Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Corona-Bürokratik Gelismeler

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
cool

Re: Corona-Bürokratik Gelismeler

Mesaj gönderen cool » Sal Tem 28, 2020 5:03 pm

exectus yazdı: Sal Tem 28, 2020 12:15 pm Ben başvurdum yurtlara. Bence her ihtimale karşı başvurun derim. Mesaj geldi sıraya koymuşlar fakat daha çıkmadı.
Yurt sadece universite ogrencilerine mi veriliyor? Sartli kabulum varken dil egitimi sirasinda basvurabiliyor muyum? Bilginiz var mi

blues

Mesaj gönderen blues » Çrş Tem 29, 2020 11:26 am

merhaba herkese, ben dil okulunan kabul bekliyorum şu an seneye de lisansa başlayacağım vize işlemleri için idama ya ne zaman başvuru yapmam gerekiy? Ne zaman açılacak bilen var mı. Lütfen yarımcı olun

irmak_alp

Mesaj gönderen irmak_alp » Çrş Tem 29, 2020 7:03 pm

Selam arkadaşlar, güncelleme paylaşayım istedim. Ankara’daki elçiliğe başvurumu yapmış ve 1 haftadır düzenli olarak hatırlatma e-postaları gönderiyordum. Ayrıca elçiliğin sitesindeki iletişim formundan da durumumu anlatan e-posta da göndermiştim. Dün sanırım o son iletişim formuma yanıt olduğunu düşündüğüm bir e-posta aldım ve üniversiteden fiziksel olarak orada olmam gerektiğini belirten yazı istediler herkesten istedikleri gibi. Dün üniversiteme e-posta gönderdim konu ile ilgili ve onlardan alacağım yanıta göre elçiliğe istedikleri yazıyı göndereceğim. Yeni bir gelişme olursa yine buradan haber veririm : )

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cmt Ağu 01, 2020 1:48 pm

cool yazdı: Sal Tem 28, 2020 5:03 pm Yurt sadece universite ogrencilerine mi veriliyor? Sartli kabulum varken dil egitimi sirasinda basvurabiliyor muyum? Bilginiz var mi
Benim başvurduğum yurt üniversite öğrencilerini alıyordu. Ama başvurularda kayıt veya kabul belgesi istenmiyordu.

spcmky74

Mesaj gönderen spcmky74 » Sal Ağu 04, 2020 1:59 pm

Selamlar. IDATA'dan vize randevusu alabilen var mı? Tüm gün aradım fakat sürekli band kaydı yayınlanıyor. Teşekkürler

cool

Mesaj gönderen cool » Sal Ağu 04, 2020 10:20 pm

Merhaba, Konsoloslugun sitesinde yasaklar ilgili yaziyi kaldirmislar. Sizce bu olumlu bir sey mi?

merves

Mesaj gönderen merves » Çrş Ağu 05, 2020 12:55 pm

Merhabalar,

Konsolosluktan yeni vize randevulariyla ilgili gonderdigim maile bir cevap aldim. Bilgi vermesi acisindan aynen aktariyorum.

"Başkonsolosluk şu anda sadece ulusal vize için belirli kategorilerdeki başvuruları işleme alabilmektedir. Bunlar, ör. Aile birleşimi, belirli koşullar altında uzman istihdamı, kabul mektubu olan ve derslere zorunlu katılım gerektiren öğrenciler için başvurular. Başkonsolosluk, bu kategorilerdeki basvuru sahiplerine mümkün olan en kısa zamanda randevu vermek için her türlü çabayı göstermektedir. Ancak, sadece bu kategorilerdeki pandemi nedeniyle iptal edilmesi gereken tarihleri ​​yeniden atayacağımızı belirtmek istiyoruz ve anlayisinizi rica ediyoruz.

