Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Mühendislik Master ve workingstudent

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
mfurkan66

Mühendislik Master ve workingstudent

Mesaj gönderen mfurkan66 » Prş Ağu 06, 2020 2:19 am

Merhaba arkadaşlar. Almanya da elektrotechnik und informationstechnik master bölümüne birkaç üniversiteden kabul aldım. Bu arada almancam çok iyi 11 yıllık almanya geçmişim var 17 yaşıma kadar Almanya da büyüdüm. Sormak istediğim soru, yüksek lisans yaparken çalışmaya fırsatım olur mu? Olursa haftada 10-15 saat çalışabilir miyim? İyi bir öğrenci olduğumu farzedelim. TU München etit mastera kabul edildim. Ancak yaşam masrafları yüksek olacağından bu soru benim için önemli. Almanyadaki arkadaşlarım ise eski oturduğum NRW de okumaya gidersem kalacak yer vs ayarlayacaklar. Kira 100 euro gibi bişey olacak. Ancak münih kafamı karıştırmıyor değil. Hem marka bir okul hem de sanayi devleri aynı eyalette.
Yani münihte derslerimi aksatmadan 10-15 saat çalışabilir miyim? Ve yaşam masraflarım ne kadar olur? Kira 650 ve diğer giderlerim 300 euro gibi bir hesap yaptık ama evde ki hesap çarşıya uyar mı?