Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyaya dönmek

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
XxXxX

Almanyaya dönmek

Mesaj gönderen XxXxX » Sal Mar 17, 2020 1:42 pm

Merhabalar, liseyi türkiyede okuyor olduğum için şuan almanyaya dönemiyorum. Lise son. Alman vatandaşıyım. Türkiye vatandaşlığım yok. Bu korona çözülmez ve haziran, temmuz.. Uzasa gitse ben haziran ayında liseyi bitirip almanyaya temelli döneceğim. Benim korkum corona değil fakat bu virüs ve uçuş yasakları vs.. Uzar ise almanyaya nasıl dönebilirim? Biliyorsunuzki almanyaya direk uçuşları iptal ettiler. Bu virüs devam ederse daha fazla ülkeye hatta belki uçuşların tamanını iptal ederler. Bu durumda türkiyeden çıkamamak beni korkutuyor. Sizce bu durumda almanyaya dönmek için ne gibi bir yolu takip etmeliyiz ben ve benim gibiler?

tarıkkmt

Re: Almanyaya dönmek

Mesaj gönderen tarıkkmt » Sal Mar 17, 2020 2:39 pm

Aktarmalı uçuşlar yapabilirsin. Ben de alman vatandaşıyım böyle yapmayı planlıyorum.

thebuzzsaw

Mesaj gönderen thebuzzsaw » Sal Mar 17, 2020 5:35 pm

Arkadaşlar aktarmalı uçuşları hangi ülkeler üzerinden yapmayı planlıyorsunuz?

HAberlere göre EU ülkeler non EU ülkelere tüm sınırları 30 günlüğüne kapattı. Ama bu sadece kara sınırı mı yoksa uçuşlar da mı iptal anlamadım ben.

Fikri olan var mı bu konuda acaba?

XxXxX

Mesaj gönderen XxXxX » Sal Mar 17, 2020 7:22 pm

tarıkkmt yazdı: Sal Mar 17, 2020 2:39 pm Aktarmalı uçuşlar yapabilirsin. Ben de alman vatandaşıyım böyle yapmayı planlıyorum.
Benim tanıdığımın turizm ajentası var. Şuan için almanyaya dönmek isteyenleri isviçre üzerinden aktarmalı gönderiyor derken tam bu yorumu yazarken isviçrede yasaklandı.