Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Corona-Bürokratik Gelismeler

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
ozndmr

Re: Corona-Bürokratik Gelismeler

Mesaj gönderen ozndmr » Sal Ağu 18, 2020 2:53 pm

boredmercury yazdı: Sal Ağu 18, 2020 1:58 pm Sizin Haziran’dan beri zaten Almanya’ya gidebiliyor olmanız gerek. Benim bir sürü arkadaşım ötle geri döndüler geçtiğimiz aylarda.

Vizeniz bittikten sonra gidebileceğinizi sanmıyorum. Bence kesinlikle vizeniz bitmeden gidin. Sonra yenileme işlemleri çok daha sancılı.
cevabınız için teşekkürler.Çalıştığım için işten ayrılıp Eylül başı gitmek istedim.Ancak Bundespolizei ve diğer resmi sayfalarda eğitim online devam edebildiği takdirde giriş yapılamaz diye belirtilmiş.Benim okulda Nisandan beri eğitimler online,güz dönemini de online yapacaklarını açıkladılar. Bu sebepten ötürü tereddütlerim var.Ancak Eylül başında gitmeyi düşünüyorum.Umarım havaalanında bir sıkıntı çıkmaz.

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Sal Ağu 18, 2020 3:38 pm

IDATA dan randevu sırası almak için çağrı merkezini aradım. Bana verilen kodu (07ST) benimle görüşen çalışana verdim fakat daha benim için vize başvuruları açılmamış haftaya açılmasını bekliyoruz dedi. Ben direk üniversiteden kabul almıştım o yüzden vize almak istiyorum fakat hala vermiyorlarmış. IDATA ile konuşan başka arkadaşlar varsa buraya yazabilirler mi

boredmercury

Mesaj gönderen boredmercury » Sal Ağu 18, 2020 3:49 pm

ozndmr yazdı: Sal Ağu 18, 2020 2:53 pm cevabınız için teşekkürler.Çalıştığım için işten ayrılıp Eylül başı gitmek istedim.Ancak Bundespolizei ve diğer resmi sayfalarda eğitim online devam edebildiği takdirde giriş yapılamaz diye belirtilmiş.Benim okulda Nisandan beri eğitimler online,güz dönemini de online yapacaklarını açıkladılar. Bu sebepten ötürü tereddütlerim var.Ancak Eylül başında gitmeyi düşünüyorum.Umarım havaalanında bir sıkıntı çıkmaz.
Kesinlikle vizeniz bitmeden gidip vizenizi Almanya’da uzatın bence.
İkincisi, o belge olmadan seyahat etmemenizi öneririm zira açık ve net belirtilmiş, orada olmanız gerektiğine dair belge yoksa ülkeye giriş kesinlikle yok.
Fakat eğitimin online olacak olması üniversitenizin size bu belgeyi vermeyeceği anlamına gelmiyor. Okulunuzla görüşün, mutlaka size belge hazırlayacaklardır. Örneğin bir arkadaşım Potsdam Üni ile iletişimde, orada da bu dönem tamamen online olacakmış fakat üniversite kendisine bu belgeyi verecek.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Sal Ağu 18, 2020 5:14 pm

meliksahg yazdı: Sal Ağu 18, 2020 3:38 pm IDATA dan randevu sırası almak için çağrı merkezini aradım. Bana verilen kodu (07ST) benimle görüşen çalışana verdim fakat daha benim için vize başvuruları açılmamış haftaya açılmasını bekliyoruz dedi. Ben direk üniversiteden kabul almıştım o yüzden vize almak istiyorum fakat hala vermiyorlarmış. IDATA ile konuşan başka arkadaşlar varsa buraya yazabilirler mi
Aynı dert bende de var bende şu kodu söyledim" 03BF" henüz bu kategori için ulusal vize randevusnun açılmadığını söylediler :(

