Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Corona-Bürokratik Gelismeler

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
nebileyimne

Re: Corona-Bürokratik Gelismeler

Mesaj gönderen nebileyimne » Sal Ağu 18, 2020 10:02 pm

cnsn159 yazdı: Sal Ağu 18, 2020 8:54 pm Merhabaa, ben bakamıyorum hali hazırda randevum olduğu için iptal olursa diye korktum da :D Eylül randevuları açıldı sanırım değil mi? Ne kadarı doldu fikrin var mı acaba? Bir de günü biz seçebiliyor muyız yoksa kendileri mi atıyorlar?
İlk aşamada randevu direkt olarak verilmiyor. Bir PNR veriliyor, sırayla randevunuz atanacaktır diyor. Beklememiz gerek yine, Eylül ayı için net bir durum yok yani. Gün atanacak yani sistem tarafından ilerleyen günlerde ya da haftalarda. Tarih belirlendikten sonra ise bize verilen randevu tarihini PNR'ı kullanarak değiştirmemiz mümkün olabilecek. Halihazırda randevunuz varsa hiç riske etmeyin derim, siz daha öndesiniz :)

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Sal Ağu 18, 2020 10:14 pm

nebileyimne yazdı: Sal Ağu 18, 2020 10:02 pm İlk aşamada randevu direkt olarak verilmiyor. Bir PNR veriliyor, sırayla randevunuz atanacaktır diyor. Beklememiz gerek yine, Eylül ayı için net bir durum yok yani. Gün atanacak yani sistem tarafından ilerleyen günlerde ya da haftalarda. Tarih belirlendikten sonra ise bize verilen randevu tarihini PNR'ı kullanarak değiştirmemiz mümkün olabilecek. Halihazırda randevunuz varsa hiç riske etmeyin derim, siz daha öndesiniz :)
Randevum var lakin esas beklediğim okuldan kabul hala gelmedi, onu beklemek istiyorum. Napcamı şaşırdım, bi süre daha beklemeyi hala cevap gelmezse ertelemeyi düşünüyorum ama nasıl olur arasam daha mı sağlıklı olur emin değilim çünkü ertelesem de 1 maks 2 hafta daha ertelerim gibi, eğer elimdeyse bu yani

nebileyimne

Mesaj gönderen nebileyimne » Sal Ağu 18, 2020 10:24 pm

cnsn159 yazdı: Sal Ağu 18, 2020 10:14 pm Randevum var lakin esas beklediğim okuldan kabul hala gelmedi, onu beklemek istiyorum. Napcamı şaşırdım, bi süre daha beklemeyi hala cevap gelmezse ertelemeyi düşünüyorum ama nasıl olur arasam daha mı sağlıklı olur emin değilim çünkü ertelesem de 1 maks 2 hafta daha ertelerim gibi, eğer elimdeyse bu yani
Çağrı merkezi bu aralar biraz daha rahatlamıştır diye düşünüyorum, yine arayın derim, anlatın durumunuzu. Eylül için net randevular verilmeye başlarsa ertelemeniz daha kolay olur tabi, bekleyebildiğiniz kadar bekleyin. 3 gün önceye kadar randevu tarihi değiştirilebiliyor bildiğim kadarıyla. Şimdilik o zamana kadar beklemenizi tavsiye ederim, dediğim gibi çağrı merkezini de arayın, ulaşabilirseniz onlar daha doğru bilgilendirebilir.

