Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Corona-Bürokratik Gelismeler

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
emrefici

Re: Corona-Bürokratik Gelismeler

Mesaj gönderen emrefici » Prş Ağu 06, 2020 3:59 pm

irmak_alp yazdı: Prş Ağu 06, 2020 3:45 pm visa@anka.auswaertiges-amt.de
Benim de sizin gibi aynı durum söz konusu. Vizem 5 mayıs tarihinde bitti ve ben de vizemin tekrardan düzenlenmesi için mail attım. 6 Temmuz'da attığım mail'e henüz bir geri dönüş alamadım. Önümüzdeki hafta telefon ya da mail yerine; Ankara Konsolosluğu'na kendim gidip güvenlikle konuşmayı düşünüyorum. Orada telefonla yönlendiriyorlar çünkü. Siz de gelişmelerden bizi haberdar ederseniz çok mutlu olurum.

irmak_alp

Mesaj gönderen irmak_alp » Prş Ağu 06, 2020 4:24 pm

emrefici yazdı: Prş Ağu 06, 2020 3:59 pm Benim de sizin gibi aynı durum söz konusu. Vizem 5 mayıs tarihinde bitti ve ben de vizemin tekrardan düzenlenmesi için mail attım. 6 Temmuz'da attığım mail'e henüz bir geri dönüş alamadım. Önümüzdeki hafta telefon ya da mail yerine; Ankara Konsolosluğu'na kendim gidip güvenlikle konuşmayı düşünüyorum. Orada telefonla yönlendiriyorlar çünkü. Siz de gelişmelerden bizi haberdar ederseniz çok mutlu olurum.
Gelişme oldukça buradan paylaşıyorum önceki mesajlarımı görebilirsiniz bu başlıkta : )

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cum Ağu 07, 2020 12:51 am

Merhaba. Şuanda sadece eski, iptal edilen başvurularla mı ilgileniyorlar acaba? Yeni başvurular kapalı mı hala Vize için? Yoksa Mail atmam gereken bir yer var mıdır? Ankaradan başvuracağım :roll:

carolput

Mesaj gönderen carolput » Cum Ağu 07, 2020 9:10 am

exectus yazdı: Cum Ağu 07, 2020 12:51 am Merhaba. Şuanda sadece eski, iptal edilen başvurularla mı ilgileniyorlar acaba? Yeni başvurular kapalı mı hala Vize için? Yoksa Mail atmam gereken bir yer var mıdır? Ankaradan başvuracağım :roll:
Merhaba, benim İstanbul'daki konsolosluktan aldığım cevaptan anladığım kadarıyla şu an sadece iptal olan başvurularla ilgileniyorlar. Yeni randevu rezervasyonu mümkün olunca web sitemizden bildireceğiz dediler çünkü.

Aşağıda aldığım yanıtı aynen paylaşıyorum.

Ulusal vize başvuru randevularin ne zaman yeniden tahsis edileceği konusunda sizi bilgilendirmek istiyoruz:

Başkonsolosluk şu anda sadece ulusal vize için belirli kategorilerdeki başvuruları işleme alabilmektedir. Bunlar, ör. Aile birleşimi, belirli koşullar altında uzman istihdamı, kabul mektubu olan ve derslere zorunlu katılım gerektiren öğrenciler için başvurular. Başkonsolosluk, bu kategorilerdeki basvuru sahiplerine mümkün olan en kısa zamanda randevu vermek için her türlü çabayı göstermektedir. Ancak, sadece bu kategorilerdeki pandemi nedeniyle iptal edilmesi gereken tarihleri ​​yeniden atayacağımızı belirtmek istiyoruz ve anlayisinizi rica ediyoruz.

Yeni randevu rezervasyonu tekrar mümkün olur olmaz sizi web sitemizde bilgilendireceğiz.