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Sal Ağu 18, 2020 6:12 pm

umudxx yazdı: Sal Ağu 18, 2020 5:14 pm Aynı dert bende de var bende şu kodu söyledim" 03BF" henüz bu kategori için ulusal vize randevusnun açılmadığını söylediler :(
Anlayamadım bu işi ya. Madem açılmadı keşke en başta söyleseler de bu kadar uğraştırmasalar. Sen ne için almak istiyordun, benimki lisans içindi

mia15

Mesaj gönderen mia15 » Sal Ağu 18, 2020 6:18 pm

umudxx yazdı: Sal Ağu 18, 2020 11:13 am Sürekli arayınca sıraya aldılar. 91. sıradayım çok yoğunluk var:((
Peki, size sonunda randevu oluşturdular mı? Ben operatöre bağladım, tüm bilgilerimi söyledim ve ödemeyi kredi kartından çektiler. Daha sonra mail adresini söyledim, yetkili kişi tam cevap verirken hat düştü ve telefon kapandı. Teyit etmek için tekrar aradığımda ise bağlanmadı ve randevu onayı ile ilgili bir mail de gelmedi. Randevu oluşturup oluşturulmadığını nereden öğrenebilirim?

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Sal Ağu 18, 2020 6:35 pm

Ben gönüllü hizmet için başvuracağımı ve kodumu söyledim. Vize randevu bu kategoriye verilmediğini söylediler, konsollosluğa mail attım ondanda hala cevap yok. Şu an aşırı derece de her şey de karışıklık var. Kimi randevu oluşturabiliyo kimi alamıyor ben anlamadım bu işi.

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Sal Ağu 18, 2020 6:54 pm

mia15 yazdı: Sal Ağu 18, 2020 6:18 pm Peki, size sonunda randevu oluşturdular mı? Ben operatöre bağladım, tüm bilgilerimi söyledim ve ödemeyi kredi kartından çektiler. Daha sonra mail adresini söyledim, yetkili kişi tam cevap verirken hat düştü ve telefon kapandı. Teyit etmek için tekrar aradığımda ise bağlanmadı ve randevu onayı ile ilgili bir mail de gelmedi. Randevu oluşturup oluşturulmadığını nereden öğrenebilirim?
Merhaba hangi kod ile başvuru yapmıştınız? Ben bugün ulaşamadım ve yüksek lisans için başvurmak istiyorum, bana verdikleri kod 09ST.

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Sal Ağu 18, 2020 6:57 pm

Ben de 07ST kodu ile lisans için çağrı merkezini aradım ama daha bu kategori için randevular açılmadı dedi.

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Sal Ağu 18, 2020 6:58 pm

mia15 yazdı: Sal Ağu 18, 2020 6:18 pm Peki, size sonunda randevu oluşturdular mı? Ben operatöre bağladım, tüm bilgilerimi söyledim ve ödemeyi kredi kartından çektiler. Daha sonra mail adresini söyledim, yetkili kişi tam cevap verirken hat düştü ve telefon kapandı. Teyit etmek için tekrar aradığımda ise bağlanmadı ve randevu onayı ile ilgili bir mail de gelmedi. Randevu oluşturup oluşturulmadığını nereden öğrenebilirim?
Bana randevu oluşturmadılar. Siz ne için vize alıcaksınız lisans filan mı yoksa başka bir şey için mi?

mia15

Mesaj gönderen mia15 » Sal Ağu 18, 2020 7:04 pm

meliksahg yazdı: Sal Ağu 18, 2020 6:58 pm Bana randevu oluşturmadılar. Siz ne için vize alıcaksınız lisans filan mı yoksa başka bir şey için mi?
Yüksek lisans için kabul (şartlı kabul değil) aldım. Bu amaçla başvurmuştum. Hatta en başta randevu için tarihte söyledi, fakat sonunda hat düştüğü için oluşturulup oluşturulmadığını anlamadım.

