Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyada pasaport uzatma

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
oezguer

Mesaj gönderen oezguer » Pzt Ara 15, 2008 11:11 pm

merhaba arkadaslar...

turk konsoloslugunda pasaportu ne kadar uzattirabiliriz en fazla? ilk zmanlar eski forumda 1 yil 1yil uzatabilecegimizi okumustum bu dogru mu? parasini verip istedigimiz kadar uzatamaz miyiz?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ara 15, 2008 11:34 pm

Almanyada pasaportunuzu bes yil uzatmak Turkiye\'de bir yil uzatmakdan daha ucuzdur;ancak Almanya\'daki Turk Konsolosluklari sizin Almanyadan almis oldugunuz oturma izninize gore pasaportunuzu uzatir,yani pasaportunuzun suresi bitmek uzere iken bir yil oturma izniniz varsa bes yil uzatamayabilirsiniz.

*Almanya\'da yasal olarak bulunup, ikamet edenlerin pasaportu Baskonsolosluklarda uzatilmaktadir. Bu amacla Baskonsolosluklarda ilk kez pasaport uzatacaklardan Baskonsolosluklarda gorev cevresinde oturduklarina dair Muhtarliktan (Meldestelle) Ikametgah Ilmuhaberi (Aufenthaltsbescheinigung) getirmeleri istenir.

*Pasaport uzatmak icin pasaportun ve nufus cuzdaninin ibraz edilmesi gerekir.

*Alman oturumu olmayan pasaport kural olarak uzatilmamaktadir.
*Pasaport uzatmak icin Konsolosluga gelinmesine gerek yoktur. Posta ile pasaportlari uzatmak kolayca yapilabilmektedir
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

oezguer

Mesaj gönderen oezguer » Pzt Ara 15, 2008 11:45 pm

bilgiler icin sagol.
oturum 4.ayda pasaport 6.ayda bitiyor. yani pasaport uzamassa oturum uzatamayacagim.

ilk mesajimda soyledigim durum gecersiz mi ogrenci oldugumuz icin 1 yilla sinirli degil yani pasaport uzatma islemimiz?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ara 16, 2008 12:28 am

Once oturumunun uzamasi lazim ki pasaportunuda uzatabilesin,oturumunu uzattigin zaman konsolusluga gecip pasaport islemlerini yaptirabilirsin hem Almanya\'da pasaport uzatma cok daha ucuzmus TR\'ye gore..Ilk sorundaki 1+1 yil olayindan haberim yok..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

evrem85

Mesaj gönderen evrem85 » Cum Oca 02, 2009 12:30 am

benim pass un suresi 8.ayda bitiyor . yabancilar polisine gittigmde bana once pasaportu uzat snr gel oturum verelim 1 yillik dediler iki iki masraf olmasn die :/ nasi olcak smdi ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 02, 2009 12:44 am

turkiye den ilk geldigimde ben de ayni hatayi yapmistim.. ayni seyi ben de yasamistim ama bana yine de 9 aylik bi oturum vermislerdi..2-3 yillik almayip 1 senelik pass almak pek avantajli olmuyor ilk gelirken.. ogrenci dosyan olmadigi icin konsolosluk da pass uzatmayabilir.. gerci ben de tr de halen uni de kaydim vardi dil kursundayken bu yuzden benim pass i konsolosluk uzatmadi mecburen turkiye ye gidip uzatmak zorunda kaldim..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

evrem85

Mesaj gönderen evrem85 » Cum Oca 02, 2009 12:50 am

yane sonuc olarak ne onerirsin =)yabancilar polisi ille uzatta gel gibi dedi sanki masraf olmasn dedi iki iki..ilginc gerci bole ii niyetli olmalarida =)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 02, 2009 12:53 am

sonuc olarak alabiliyorsan oturumu pass suresinin bitimine kadar al..sonra bi ara pass bitimine yakin tr ye git biraz ozledigin insanlari ziyaret et hasret gider, gunesin tadini cikar sonra bi ara pass i orda uzat..