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Sal Ağu 18, 2020 10:43 pm

nebileyimne yazdı: Sal Ağu 18, 2020 10:24 pm Çağrı merkezi bu aralar biraz daha rahatlamıştır diye düşünüyorum, yine arayın derim, anlatın durumunuzu. Eylül için net randevular verilmeye başlarsa ertelemeniz daha kolay olur tabi, bekleyebildiğiniz kadar bekleyin. 3 gün önceye kadar randevu tarihi değiştirilebiliyor bildiğim kadarıyla. Şimdilik o zamana kadar beklemenizi tavsiye ederim, dediğim gibi çağrı merkezini de arayın, ulaşabilirseniz onlar daha doğru bilgilendirebilir.
Haklısınız onlara danışmakta yarar var, keyfi bi durum değil yol göstereceklerdir. 3 gün kalaya kadar bekleyeceğim. Teşekkür ederim :)

ozndmr

Mesaj gönderen ozndmr » Sal Ağu 18, 2020 11:12 pm

boredmercury yazdı: Sal Ağu 18, 2020 3:49 pm Kesinlikle vizeniz bitmeden gidip vizenizi Almanya’da uzatın bence.
İkincisi, o belge olmadan seyahat etmemenizi öneririm zira açık ve net belirtilmiş, orada olmanız gerektiğine dair belge yoksa ülkeye giriş kesinlikle yok.
Fakat eğitimin online olacak olması üniversitenizin size bu belgeyi vermeyeceği anlamına gelmiyor. Okulunuzla görüşün, mutlaka size belge hazırlayacaklardır. Örneğin bir arkadaşım Potsdam Üni ile iletişimde, orada da bu dönem tamamen online olacakmış fakat üniversite kendisine bu belgeyi verecek.
Desteğiniz için teşekkürler,belge işini hallettim,Eylül ayında olağan dışı bir pandemik olay olmazsa gideceğim hayırlısıyla.

Birde bu pcr testi ile alakalı bilginiz var mı?Uçmadan 2 gün içinde mutlaka yaptırmalı mıyız?

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Çrş Ağu 19, 2020 10:54 am

Merhabalar. Lisans için direk kabulü olup İzmir konsolosluğundan randevu alabilen var mı acaba?

Cautha

Mesaj gönderen Cautha » Çrş Ağu 19, 2020 11:38 am

ozndmr yazdı: Sal Ağu 18, 2020 11:12 pm Desteğiniz için teşekkürler,belge işini hallettim,Eylül ayında olağan dışı bir pandemik olay olmazsa gideceğim hayırlısıyla.

Birde bu pcr testi ile alakalı bilginiz var mı?Uçmadan 2 gün içinde mutlaka yaptırmalı mıyız?
Merhaba sanırım aynı durumdayız size ulaşabileceğim bir mail adresi paylaşır mısınız?

ozndmr

Mesaj gönderen ozndmr » Çrş Ağu 19, 2020 12:00 pm

Cautha yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 11:38 am Merhaba sanırım aynı durumdayız size ulaşabileceğim bir mail adresi paylaşır mısınız?
merhaba

ozan.dillioglu@gmail.com

Muffin

Mesaj gönderen Muffin » Çrş Ağu 19, 2020 12:05 pm

Mollaibrahim yazdı: Pzt Ağu 17, 2020 2:05 pm Arkadaşlar selamlar. Büyük bir ihtimalle burada bahsedilen kişi benim :) . En baştan anlatsam sizler için daha iyi olacak. 16 Mart'ta İstanbul'dan 11 Mayıs için yaptığım başvurum 21 Temmuz'da sonuçlandı. Bu arada vizem sadece dil eğitimi içindi. Eklemek gerekiyor mu bilmiyorum ancak bu benim ikinci başvurumdu, ilkinde red yemiştim. Ben de sizler gibi daha uzun sürecek diye düşünürken konsolosluktan arayıp adres bilgilerinizi teyit edip pasaportunuzu göndereceğiz dediler. Ümid ediyorumki işlemleriniz bir an önce olumlu sonuçlanır ve mutlu olursunuz:).
Seyahat planınızı yapabildiniz mi acaba? 30.08'de başlatmışlardı sanırım vizenizi, ben de 15.09'a biletimi aldım vizem o gün başlıyor diye ama zorunlu ev karantinası vs süresinde işlerimi nasıl halledeceğimi, nasıl ve nereden pcr testini yaptıracağımı bilemedim. Tavsiyeniz var mıdır ya da planlarınız nasıldır?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 19, 2020 12:34 pm

