Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Corona-Bürokratik Gelismeler

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
cool

Re: Corona-Bürokratik Gelismeler

Mesaj gönderen cool » Çrş Ağu 12, 2020 1:31 pm

Konsolosluk suanda mail atti. Dil egitimi alacak ogrencilere pasaportlarini suanda teslim edemiyoruz. Ne zaman olacagini on gorememekteyiz. Takipte kalin demisler. Istanbul konsoloslugu bu arada

Huseyin1992

Mesaj gönderen Huseyin1992 » Çrş Ağu 12, 2020 2:14 pm

cool yazdı: Çrş Ağu 12, 2020 1:31 pm Konsolosluk suanda mail atti. Dil egitimi alacak ogrencilere pasaportlarini suanda teslim edemiyoruz. Ne zaman olacagini on gorememekteyiz. Takipte kalin demisler. Istanbul konsoloslugu bu arada
Sartlı kabul belgeniz varmı yoksa sadece dil eğitimi için mi gidiyorsunuz

lejyoner77

Mesaj gönderen lejyoner77 » Çrş Ağu 12, 2020 3:17 pm

cool yazdı: Çrş Ağu 12, 2020 1:31 pm Konsolosluk suanda mail atti. Dil egitimi alacak ogrencilere pasaportlarini suanda teslim edemiyoruz. Ne zaman olacagini on gorememekteyiz. Takipte kalin demisler. Istanbul konsoloslugu bu arada
Buna rağmen istanbul dan dil kursu için vizelerini bu ay içerisinde alanlar oldu.Bu sınırlama neye göre yapılıyor anlamak mümkün değil.

Huseyin1992

Mesaj gönderen Huseyin1992 » Çrş Ağu 12, 2020 3:20 pm

lejyoner77 yazdı: Çrş Ağu 12, 2020 3:17 pm Buna rağmen istanbul dan dil kursu için vizelerini bu ay içerisinde alanlar oldu.Bu sınırlama neye göre yapılıyor anlamak mümkün değil.
Bu kesin bir bilgimi eminmisin iz

emrefici

Mesaj gönderen emrefici » Çrş Ağu 12, 2020 3:38 pm

ciruhr yazdı: Sal Ağu 11, 2020 9:31 pm ankara idata için mi bahsediyorsunuz.Diğer idata şubeleri şuan randevu vermiyor diye biliyordum ben?
Evet. Benm bildiğim şu an sadece Ankara IDATA randevu veriyor. Sebebini bilmiyorum.

b.bogazkesen

Mesaj gönderen b.bogazkesen » Çrş Ağu 12, 2020 11:38 pm

Huseyin1992 yazdı: Çrş Ağu 12, 2020 3:20 pm Bu kesin bir bilgimi eminmisin iz
Vize randevusu olup iptal olanları tekrar çağırıyorlar o olabilir

cool

Mesaj gönderen cool » Prş Ağu 13, 2020 12:43 pm

Huseyin1992 yazdı: Çrş Ağu 12, 2020 2:14 pm Sartlı kabul belgeniz varmı yoksa sadece dil eğitimi için mi gidiyorsunuz
Evet sartli kabulum var

lejyoner77

Mesaj gönderen lejyoner77 » Prş Ağu 13, 2020 2:08 pm

Eğitimse eğitim şartlısı şartsızı üstüne konuşmak ve bu cevabı vermenin onlarda mantık dışı oldugunun farkında olmaları gerek.Beklemek burada herkesin eğitim için aylardır yapmak zorunda oldugu tek şey.
Sürekli araştırma içerisindeyim bir bilgiye ulaşırsam sizinlede paylaşacağım.