Saygılarımızla

lejyoner77

Mesaj gönderen lejyoner77 » Cum Ağu 07, 2020 1:11 pm

Merhaba arkadaşlar bende 27 şubatta istanbulda Dil kursu için görüşmeye girdim.Yeni güncel dil kursu belgesini ve bloke hesap bilgilerini gönderimini pazartesi göndermek istiyorum.Başka göndermem gereken bir belge varmı? Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz sizin atmış olduğunuz mail örneği varsa bana yönlendirebilirmisiniz.
Teşekkürler.

lejyoner77

Mesaj gönderen lejyoner77 » Cum Ağu 07, 2020 1:15 pm

Mollaibrahim yazdı: Cum Tem 24, 2020 5:57 pm Teşekkür ederim. Hayır ekstra bir şey vermedim sadece kursa hala kayıtlı olduğuma dair bir belge gönderdim.
Merhaba hocam bende Şubat ayı sonunda görüşmeye girdim güncel belgelerimi bu hafta göndereceğim güncel dil kursu belgesinin dışında başka göndermem gereken bir şey varmı.
Sizin yazmış olduğunuz mail örneğini bana yollama şansınız varmıdır.
Teşekkür ederim.

lejyoner77

Mesaj gönderen lejyoner77 » Cum Ağu 07, 2020 1:18 pm

cool yazdı: Sal Ağu 04, 2020 10:20 pm Merhaba, Konsoloslugun sitesinde yasaklar ilgili yaziyi kaldirmislar. Sizce bu olumlu bir sey mi?
Kaldırılan bu yasak dil kurslarınıda kapsıyormu? Kurstan alacağımız yeni evrakın üzerine fiilen derse katılması gerekiyor yazdırmak zorunlumu? Aynı durumda mail atan arkadaşımız varsa yardımcı olabilir mi.

Mollaibrahim

Mesaj gönderen Mollaibrahim » Cmt Ağu 08, 2020 8:49 am

lejyoner77 yazdı: Cum Ağu 07, 2020 1:15 pm Merhaba hocam bende Şubat ayı sonunda görüşmeye girdim güncel belgelerimi bu hafta göndereceğim güncel dil kursu belgesinin dışında başka göndermem gereken bir şey varmı.
Sizin yazmış olduğunuz mail örneğini bana yollama şansınız varmıdır.
Teşekkür ederim.
Ben dil eğitimine gideceğim için sadece yeniden kayıt belgesini gönderdim. Mailde de tarafımdan istenen kayıt belgesini arz ederim demiştim.

lejyoner77

Mesaj gönderen lejyoner77 » Cmt Ağu 08, 2020 11:46 am

Mollaibrahim yazdı: Cmt Ağu 08, 2020 8:49 am Ben dil eğitimine gideceğim için sadece yeniden kayıt belgesini gönderdim. Mailde de tarafımdan istenen kayıt belgesini arz ederim demiştim.
Anladım Bende yeni ders başlangıç tarihleriyle birlikte tekrar göndermeyi düşünüyorum.Sizin belgenizde almanca fiili olarak derse katılmalıdır diye bir ibare yazıyormuydu.
Birde sizden ricam gönderdiğini yazıyı bana mail olarak atabilirmisiniz. lejyoner77@hotmail.com
Çok teşekkürler.

cool

Mesaj gönderen cool » Cmt Ağu 08, 2020 1:25 pm

lejyoner77 yazdı: Cum Ağu 07, 2020 1:18 pm Kaldırılan bu yasak dil kurslarınıda kapsıyormu? Kurstan alacağımız yeni evrakın üzerine fiilen derse katılması gerekiyor yazdırmak zorunlumu? Aynı durumda mail atan arkadaşımız varsa yardımcı olabilir mi.
Ben de sizinle ayni durumda sartli kabulum var ve dil egitimi alacagim guncel belgeleri gonderdim. Kurs baslangic + online egitim almayacagima dair belge + guncellenmis seyehat sigortasi.
Bir haftayi geciyor gondereli ama hic geri donus alamadim henuz

lejyoner77

Mesaj gönderen lejyoner77 » Cmt Ağu 08, 2020 3:53 pm

cool yazdı: Cmt Ağu 08, 2020 1:25 pm Ben de sizinle ayni durumda sartli kabulum var ve dil egitimi alacagim guncel belgeleri gonderdim. Kurs baslangic + online egitim almayacagima dair belge + guncellenmis seyehat sigortasi.
Bir haftayi geciyor gondereli ama hic geri donus alamadim henuz
Benim şartlı kabulum yok.Dil kursu devamında master eğitimine geçiş şeklinde başvurdum.Bloke hesap ve sağlık sigortam hala devam ediyor.Bu hafta yeni kurs evrakını göndereceğim umarım eylül ayı hızlı geri dönüş olur.şubattan beri beklememiz çok anlamsız.bir bilgiye ulaşırsanız bizimle paylaşırsanız sevinirim.Teşekkürler