Yahu arkadaslar burda pandemi sürecindeki bürokratik gelismeleri paylasalim demistik burayi vize ani defterine cevirmissiniz. Anliyorum tek derdiniz vize de vize ani defteri var, orda vize ile ilgili sorularinizi yöneltin lütfen:

viewtopic.php?f=7&t=14407

Konu gecici bir süreligine kilitlendi.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ağu 30, 2020 6:34 pm

Physiker yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 12:34 pm Yahu arkadaslar burda pandemi sürecindeki bürokratik gelismeleri paylasalim demistik burayi vize ani defterine cevirmissiniz. Anliyorum tek derdiniz vize de vize ani defteri var, orda vize ile ilgili sorularinizi yöneltin lütfen:

viewtopic.php?f=7&t=14407

Konu gecici bir süreligine kilitlendi.
Kilit acildi. Konuyu saptirip vize ile ilgili sorular yöneltmeyelim.
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eyl 02, 2020 5:17 pm

ÖNEMLI BILGI:

Su andaki güncel duruma göre Türkiye den gelirken ucaga binmeden önce son 48 saat önceden yapilan negativ pcr test sonucunu göstermeniz gerekiyordu ve Almanya ya gelince de ikamet ettiginiz sehirdeki saglik bakanligina (Gesundheitsamt) negatif test sonucunu maille teslim etmeniz lazim.

Bir cok üniversite gelecek semesterde hibrit sistemiyle egitim verecek. Yani kisaca bir kac ders kampüsde yapilacak. Bunlar bildigimiz seyler.

Yeni olan bilgi ise, bir cok üniversite Almanya ya geldikten sonra ikinci bir test sonucu daha istiyor. O test sonucu olmadan kampüse girmenizi istemiyorlar. Ikinci test icin üniversiteniz size yardimci olacak ve yönlendirme yapacaklar.
www.deutschstudent.com

anection

Mesaj gönderen anection » Pzr Eyl 06, 2020 11:55 pm

pargali92 yazdı: Pzt Haz 08, 2020 5:23 pm Ruhr Uni Bochum dan master kabulü almıştım. Bugün mail geldi . Kış dönemi 12 Ekim’de başlayacak , Almanya’ya gidemeyen öğrenciler için online eğitim olacak. Almanya’ya ulaşan öğrenci sayısı yeterli sayıya ulaştığında sınıf derslerine geçiş yapılacakmış.
Bölüm Computational Mechanics .

Hocam merhabalar,

Ben de Ruhr Uni Bochum'a yüksek lisans için gideceğim. Akafö'ye yurt için başvurdum fakat hala bir geri dönüş olmadı. Siz konaklama işini halledebildiniz mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eyl 07, 2020 2:54 pm

anection yazdı: Pzr Eyl 06, 2020 11:55 pm Hocam merhabalar,

Ben de Ruhr Uni Bochum'a yüksek lisans için gideceğim. Akafö'ye yurt için başvurdum fakat hala bir geri dönüş olmadı. Siz konaklama işini halledebildiniz mi?
Sorunun bu baslikla alakasi ne?
www.deutschstudent.com

mericgur

Mesaj gönderen mericgur » Sal Eyl 08, 2020 3:57 pm

Physiker yazdı: Pzt Eyl 07, 2020 2:54 pm Sorunun bu baslikla alakasi ne?
Hocam sizi başlıkta yakalamışken sorayım. TUM Master için kabul aldım ancak bir kaç kişiden Bavyera eyaletinde okuyacaklar için Garantör Belgesi'ni yeterli bulmamışlar konu hakkında bir bilginiz var mıdır yoksa bu basit bir uydurma mı? Çok teşekkür ederim.