Huseyin1992

Mesaj gönderen Huseyin1992 » Prş Ağu 13, 2020 2:50 pm

cool yazdı: Prş Ağu 13, 2020 12:43 pm Evet sartli kabulum var
Sartlı kabul belgesi olan birine mi vize vermişler. Bnm takip ettiğimde kesin kabulu olan kişilere vize veriliyor gibi görünüyor. Bnmde sartlı kabulum var konsolosluga yazdığımda bna cevapları "Güncel olarak dil kursu için Almanya’ya giriş yapmak mümkün değildir." şeklinde olmuştu.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 13, 2020 3:12 pm

Türkiye deki alman konsolosluklari önümüzdeki haftalarda hazirlik ögrencileri icin de vize basvurularini baslatacaklar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Huseyin1992

Mesaj gönderen Huseyin1992 » Prş Ağu 13, 2020 3:20 pm

Physiker yazdı: Prş Ağu 13, 2020 3:12 pm Türkiye deki alman konsolosluklari önümüzdeki haftalarda hazirlik ögrencileri icin de vize basvurularini baslatacaklar.
Kaynak olarak bir yerde geciyor mu. Bnm kursum 31 agustosa baslayacak. O tarihe yetismeye calısıyorum

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Prş Ağu 13, 2020 3:29 pm

Huseyin1992 yazdı: Prş Ağu 13, 2020 3:20 pm Kaynak olarak bir yerde geciyor mu. Bnm kursum 31 agustosa baslayacak. O tarihe yetismeye calısıyorum
Hocam eğer b2 almanca falan bilmiyorsan şimdi başvursan bile zor gibi duruyor o tarihe

cool

Mesaj gönderen cool » Prş Ağu 13, 2020 7:00 pm

Physiker yazdı: Prş Ağu 13, 2020 3:12 pm Türkiye deki alman konsolosluklari önümüzdeki haftalarda hazirlik ögrencileri icin de vize basvurularini baslatacaklar.
Yani bu sartli kabulu olan kisilerin pasaportlarini gonderecekleri anlamina mi geliyor ?

Huseyin1992

Mesaj gönderen Huseyin1992 » Prş Ağu 13, 2020 8:35 pm

2eqendy yazdı: Prş Ağu 13, 2020 3:29 pm Hocam eğer b2 almanca falan bilmiyorsan şimdi başvursan bile zor gibi duruyor o tarihe
Ben mart ayında basvuru yapmıstım suan evraklarım konsoloslukta bekliyor, amacım bu ayın sonundaki kursa yetisebilmek.

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Cum Ağu 14, 2020 11:38 pm

Eksik evrakla başvurun alınır sonra evrakları sana verdikleri kağıttaki maile başvuru numaranla yollarsın, benim eksik evrağım vardı öyle yaptım. Eksik evraklar tamamlanmadan işlemlere başlanmıyor yalnız, acelen varsa biran önce tamamla.

kailaj

Mesaj gönderen kailaj » Pzt Ağu 17, 2020 12:26 am

Hocam anlık 17 Ağustosta haber sitelerinde AB Türkiye vatandaşlarına turist vizesini süresiz durdurma kararı aldı diye bir haber çıktı,bu bizim öğrenci vizesi başvurularını etkiler mi acaba? Çünkü hazırlık dil kursları vs. Başlayacak olanlar var ne olur sizce bilen biri aydınlatabilir mi

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Ağu 17, 2020 9:25 am

Zannetmem buyukelcilik yakinda vizeler acilacak die sosyal medyalardan duyuru yapti.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Sisyphos

Mesaj gönderen Sisyphos » Pzt Ağu 17, 2020 11:41 am

Arkadaşlar merhaba, vize sürecimle ilgili sizlere danışmak istediğim bazı hususlar var. 2 Mart'ta dil kursu vizesi için (yalnızca dil kursu herhangi bir üniversite kabulüm yok) konsolosluğa belgelerimi ibraz ettim ve pozitif anlamda bir vize mülakatı gerçekleştirdim. Ancak malumunuz pandeminin başlaması ile birlikte ausländerbehörde kapandı ve eksik belge olarak not düşülen garantör belgemi konsolosluğa henüz veremedim. Akabinde Almanya'da dil kursları kapandı ve yeni kurs takvimleri belirlendi (Benim kursum Eylül'ün 6'sında başlayacak). Bende bu minvalde konsolosluğa durumu anlatan bir mail gönderdim. Konsolosluk cevap olarak vize başlangıç tarihiniz Eylül'ün 1'i olarak değiştirilmiştir diye mail gönderdi. Bu hafta içi garantör belgemi ve yeni kurs takvimimi göndereceğim. Ancak bildiğim kadarıyla şuan Üniversite kabulü olmadan dil kursları istisnai durumlar kapsamında değil. Sizce nasıl bir sonuç alırım vize başvurumdan. Bir üniversiteden değişim programından kabul alıp ek belge olarak konsolosluğa sunsam pozitif bir etki yapar mı? (örn. Freemover) Şuan yüksek lisans tez aşamasındayım. Doktora için dil kursuna gidecektim.