nebileyimne

Mesaj gönderen nebileyimne » Pzt Ağu 10, 2020 11:39 am

(1/3) Ankara’daki iData çağrı merkezi üzerinden yeniden öğrenci vizeleri için randevu vermeye başlamıştır (Almanya’daki üniversitenin kabul yazısı gerekmektedir).
(2/3) Vize bölümlerinin yetkili olduğu bölgelere dikkat ediniz. Sadece Ankara’daki Büyükelçiliğin yetki bölgesinde ikamet eden başvuru sahiplerine randevu verilebilmektedir.
(3/3) Yurtdışından aramalar için:
+90 212 970 8493

Türkiye içinden aramalar için:
0850 460 8493

Mesai saatleri: Pazartesi – Cuma Saat 10:00 – 15:00*
*Yakında saat 17:00

Yoğun talepten dolayı bekleme sürelerinin uzun olmasını anlayışla karşılamanızı rica ederiz.
Kaynak: https://twitter.com/AlmanyaBE/status/12 ... 09952?s=19

nebileyimne

Mesaj gönderen nebileyimne » Pzt Ağu 10, 2020 12:21 pm

Ankara için öğrenci vize randevuları verilmeye başlanmış diyor. Ancak çağrı merkezi yoğunluk sebebiyle halen çalışmıyor.

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Pzt Ağu 10, 2020 12:59 pm

nebileyimne yazdı: Pzt Ağu 10, 2020 12:21 pm Ankara için öğrenci vize randevuları verilmeye başlanmış diyor. Ancak çağrı merkezi yoğunluk sebebiyle halen çalışmıyor.
benim anlamadığım biz niye başvuramıyoruz.Suçumuz izmirde ikamet etmemmizmi .Bir an önce açılır inşallah diğer yerlerede.Bürokrasi işlerinden dönemi kaçıracğız yoksa

panda

Mesaj gönderen panda » Pzt Ağu 10, 2020 1:26 pm

Merhabalar,

Ankaradan ulusal vize randevu alabilen oldu mu acaba? Hatlar çok yoğun ulaşılamıyor. Bir de pasaport değişikliği yapmadan önce eski pasaportumuzun pasaport numarasıyla randevu alsak sonrasında bir sıkıntı yaşar mıyız sizce yeni pasaport ile gittiğimizde? Pasaport yenileme işlemim olucak da benim isim değişikliği sebebiyle. Bu konuda bir fikri olan var mı :(

gzdeko

Mesaj gönderen gzdeko » Pzt Ağu 10, 2020 2:53 pm

panda yazdı: Pzt Ağu 10, 2020 1:26 pm Merhabalar,

Ankaradan ulusal vize randevu alabilen oldu mu acaba? Hatlar çok yoğun ulaşılamıyor. Bir de pasaport değişikliği yapmadan önce eski pasaportumuzun pasaport numarasıyla randevu alsak sonrasında bir sıkıntı yaşar mıyız sizce yeni pasaport ile gittiğimizde? Pasaport yenileme işlemim olucak da benim isim değişikliği sebebiyle. Bu konuda bir fikri olan var mı :(
Merhaba, bence şuan randevu alamıyorken, vakit varken pasaport yenileme işlemini bitirmen ve onunla randevu alman daha mantıklı, bildiğim kadarıyla çok vakit alan bir şey değil pasaport yenileme.. riske girme yani

cool

Mesaj gönderen cool » Pzt Ağu 10, 2020 4:28 pm

Bu sizce pasaportlarin da artik gelecegi anlamina mi geliyor

emrefici

Mesaj gönderen emrefici » Sal Ağu 11, 2020 1:36 pm

panda yazdı: Pzt Ağu 10, 2020 1:26 pm Merhabalar,

Ben az önce başardım almayı hocam.

Yunus Emre zlatan

Mesaj gönderen Yunus Emre zlatan » Sal Ağu 11, 2020 1:45 pm

Bugün idata ankaradan randevu aldım yarına anca şu an garantör belgem ve sigortam yıl . Oraya gidip eksik evrak verirsem randevum iptal mi olur yoksa ertelenir mi ?bilgisi olan var mı?:((

Yunus Emre zlatan

Mesaj gönderen Yunus Emre zlatan » Sal Ağu 11, 2020 1:50 pm

*garantör belgesi ve sigortam yok

Kilitli