Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ratenzahlung für Studenten

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
tugce98

Ratenzahlung für Studenten

Mesaj gönderen tugce98 » Pzt May 04, 2020 12:20 pm

Arkadaşlar merhaba,

Ipad almak istiyorum ancak direkt ödeme yerine aylık taksitli ödeme seçeneğini seçmek istiyorum.Apple'ın kendi sitesinde yapmaya çalıştım ama isteğim reddedildi.Öğrenci olduğum ve maaşım olmadığı için birçok sitede taksitli ödemeyi seçemiyorum.Öğrencilerede taksit yapan bildiğiniz bir site var mı ?

TRueS

Re: Ratenzahlung für Studenten

Mesaj gönderen TRueS » Pzt May 04, 2020 1:22 pm

Otto.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Pzt May 04, 2020 2:17 pm

TRueS yazdı: Pzt May 04, 2020 1:22 pmOtto.
Ottodan daha önce 24 ay taksitle bir şey aldım henüz taksitleri bitmedi.Ipad'i ordan almak istediğimde ödeme seçeneklerinde sadece ''Vorkasse'' çıkıyor.Sanırım ikinci bir Ratenzahlung mümkün değil. Bildiğiniz başka bir yer var mı?

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt May 04, 2020 9:38 pm

telefon sözlesmesiyle alabilirsin eger ki schufanda bir sorun yoksa. biraz pahaliya gelir ancak senin durumun icin en uygun cözüm bu gibi

maligk

Mesaj gönderen maligk » Sal May 05, 2020 10:15 am

Merhaba,

Ben Saturn‘den iki tane elektronik esya aldim Finanzierung secenegiyle. Subeye giderseniz yapmiyolar ama online aldiginizda sizi Consors Finanz‘a yönlendiriyor. Daha sonra kimlik dogrulamasi icin baska bir uygulamadan görüsme yapiyorsunuz, pasaport vs. göstermenizi istiyolar. Sonrasinda da onaylaniyor genelde.

Benim durumunda söyle olmustu; ilk aldigim ürünün büyük bir kismini ödemeden önce ikinci Finanzierung istegim kabul edilmedi. Ayni anda iki ürün alan ve tutari benimkilerden fazla olan bir tanidigimin ise kabul edilmis.
Bu durumu da göz önünde bulundurursunuz alisveris yaparken.

Iyi günler.

tugce98 yazdı: Pzt May 04, 2020 12:20 pm Arkadaşlar merhaba,

Ipad almak istiyorum ancak direkt ödeme yerine aylık taksitli ödeme seçeneğini seçmek istiyorum.Apple'ın kendi sitesinde yapmaya çalıştım ama isteğim reddedildi.Öğrenci olduğum ve maaşım olmadığı için birçok sitede taksitli ödemeyi seçemiyorum.Öğrencilerede taksit yapan bildiğiniz bir site var mı ?

TRueS

Mesaj gönderen TRueS » Sal May 05, 2020 12:23 pm

tugce98 yazdı: Pzt May 04, 2020 2:17 pm Ottodan daha önce 24 ay taksitle bir şey aldım henüz taksitleri bitmedi.Ipad'i ordan almak istediğimde ödeme seçeneklerinde sadece ''Vorkasse'' çıkıyor.Sanırım ikinci bir Ratenzahlung mümkün değil. Bildiğiniz başka bir yer var mı?
Siparis verdiginiz ürünün fiyati fazla ise, önden biraz ödeme yapmanizi istemeleri normal Otto'da.
Geri kalanini taksitle ödeyebilirsiniz eger taksit secerseniz.
Ya da Otto'ya önden biraz para yatirip, icerdeki bakiye miktarinizi +'ya gecirdikten sonra siparis verin.
Bir sorun olacagini sanmiyorum.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Sal May 05, 2020 9:32 pm

maligk yazdı: Sal May 05, 2020 10:15 am Merhaba,

Ben Saturn‘den iki tane elektronik esya aldim Finanzierung secenegiyle. Subeye giderseniz yapmiyolar ama online aldiginizda sizi Consors Finanz‘a yönlendiriyor. Daha sonra kimlik dogrulamasi icin baska bir uygulamadan görüsme yapiyorsunuz, pasaport vs. göstermenizi istiyolar. Sonrasinda da onaylaniyor genelde.

Benim durumunda söyle olmustu; ilk aldigim ürünün büyük bir kismini ödemeden önce ikinci Finanzierung istegim kabul edilmedi. Ayni anda iki ürün alan ve tutari benimkilerden fazla olan bir tanidigimin ise kabul edilmis.
Bu durumu da göz önünde bulundurursunuz alisveris yaparken.