cool

Mesaj gönderen cool » Pzt Ağu 17, 2020 12:05 pm

Sisyphos yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 11:41 am Arkadaşlar merhaba, vize sürecimle ilgili sizlere danışmak istediğim bazı hususlar var. 2 Mart'ta dil kursu vizesi için (yalnızca dil kursu herhangi bir üniversite kabulüm yok) konsolosluğa belgelerimi ibraz ettim ve pozitif anlamda bir vize mülakatı gerçekleştirdim. Ancak malumunuz pandeminin başlaması ile birlikte ausländerbehörde kapandı ve eksik belge olarak not düşülen garantör belgemi konsolosluğa henüz veremedim. Akabinde Almanya'da dil kursları kapandı ve yeni kurs takvimleri belirlendi (Benim kursum Eylül'ün 6'sında başlayacak). Bende bu minvalde konsolosluğa durumu anlatan bir mail gönderdim. Konsolosluk cevap olarak vize başlangıç tarihiniz Eylül'ün 1'i olarak değiştirilmiştir diye mail gönderdi. Bu hafta içi garantör belgemi ve yeni kurs takvimimi göndereceğim. Ancak bildiğim kadarıyla şuan Üniversite kabulü olmadan dil kursları istisnai durumlar kapsamında değil. Sizce nasıl bir sonuç alırım vize başvurumdan. Bir üniversiteden değişim programından kabul alıp ek belge olarak konsolosluğa sunsam pozitif bir etki yapar mı? (örn. Freemover) Şuan yüksek lisans tez aşamasındayım. Doktora için dil kursuna gidecektim.
Benim kabulumun olmasina ragmen gondermiyorlar

noble

Mesaj gönderen noble » Pzt Ağu 17, 2020 12:11 pm

Sisyphos yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 11:41 am Arkadaşlar merhaba, vize sürecimle ilgili sizlere danışmak istediğim bazı hususlar var. 2 Mart'ta dil kursu vizesi için (yalnızca dil kursu herhangi bir üniversite kabulüm yok) konsolosluğa belgelerimi ibraz ettim ve pozitif anlamda bir vize mülakatı gerçekleştirdim. Ancak malumunuz pandeminin başlaması ile birlikte ausländerbehörde kapandı ve eksik belge olarak not düşülen garantör belgemi konsolosluğa henüz veremedim. Akabinde Almanya'da dil kursları kapandı ve yeni kurs takvimleri belirlendi (Benim kursum Eylül'ün 6'sında başlayacak). Bende bu minvalde konsolosluğa durumu anlatan bir mail gönderdim. Konsolosluk cevap olarak vize başlangıç tarihiniz Eylül'ün 1'i olarak değiştirilmiştir diye mail gönderdi. Bu hafta içi garantör belgemi ve yeni kurs takvimimi göndereceğim. Ancak bildiğim kadarıyla şuan Üniversite kabulü olmadan dil kursları istisnai durumlar kapsamında değil. Sizce nasıl bir sonuç alırım vize başvurumdan. Bir üniversiteden değişim programından kabul alıp ek belge olarak konsolosluğa sunsam pozitif bir etki yapar mı? (örn. Freemover) Şuan yüksek lisans tez aşamasındayım. Doktora için dil kursuna gidecektim.
Eğer başvurunuzu İzmir'den yaptıysanız whatsapp grubuna ekleyebilirim. firataltun_07@hotmail.com

Durumunuza gelince de direkt olarak olumsuz konuşmamaları bile harika, ama son 2 ayda yaklaşık olarak 15 defa konsoloslukla mesajlaştım ve dil kursu ile gidebilmenin imkan dahilinde olmadığını, Almanya'nın bu tür seyahatlari önemli statüsünde değerlendirmediğini ve bu yüzden şu an eğitim vizelerinin yalnızca kesin kabulü olanlara verilip gönderildiğini, duyuruları takip etmem gerektiğini söylediler.

Kilitli