ya da burdaki konsoloslukla bi konus durumunu anlat , sansin varsa uzatirlar bi yillik daha :D
www.deutschstudent.com

evrem85

Mesaj gönderen evrem85 » Cum Oca 02, 2009 12:57 am

hmmm..aslinda burda ogrenci dosyasimi ne warmis onuda actirmak istiorum ve 25yas dolana kdr sigortamida tr odesn istiorum onuda yaptiricm konsoloslukta..munster de isler snrm biraz zor yuruomus bakalim deniycz sansimizi.bide tr de pahalli ya burda ucuzken solee bi 5 yillik uzatiyim istiodum =)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 02, 2009 12:59 am

ogrenci dosyasi actirabilmen icin uni ye baslaman gerekiyor..

1 yillik bedava uzatabiliyorsun.. ama heryil ne gerek var benim konsolosluga gitmeme oturur evimde dersime bakarim diyorsan, 60 euro verip 5 yillik uzatirsin...
www.deutschstudent.com

evrem85

Mesaj gönderen evrem85 » Cum Oca 02, 2009 1:01 am

hmmm o zmn dil kursuna giderken illa ozel sigorta yaptirmam gerekiyor..gerci dil kursu belgelerimde sigorta sart kosmamis ama yabancilar polisi snrm sorucktir.bu arada ben uni dil kursuna gidiorum bi fark olmaz mi ogrenci dosyasi icin?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 02, 2009 1:03 am

ciks olmaz..

o sigortayi da isterler... care college sanirim en uygunu..
www.deutschstudent.com

evrem85

Mesaj gönderen evrem85 » Cum Oca 02, 2009 1:06 am

aok fln diolar ama oda 60 € flnmis snrm. bakicz artik. 1 yil idare etsn beni, yabancilar poliside kanka oldu ztn, oda idare eder snrm =)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 02, 2009 1:08 am

aok yi uni ye baslayinca mecburen yapacaksin.. simdi yapmana gerek yok yani ..sayet belgeleri tam goturmezsen hele de dsh yi 20 ayda falan verme daha iyi kanka olurlar senle = }}}}
www.deutschstudent.com

evrem85

Mesaj gönderen evrem85 » Cum Oca 02, 2009 1:14 am

ya tr den sigortam odeniosa aok ile ne isim olur anlamadim ama nese ogrenicz yavas yavas =) allah korusun ne 20 ayi, 12 ayda bitick bnm dille problemim =)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 02, 2009 1:16 am

turkiye deki sigortan turkiyeyi baglar.. burasi deutschland :D

hade bakem verirsin insallllllaaah 12 ayda hatta daha kisa surede dili de iskence ye baslarsin uni de..
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 02, 2009 1:21 am

[quote]evrem85 yazdi:
hmmm o zmn dil kursuna giderken illa ozel sigorta yaptirmam gerekiyor..gerci dil kursu belgelerimde sigorta sart kosmamis ama yabancilar polisi snrm sorucktir.bu arada ben uni dil kursuna gidiorum bi fark olmaz mi ogrenci dosyasi icin?[/quote]

yanlis anlasilma olmasin, olmaz derken yani uni nin dil kursuna da gitsen ogrenci dosyasi actiramiyorsun.. 2009 da hic cekilmiyyorum :@
www.deutschstudent.com

evrem85

Mesaj gönderen evrem85 » Cum Oca 02, 2009 1:21 am

daha kisa suresi birz ucuk ama 12 ay bile bnm icin super bi sure =) bolece kankalarimida uzmemis olurm =) evet deutschland uber alles =))) :p

xstern

Mesaj gönderen xstern » Cum Eki 02, 2009 9:40 pm

benim pass in suresi haziran 2010 da bitiyo, simdi ekimde oturum uzatirsam hazirana kadar verilir degil mi? pass suresi bittiginde almanyada uzatmak mumkun degil mi? ne zaman uzatmam gerekir pass i?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Eki 03, 2009 10:11 am

Pasaport sureniz ne kadar ise oturum surenizde o kadar olur..
Almanya\'da uzatmak mumkun..
Canin ne zaman isterse o zaman uzatabilirsin tabi son gecerlilik suren dolmadan olmali..