Yeni randevu rezervasyonu tekrar mümkün olur olmaz sizi web sitemizde bilgilendireceğiz."

spcmky74

Mesaj gönderen spcmky74 » Çrş Ağu 05, 2020 3:33 pm

Peki o kategoriye uyuyor mu durumunuz. Aldığım kabul mektubunda uzaktan eğitimin mümkün olmadığı ve fiziksel olarak orda olmam gerektiği açıklaması yer alıyor, fakat 2 haftadır IDATA'dan randevu alamıyorum/ulaşamıyorum. Siz randevu alabildiniz mi?

dinlebenikucukkedi

Mesaj gönderen dinlebenikucukkedi » Çrş Ağu 05, 2020 3:41 pm

merves yazdı: Çrş Ağu 05, 2020 12:55 pm Merhabalar,

Konsolosluktan yeni vize randevulariyla ilgili gonderdigim maile bir cevap aldim. Bilgi vermesi acisindan aynen aktariyorum.

"Başkonsolosluk şu anda sadece ulusal vize için belirli kategorilerdeki başvuruları işleme alabilmektedir. Bunlar, ör. Aile birleşimi, belirli koşullar altında uzman istihdamı, kabul mektubu olan ve derslere zorunlu katılım gerektiren öğrenciler için başvurular. Başkonsolosluk, bu kategorilerdeki basvuru sahiplerine mümkün olan en kısa zamanda randevu vermek için her türlü çabayı göstermektedir. Ancak, sadece bu kategorilerdeki pandemi nedeniyle iptal edilmesi gereken tarihleri ​​yeniden atayacağımızı belirtmek istiyoruz ve anlayisinizi rica ediyoruz.

Yeni randevu rezervasyonu tekrar mümkün olur olmaz sizi web sitemizde bilgilendireceğiz."

Bu hangi konsoloslugun cevap maili acaba ? Eski randevunuz var miydi yeni bir randevu mu almak istediniz

merves

Mesaj gönderen merves » Çrş Ağu 05, 2020 4:01 pm

dinlebenikucukkedi yazdı: Çrş Ağu 05, 2020 3:41 pm Bu hangi konsoloslugun cevap maili acaba ? Eski randevunuz var miydi yeni bir randevu mu almak istediniz
İstanbul konsolosluğu. Önceden alınmış bir randevum yok. Yeni randevularin ne zaman verileceği üzerine sorduklarima cevaben gönderdiler.

tbk94

Mesaj gönderen tbk94 » Çrş Ağu 05, 2020 4:20 pm

Arkadaşlar izmir Başkonsolosluğu ile herhangi bir şekilde iletişime geçen var mı? Konsolosluktan maillere geri dönüş veya ulusal vize gönderme gibi. Telefonla ulaşmaya çalıştım fakat vize bölümü ile görüşmeme imkan sağlamadılar sadece mail yolu iletişime geçileceğini söylediler, temmuz başından beri 4 kere mail gönderdim fakat herhangi bir şekilde ne geri dönüş var ne de başka bir şey.

noble

Mesaj gönderen noble » Çrş Ağu 05, 2020 4:57 pm

tbk94 yazdı: Çrş Ağu 05, 2020 4:20 pm Arkadaşlar izmir Başkonsolosluğu ile herhangi bir şekilde iletişime geçen var mı? Konsolosluktan maillere geri dönüş veya ulusal vize gönderme gibi. Telefonla ulaşmaya çalıştım fakat vize bölümü ile görüşmeme imkan sağlamadılar sadece mail yolu iletişime geçileceğini söylediler, temmuz başından beri 4 kere mail gönderdim fakat herhangi bir şekilde ne geri dönüş var ne de başka bir şey.
Kardeşim merhaba, öncelikle işin İzmir Konsolosluğu'na düştüğü için geçmiş olsun. Konsolosluğa mail dışında ulaşabilmen mucize olmuş, yazdığın mailler almanca değilse boşa bekleme. Ben özel durumum sebebiyle haftalık mailleşiyorum, 2 gün içinde cevap geliyor. Kısa özet geçeyim, işi yokuşa sürme ve bildiğini okuma anlamında İzmir işini harika bir şekilde yapıyor. Şu an dil kurslarına kati suretle vize vermedikleri söylüyorlar, kesin kabulü olanlardan da orada bulunduklarını belgeleyen resmi evrak istiyorlar. Tüm bunlar olsa bile kendi inisiyatiflerine göre hareket ediyorlar. Başvuru 10 Mart, pasaportum 5 aydır rehin. Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim

exectus

Mesaj gönderen exectus » Prş Ağu 06, 2020 1:05 am

merves yazdı: Çrş Ağu 05, 2020 12:55 pm Merhabalar,

Yani yeni başvurular hala mümkün değil sanırım. Eskileri ile ilgileniyorlar. Bu mailden bu sonucu çıkarıyorum :roll:

goxel

Mesaj gönderen goxel » Prş Ağu 06, 2020 7:50 am

irmak_alp yazdı: Çrş Tem 29, 2020 7:03 pm Selam arkadaşlar, güncelleme paylaşayım istedim. Ankara’daki elçiliğe başvurumu yapmış ve 1 haftadır düzenli olarak hatırlatma e-postaları gönderiyordum. Ayrıca elçiliğin sitesindeki iletişim formundan da durumumu anlatan e-posta da göndermiştim. Dün sanırım o son iletişim formuma yanıt olduğunu düşündüğüm bir e-posta aldım ve üniversiteden fiziksel olarak orada olmam gerektiğini belirten yazı istediler herkesten istedikleri gibi. Dün üniversiteme e-posta gönderdim konu ile ilgili ve onlardan alacağım yanıta göre elçiliğe istedikleri yazıyı göndereceğim. Yeni bir gelişme olursa yine buradan haber veririm : )
Merhaba, "fiziksel olarak orada olmamız gerektiğine belirten yazı" yı hangi adrese ne şekilde yollamamızı istiyorlar? bununla ilgili birşey söylediler mi size ?

irmak_alp

Mesaj gönderen irmak_alp » Prş Ağu 06, 2020 10:35 am

goxel yazdı: Prş Ağu 06, 2020 7:50 am Merhaba, "fiziksel olarak orada olmamız gerektiğine belirten yazı" yı hangi adrese ne şekilde yollamamızı istiyorlar? bununla ilgili birşey söylediler mi size ?
Bana gelen e-postada onunla ilgili bir bilgi yoktu. Ben de üniversiteden yazıyı alınca bana gönderdikleri e-postaya yanıt yazdım ve ekledim o belgeyi, cc’ye de yine elçilik vize bölümünün farklı e-posta adreslerini ekledim. Bakalım şimdi tekrar bekleyişteyim :/

exectus

Mesaj gönderen exectus » Prş Ağu 06, 2020 11:08 am

irmak_alp yazdı: Prş Ağu 06, 2020 10:35 am Bana gelen e-postada onunla ilgili bir bilgi yoktu. Ben de üniversiteden yazıyı alınca bana gönderdikleri e-postaya yanıt yazdım ve ekledim o belgeyi, cc’ye de yine elçilik vize bölümünün farklı e-posta adreslerini ekledim. Bakalım şimdi tekrar bekleyişteyim :/
Merhaba. Önceden randevumuz var mıydı acaba?

irmak_alp

Mesaj gönderen irmak_alp » Prş Ağu 06, 2020 11:58 am

exectus yazdı: Prş Ağu 06, 2020 11:08 am Merhaba. Önceden randevumuz var mıydı acaba?
Vizem vardı, gitmeme 1 hafta kala uçuşlar iptal edildi... 31 Mayıs’da vizem bittiği için yeniden düzenlemeye başvurdum.

irmak_alp

Mesaj gönderen irmak_alp » Prş Ağu 06, 2020 3:31 pm

Elçilik bana az önce e-posta gönderdi. 1 Eylül’e vize başvuru formu ve tüm ilgili belgelerle gelmem için randevu verdi...

merve94_

Mesaj gönderen merve94_ » Prş Ağu 06, 2020 3:35 pm

irmak_alp yazdı: Prş Ağu 06, 2020 3:31 pm Elçilik bana az önce e-posta gönderdi. 1 Eylül’e vize başvuru formu ve tüm ilgili belgelerle gelmem için randevu verdi...
hayırlı olsun. hangi mailden yanıt aldınız acaba?

irmak_alp

Mesaj gönderen irmak_alp » Prş Ağu 06, 2020 3:45 pm

merve94_ yazdı: Prş Ağu 06, 2020 3:35 pm hayırlı olsun. hangi mailden yanıt aldınız acaba?
visa@anka.auswaertiges-amt.de

Kilitli