Iyi günler.
Peki görüşmede sadece pass mı istiyorlar başka bir şey gerekiyor mu? Aufenthaltstitel'a falan bakıyorlar mı? Benim süresi doldu ve randevum Corona nedeni ile gerçekleşemedi elimde sadece Maile gelen 26.06.2020 ye kadar geçerli olabilecek bir belge var sorun olur mu bu?

maligk

Mesaj gönderen maligk » Sal May 05, 2020 9:44 pm

Acikcasi tam olarak hatirlamiyorum isteyip istemediklerini ama benim de aldigim ürünlerden birinin ödeme süresi Aufenthaltstitel‘in süresinden cok sonra bitiyordu. Yine de bir problem yasamadim.

Finanzierung icin online bir görüsme degil daha cok kimlik dogrulama görüsmesi gibi bir konusma oluyor. Saniyorum ki asil amac da bu. O yüzden belgeleri online yükledikten sonra basvuran kisinin siz olup olmadigina ve belgelerin orjinal olup olmadigina bakiyorlar. Belki de elinizdeki Mail yeterli olabilir. Denerseniz ve basvurunuz onaylanmazsa sonra tekrar ayni sekilde basvurabiliyorsunuz, Aufenthaltstitel‘i aldiktan sonra tekrar deneyebilirsiniz en kötü ihtimalle.

tugce98 yazdı: Sal May 05, 2020 9:32 pm Peki görüşmede sadece pass mı istiyorlar başka bir şey gerekiyor mu? Aufenthaltstitel'a falan bakıyorlar mı? Benim süresi doldu ve randevum Corona nedeni ile gerçekleşemedi elimde sadece Maile gelen 26.06.2020 ye kadar geçerli olabilecek bir belge var sorun olur mu bu?

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Sal May 05, 2020 9:55 pm

Şimdi deniycem umarım olur, çok teşekkürler :)
maligk yazdı: Sal May 05, 2020 9:44 pm Acikcasi tam olarak hatirlamiyorum isteyip istemediklerini ama benim de aldigim ürünlerden birinin ödeme süresi Aufenthaltstitel‘in süresinden cok sonra bitiyordu. Yine de bir problem yasamadim.

Finanzierung icin online bir görüsme degil daha cok kimlik dogrulama görüsmesi gibi bir konusma oluyor. Saniyorum ki asil amac da bu. O yüzden belgeleri online yükledikten sonra basvuran kisinin siz olup olmadigina ve belgelerin orjinal olup olmadigina bakiyorlar. Belki de elinizdeki Mail yeterli olabilir. Denerseniz ve basvurunuz onaylanmazsa sonra tekrar ayni sekilde basvurabiliyorsunuz, Aufenthaltstitel‘i aldiktan sonra tekrar deneyebilirsiniz en kötü ihtimalle.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Sal May 05, 2020 10:03 pm

''Leider können wir aktuell Ihrem Kreditwunsch nicht entsprechen. Die Kreditentscheidung erging aufgrund einer Entscheidung i.S.d. Art. 22 Datenschutz-Grundverordnung, also aufgrund einer ausschließlich automatisierten Verarbeitung Ihrer personenbezogenen Daten, die der Bewertung einzelner Persönlichkeitsmerkmale dienen.''
böyle bir cevap aldım, görüşme bile yapılmadan.Neden olabilir sizce? Aufenthaltserlaubnis ile ilgili bir kısım vardı ''Befristete Aufenthaltserl. (nach anderen Paragrafen)'' diye bir seçeneği seçtim.Doğru mudur bilmiyorum sorun nerede ama olmadı.

maligk yazdı: Sal May 05, 2020 9:44 pm Acikcasi tam olarak hatirlamiyorum isteyip istemediklerini ama benim de aldigim ürünlerden birinin ödeme süresi Aufenthaltstitel‘in süresinden cok sonra bitiyordu. Yine de bir problem yasamadim.

