Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

KfW Öğrenci Kredisi Hakkında

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
tugce98

KfW Öğrenci Kredisi Hakkında

Mesaj gönderen tugce98 » Prş May 28, 2020 12:05 am

Arkadaşlar merhaba,

aranızda KfW yabancı öğrenci kredisi için başvuru yapan veya yapacak olan var mı? Sitedeki bilgileri okumama rağmen tam olarak anlayamadım.Yanlış anlamadıysam kredinin geri ödemesi alma işlemi bittikten en fazla 18 ay sonra olacak? Bu süre geçince taksitli bir şekilde ödemeye başlamak mı gerekiyor? En düşük taksit ise 20 diye biliyorum. Faiz olur mu olmaz mı emin değilim. Ben 2-3 ay için aylık 650 almayı düşünüyorum.Konuyu bilen varsa daha detaylı açıklayabilir mi?

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Re: KfW Öğrenci Kredisi Hakkında

Mesaj gönderen Informatiker » Prş May 28, 2020 5:55 pm

Herseyi ögrencinin belirleyebildigi bir Kredi. Örnegin 18 Ay 500 € alan bir ögrenci, Auszahlungsphase bittiginde yani 18. ayin sonunda son ödemeyi aldiktan sonra Karenzphase basliyor bu da 18 aylik bir sürec. Bu sürede yalnizca aldigin miktar üzerinden faiz ödüyorsun ana para geri ödenmiyor. Karenzphase bittikten sonra yani toplamda 36 ay gectikten sonra ana para geri ödemesi basliyor bunuda ne kadar sürede ödenecegine kredi basvurusunda karar verilebiliyor. 1-300 ay arasi yani 25 seneye kadar geri ödeme plani yapabilirsin, tabi süre ne kadar uzarsa faizde ona dogru orantili sekilde artar. KfW nin sitesinde Tilgungsrechner var. Oradan kendine göre hesabini yapabilirsin. Benim yukarida verdigim örnek icin KfW nin hazirladigi Tilgungsplan-> 18 Ay 500 € Auszahlungsphase , 18. ay dolduktan sonra faiz ödemeye basladigin Karenzphase Aylik 32,03€ geri ödeme, ve en son ana paranin ödendigi Tilgunsphase -> 60 aylik geri ödeme plani ile aylik 166 €. Bu sekilde kendi istedigin sekilde plani hesaplama bölümünden yapip ne alip ne ödeyecegini görebilirsin. 0% Faiz olayi ise aylik hesabina girecek paradan herhangi bir faiz kesilmemesi bu Corona süreci boyunca. Geri ödenecek miktara normal faiz isleniyor. Tavsiyem , bu tarz kredi vb. olaylar cok dikkatli ve ciddi sekilde yapilmali. Benim yazdiklarimi sadece bilgi amacli kullanip sitede ne var ne yoksa anlayana kadar okumani tavsiye ederim. Anlamadigin bir seyin altina imza atmak Almanya'da yapilacak en tehlikeli seylerden biridir.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Prş May 28, 2020 10:34 pm

