Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Mezunuiyet dolayisi ile SWFR (Studierendenwerk) yurtlarindan cikma mecburiyeti

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
nilly92

Mezunuiyet dolayisi ile SWFR (Studierendenwerk) yurtlarindan cikma mecburiyeti

Mesaj gönderen nilly92 » Sal Ağu 25, 2020 10:04 pm

Merhaba herkese,

Yurtlarla ilgili bir sorum olacak. SWFR yurtlaridan birisinde kalmaya baslayacagim winter semester '20 icin, Ekim sonunda mezun olacagim. Mezuniyet sonrasinda kontratimin bitis suresi Mart sonu oldugu halde cikmak zorundamiyim? Benim mezuniyetimden SWFR haber olma ihtimali var mi? Ben Freiburg ta yasiyorum ama buyuk ihtimal tum SWFR yurtlarinda ki duzenleme aynidir diye dusunuyorum Bu konu hakkinda bilgisi ya da deneyimi olan goruslerini paylasirsa sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Mezunuiyet dolayisi ile SWFR (Studierendenwerk) yurtlarindan cikma mecburiyeti

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 26, 2020 10:38 am

Kis semesterinde mezun olsaniz da üniversitede kayitli olacaginiz icin mart sonuna kadar kalabilirsiniz, hic bir sorun olmaz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

nilly92

Re: Mezunuiyet dolayisi ile SWFR (Studierendenwerk) yurtlarindan cikma mecburiyeti

Mesaj gönderen nilly92 » Çrş Ağu 26, 2020 12:16 pm

Merhaba

Tesekkurler cevap icin. Benim soyle bir durumum olacak. Kaydim silinmis olcak kasim sonunda tuition fee mi geri almak icin. Eger kaydi mi sildirmez isem 1500 euroyu iceride birakmam gerekicek. Bu durumda bir problem teskil Eder mi yurt icin? SWFR bundan haberdar olabilir mi? Winter semester icin ki Ogreci belgem sistemlerinde kayitli suan.

Kerem12

Mesaj gönderen Kerem12 » Cum Ağu 28, 2020 7:31 pm

nilly92 yazdı: Çrş Ağu 26, 2020 12:16 pm Merhaba

Tesekkurler cevap icin. Benim soyle bir durumum olacak. Kaydim silinmis olcak kasim sonunda tuition fee mi geri almak icin. Eger kaydi mi sildirmez isem 1500 euroyu iceride birakmam gerekicek. Bu durumda bir problem teskil Eder mi yurt icin? SWFR bundan haberdar olabilir mi? Winter semester icin ki Ogreci belgem sistemlerinde kayitli suan.
Sen yurt ile okuldan kaydini sildirdigine dair bir belge paylasmadigin sürece, almanydaki üniversiteler yurdun ile iletisime gecip, senin okuldan kaydinin silindigine dair bir veri paylasmiyorlar. Hatta okul genel olarak senin kaldigin yer ile ilgilenmiyor. Yurtta bunun anlasilmasi icin tek yol su, senin adamlara verdigin Winter Semester ögrenci belgendeki dogrulama kodunu, sen okuldan kaydini sildirdikten sonra okulun sistemine girip belgeyi dogrulamaya calismalari gerekiyor. (ki bu dedigim sey eger belge internetten online olarak dogrulama kodu ile indirmissen gecerli, islak imza ile bir belge almissan onda dogrulama kodu vs yok) Ben hic bir yurdun kabul ettikleri belgeleri arsivden cikartip ayda 1 tekrar dogrulamaya calistiklarini sanmiyorum. Hatta genel olarak bir belgeyi kabul asamasinda bile dogrulama kodunu okulun sitesine girip, acaba sahte belge mi diye kontrol edildigini de sanmiyorum. O yüzden yani bence icin rahat olsun kimse böyle bir seyi anlamaz.