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Sal Eyl 08, 2020 10:25 pm

mericgur yazdı: Sal Eyl 08, 2020 3:57 pm Hocam sizi başlıkta yakalamışken sorayım. TUM Master için kabul aldım ancak bir kaç kişiden Bavyera eyaletinde okuyacaklar için Garantör Belgesi'ni yeterli bulmamışlar konu hakkında bir bilginiz var mıdır yoksa bu basit bir uydurma mı? Çok teşekkür ederim.
arakdaşlar bence başlık açıp sorun ,alakasız yerlerden soru sorunca moderatör olarak başlığı kapatıyor haliyle,bu sebepten güncel bilgi alamıyoruz buradan corona ile ilgili

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eyl 09, 2020 10:01 am

Yahu gerizekalimisiniz artik insani cildirtmayin?? Burdaki mevcut pandemi sürecinde gelisen bürokratik gelismeleri paylasalim diyoruz, basligi bir kac gün kitliyoruz adam halen garantör veya üniversite basvurusunu soruyor "hazir yakalamisken". Sanki sadece bu baslikta cevapliyoruz sorulari. Arkadaslar tamam anlama kisminda cok ciddi problemleriniz var, zeka kisintisi var o da acik belli de biraz zorlayin kendinizi artik ya. Ben utaniyorum sizin su durumunuzdan.. Baslik temelli olarak kilitlendi. Artik gelismeleri sadece ben paylasiyorum. Sayet yeni bir bilgi alan olursa bana maille bildirsin lütfen, burdan paylasayim(deutschstudent.almanya@gmail.com).
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Eyl 10, 2020 10:46 am

* Alman dis isleri bakanligi seyehat uyarisini 30 Eylüle kadar uzatti.

* 1 Ekim den itibaren Robert Koch Institut (RKI) tarafindan riskli bölge kabul edilen yerlerde seyehat ve vize islemleri ile ilgili herhangi bir degisiklik olmayacak. Türkiye su anda RKI tarafindan riskli bölge olarak kabul ediliyor. Bu demek oluyor ki, su anki mevcut duruma göre özellikle hazirlik ögrencilerinin vize durumuyla ilgili Türkiye risk bölgesi olarak kaldigi sürece bir degisme olmayacak.

*Bugünden itibaren bir alman üniversitesinden direkt kabul alan ögrenciler artik vize basvurusunda "örgün ögretime katilacagina dair" ekstra bir teyit belgesi almasi gerekmeyecek. Üniversite kabul belgesi yeterli.
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eki 18, 2020 11:31 pm

Su anda hazirlik ögrencileri vize icin kismen basvuru yapabiliyorlar ama konsolosluklar elinden geldigi kadar hazirlik ögrencilerine pandemi durumu bitene veya hafifleyene kadar vize vermek istemiyor. Eger hazirlik egitimi sonrasi direkt olarak egitime baslayabileceginizi kanitlayan bir sartli kabul alirsaniz o zaman vize islemleri devam eder deniyor, fakat sartli kabul veren üniversitelerin hepsi DSH veya TEstdaf gectikten sonra tekrar basvuru isterler, Bunu konsoloslugun bilmedigini sanmiyorum. Hazirlik egitimlerinin cogunlugu Online olarak veriliyor ve online egitim icin Almanya ya gitmene gerek yok, evinde kal fikri var konsolosluklarda.

Yukardaki durum her ülkede farkli. Ama artik Türkiye de bir cok konuda yalan söyleyen hükümetin gercek vaka sayilarini aylardir carpitmasi ve artik aciklamamasi sebebiyle Türkiye ye olan güven iyice bitti. Tavsiyem seyehat yasagi ne zaman kalkar vs gibi bir beklentiye de kapilmayin artik. Bunun üzerine AB tarafindan pandemi hafiflediginde en son seyehat kisitlamalari kaldirilan ülkelerden birisi Türkiye olacaktir. Sebebini tekrar belirteyim: her konuda manipülasyon yapan iktidardaki yalancilar...
www.deutschstudent.com

Kilitli