sergen1903

Mesaj gönderen sergen1903 » Sal Ağu 18, 2020 7:09 pm

Merhaba ben lisans Erasmus için on randevu aldım mail geldi fakat kodu göremedim

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Sal Ağu 18, 2020 7:15 pm

Merhaba, biraz önce idata sitesinden Ankara bölümüne randevu almaya çalıştım ve aldım. Sabah direkt çağrı merkezini arayın diyordu ama artık randevu alabiliyoruz. Yüksek lisans direkt kabülü olanlar Ankara için randevu alabiliyor artık bilginiz olsun. Ne zaman açtılar bilmiyorum ama bir deneyeyim dedim ve randevu al seçeneğini görünce şaşırdım. :D

emrefici

Mesaj gönderen emrefici » Sal Ağu 18, 2020 7:16 pm

meliksahg yazdı: Sal Ağu 18, 2020 3:38 pm IDATA dan randevu sırası almak için çağrı merkezini aradım. Bana verilen kodu (07ST) benimle görüşen çalışana verdim fakat daha benim için vize başvuruları açılmamış haftaya açılmasını bekliyoruz dedi. Ben direk üniversiteden kabul almıştım o yüzden vize almak istiyorum fakat hala vermiyorlarmış. IDATA ile konuşan başka arkadaşlar varsa buraya yazabilirler mi
Merhaba. Ben tam 1 hafta önce aradığımda randevu alabildim telefonda. Yüksek lisans için. Kod olayı ne tam olarak bilmiyorum. Ben sadece hattın düşmesini bekledim ve randevu oluşturdum.

cool

Mesaj gönderen cool » Sal Ağu 18, 2020 7:18 pm

Takip ettigim kadar sadece direk kabulu olanlar randevu alabiliyor. Burdan cikardigim sey sartli kabulu olanlarin pasaportlarini henuz gondermeyecekleri :(

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Sal Ağu 18, 2020 7:25 pm

Benim lisans için direk kabulüm var ve dün izmir konsolosluğu da açıldı diye bilgi vardı konsolosluğun sitesinde. IDATA nın sitesine girdiğimde bazı soruları yanıtlmamı istediler ve yanıtladıktan sonra da gerekli evrakların olduğu bir belge çıktı karşıma sitede. O belgenin içinde de kod vardı 07ST diye.O kodu bugün çağrı merkezini arayınca söyledim, nerde yaşadığımı söyledim fakat daha randevular açılmadı dediler.

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Sal Ağu 18, 2020 7:28 pm

Anladığım kadarıyla sadece ankara konsolosluğu direk tarih veriyor bir de erasmus için gidecek olanlara galiba. Çünkü benim lisans için direk kabulüm var şartlı kabul filan da değil ama yine de bugün bana randevu vermediler.

nebileyimne

Mesaj gönderen nebileyimne » Sal Ağu 18, 2020 8:27 pm

kinryua yazdı: Sal Ağu 18, 2020 7:15 pm Merhaba, biraz önce idata sitesinden Ankara bölümüne randevu almaya çalıştım ve aldım. Sabah direkt çağrı merkezini arayın diyordu ama artık randevu alabiliyoruz. Yüksek lisans direkt kabülü olanlar Ankara için randevu alabiliyor artık bilginiz olsun. Ne zaman açtılar bilmiyorum ama bir deneyeyim dedim ve randevu al seçeneğini görünce şaşırdım. :D
Süper haber, çok teşekkür ederim. :D Şimdi ben de aldım randevuyu.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Sal Ağu 18, 2020 8:45 pm

kinryua yazdı: Sal Ağu 18, 2020 7:15 pm Merhaba, biraz önce idata sitesinden Ankara bölümüne randevu almaya çalıştım ve aldım. Sabah direkt çağrı merkezini arayın diyordu ama artık randevu alabiliyoruz. Yüksek lisans direkt kabülü olanlar Ankara için randevu alabiliyor artık bilginiz olsun. Ne zaman açtılar bilmiyorum ama bir deneyeyim dedim ve randevu al seçeneğini görünce şaşırdım. :D
Hayırlı olsun,Bende Gönüllü Hizmeti için gidiyorum ama arayıp kodu söylediğimde bu kategornin randevu verilmediğini söyledi:( Yarin tekrar arıyacam

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Sal Ağu 18, 2020 8:54 pm

Merhabaa, ben bakamıyorum hali hazırda randevum olduğu için iptal olursa diye korktum da :D Eylül randevuları açıldı sanırım değil mi? Ne kadarı doldu fikrin var mı acaba? Bir de günü biz seçebiliyor muyız yoksa kendileri mi atıyorlar?

Kilitli