Informatiker yazdı: Prş May 28, 2020 5:55 pm Herseyi ögrencinin belirleyebildigi bir Kredi. Örnegin 18 Ay 500 € alan bir ögrenci, Auszahlungsphase bittiginde yani 18. ayin sonunda son ödemeyi aldiktan sonra Karenzphase basliyor bu da 18 aylik bir sürec. Bu sürede yalnizca aldigin miktar üzerinden faiz ödüyorsun ana para geri ödenmiyor. Karenzphase bittikten sonra yani toplamda 36 ay gectikten sonra ana para geri ödemesi basliyor bunuda ne kadar sürede ödenecegine kredi basvurusunda karar verilebiliyor. 1-300 ay arasi yani 25 seneye kadar geri ödeme plani yapabilirsin, tabi süre ne kadar uzarsa faizde ona dogru orantili sekilde artar. KfW nin sitesinde Tilgungsrechner var. Oradan kendine göre hesabini yapabilirsin. Benim yukarida verdigim örnek icin KfW nin hazirladigi Tilgungsplan-> 18 Ay 500 € Auszahlungsphase , 18. ay dolduktan sonra faiz ödemeye basladigin Karenzphase Aylik 32,03€ geri ödeme, ve en son ana paranin ödendigi Tilgunsphase -> 60 aylik geri ödeme plani ile aylik 166 €. Bu sekilde kendi istedigin sekilde plani hesaplama bölümünden yapip ne alip ne ödeyecegini görebilirsin. 0% Faiz olayi ise aylik hesabina girecek paradan herhangi bir faiz kesilmemesi bu Corona süreci boyunca. Geri ödenecek miktara normal faiz isleniyor. Tavsiyem , bu tarz kredi vb. olaylar cok dikkatli ve ciddi sekilde yapilmali. Benim yazdiklarimi sadece bilgi amacli kullanip sitede ne var ne yoksa anlayana kadar okumani tavsiye ederim. Anlamadigin bir seyin altina imza atmak Almanya'da yapilacak en tehlikeli seylerden biridir.
detaylı açıklama için çok teşekkür ederim.Ben bu krediyi en fazla 3 ay almak istiyorum.Ve 03.2021 e kadar %0 faiz olacağı söyleniyordu o zaman Karenzphase'de neden faiz ödemesi yapılmalı?

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Cum May 29, 2020 7:04 pm

Ilk mesajimda yazmistim. "0% Faiz olayi ise aylik hesabina girecek paradan herhangi bir faiz kesilmemesi bu Corona süreci boyunca. Geri ödenecek miktara normal faiz isleniyor." Normalde parayi ne kadar uzun süre alirsan her ay hesabina giren para miktarindan faiz kesiliyor. 500 € örneginden devam edersek, ilk ay 500 , 2. ay 498, 3. ay 495, 4. ay 490 vs. bu sekilde Auszahlung yapiliyor cünkü her ay alinan toplam para miktari artiyor. 0% faiz ise bu miktar icin gecerli. Yani bu sürec boyunca Auszahlung hep ayni kaliyor her ay 500 eksilmeden. Ama alinan toplam paraya(mesela 9 ay *500 € = 4500 €) faiz isliyor. Karenzphase'den ödenen faizde bu.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Cum May 29, 2020 9:39 pm

Informatiker yazdı: Cum May 29, 2020 7:04 pm Ilk mesajimda yazmistim. "0% Faiz olayi ise aylik hesabina girecek paradan herhangi bir faiz kesilmemesi bu Corona süreci boyunca. Geri ödenecek miktara normal faiz isleniyor." Normalde parayi ne kadar uzun süre alirsan her ay hesabina giren para miktarindan faiz kesiliyor. 500 € örneginden devam edersek, ilk ay 500 , 2. ay 498, 3. ay 495, 4. ay 490 vs. bu sekilde Auszahlung yapiliyor cünkü her ay alinan toplam para miktari artiyor. 0% faiz ise bu miktar icin gecerli. Yani bu sürec boyunca Auszahlung hep ayni kaliyor her ay 500 eksilmeden. Ama alinan toplam paraya(mesela 9 ay *500 € = 4500 €) faiz isliyor. Karenzphase'den ödenen faizde bu.
Anladım ben faiz olayını geri ödeme için sanıyordum yanılmışım.Keşke geri ödemede faiz olmasaydı...

muhammet88

Mesaj gönderen muhammet88 » Pzt Haz 01, 2020 5:41 pm

Bana da üniversiteden bildiri geldi 650 euro`ya kadar kredi alabiliyorsunuz ama bu memlekette ayaginiz yere basmadan faizli islere bulasmanizi tavsiye etmem cok mecburi degilse. Schufa ile ugrasir durursunuz belirtilen süre icinde ödemede sorun cikarsa.

huok4418

Mesaj gönderen huok4418 » Cmt Şub 20, 2021 11:28 am

Krediye basvurdum, kabul icin aranan artlari bilen var mi ?
genel olarak neye bakiyorlar?