maligk

Mesaj gönderen maligk » Sal May 05, 2020 10:35 pm

tugce98 yazdı: Sal May 05, 2020 10:03 pm ''Leider können wir aktuell Ihrem Kreditwunsch nicht entsprechen. Die Kreditentscheidung erging aufgrund einer Entscheidung i.S.d. Art. 22 Datenschutz-Grundverordnung, also aufgrund einer ausschließlich automatisierten Verarbeitung Ihrer personenbezogenen Daten, die der Bewertung einzelner Persönlichkeitsmerkmale dienen.''
böyle bir cevap aldım, görüşme bile yapılmadan.Neden olabilir sizce? Aufenthaltserlaubnis ile ilgili bir kısım vardı ''Befristete Aufenthaltserl. (nach anderen Paragrafen)'' diye bir seçeneği seçtim.Doğru mudur bilmiyorum sorun nerede ama olmadı.
Ikinci aldigim üründe benim de ayni sekilde hata vermisti ve bu sürede ilk ürünün taksitlerinin büyük bir kismi duruyordu. Daha sonra ben o taksitleri Sonderzahlung yaparak ekstra ödeme yaptim (4-5 aylik taksit tutarinda bi ödemeydi yanlis hatirlamiyorsam eger) ve tekrar denedigimde onay verdi. Saniyorum ki sistemde isimler kayitli oluyor ve direkt böyle bir geri dönüs yapiyorlar. En azindan benim anladigim kadariyla öyle :) Ama dedigim gibi tam olarak cözümün ne oldugunu acikcasi ben de bilmiyorum. Ekstra ödemeden sonra alabilmistim ben de ikinci ürünü.
Umarim cözebilirsiniz siz de bu problemi.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Sal May 05, 2020 11:27 pm

Zusätzlich benötigen wir folgende Unterlagen:
Ihren Gehaltsnachweis / letzte Gehaltsabrechnung
Kopie ihrer EC-/Maestro-Karte, mit ihrem Namen und IBAN

Gehaltnachweis olarak ne gösterdin peki? Bende sadece Verpflichtungserklärung var ve çalışmıyorum şuan.Arkadaşım adına almayı deniyoruz onun bloke hesabı var ama o hesabı kullanmıyor.Aylık ordan para gelmiyor yani ailesi ekstra yolluyor.

maligk yazdı: Sal May 05, 2020 10:35 pm Ikinci aldigim üründe benim de ayni sekilde hata vermisti ve bu sürede ilk ürünün taksitlerinin büyük bir kismi duruyordu. Daha sonra ben o taksitleri Sonderzahlung yaparak ekstra ödeme yaptim (4-5 aylik taksit tutarinda bi ödemeydi yanlis hatirlamiyorsam eger) ve tekrar denedigimde onay verdi. Saniyorum ki sistemde isimler kayitli oluyor ve direkt böyle bir geri dönüs yapiyorlar. En azindan benim anladigim kadariyla öyle :) Ama dedigim gibi tam olarak cözümün ne oldugunu acikcasi ben de bilmiyorum. Ekstra ödemeden sonra alabilmistim ben de ikinci ürünü.
Umarim cözebilirsiniz siz de bu problemi.

maligk

Mesaj gönderen maligk » Çrş May 06, 2020 10:12 am

tugce98 yazdı: Sal May 05, 2020 11:27 pm Zusätzlich benötigen wir folgende Unterlagen:
Ihren Gehaltsnachweis / letzte Gehaltsabrechnung
Kopie ihrer EC-/Maestro-Karte, mit ihrem Namen und IBAN

Gehaltnachweis olarak ne gösterdin peki? Bende sadece Verpflichtungserklärung var ve çalışmıyorum şuan.Arkadaşım adına almayı deniyoruz onun bloke hesabı var ama o hesabı kullanmıyor.Aylık ordan para gelmiyor yani ailesi ekstra yolluyor.
Ben Werkstudent olarak calisiyordum, o kisma sadece aylik gelirimi yazdim. Gehaltnachweis istememisti benden sadece EC-Kart‘in kopyasini yükledim. Ilk aldigimda ise gelir kaynagi olarak Sperrkonto yazip aylik kac para geldigini yazmistim, orda da herhangi bir Nachweis istememisti.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Çrş May 06, 2020 10:55 am

maligk yazdı: Çrş May 06, 2020 10:12 am Ben Werkstudent olarak calisiyordum, o kisma sadece aylik gelirimi yazdim. Gehaltnachweis istememisti benden sadece EC-Kart‘in kopyasini yükledim. Ilk aldigimda ise gelir kaynagi olarak Sperrkonto yazip aylik kac para geldigini yazmistim, orda da herhangi bir Nachweis istememisti.
Otto'daki hesabımın büyük kısmı açık olduğu için midir bilmem yapamıyorum.Nachweis da istiyor.Neyse teşekkürler yinede..

maligk

Mesaj gönderen maligk » Çrş May 06, 2020 1:41 pm

tugce98 yazdı: Çrş May 06, 2020 10:55 am Otto'daki hesabımın büyük kısmı açık olduğu için midir bilmem yapamıyorum.Nachweis da istiyor.Neyse teşekkürler yinede..
Acikcasi ben de bilemedim neden oldugunu. Rica ederim, umarim hallolur bir sekilde.

Iyi günler.