Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Corona-Bürokratik Gelismeler

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
cool

Re: Corona-Bürokratik Gelismeler

Mesaj gönderen cool » Sal Tem 07, 2020 8:20 pm

runesia yazdı: Sal Tem 07, 2020 12:52 pm Selamlar, ben şu sekilde yapmayi planliyorum: okul icin yeni donem kayitlari basladi, kayit yaptirip randevular alinmaya baslandinda yeni donem kayit belgesiyle basvurcam. Zaten konsolosluk guncel belgeler takep ediyormus.
Evet ama benim sartli kabulum var yani dil kursuna gidecegim. Ve kursum acildi ders veriliyor suanda

Muffin

Mesaj gönderen Muffin » Çrş Tem 08, 2020 2:19 pm

celal.baran yazdı: Sal Tem 07, 2020 6:20 pm Arkadaşlar bugün konsolosluktan mail geldi. Kabulüm vardı ama fiziksel olarak derslere katılım zorunlu oldugunu teyit eden güncel belge ve sağlık sigortası istiyorlar en geç ağustos ayına kadar. Demek ki konsolosluklar açıldı ve işlemler yapılıyor şu an . Fakat sorun şu ki okul web sayfasında şu an için online derslerin devam ettiğini yazıyor. Kış dönemi hakkında ise bilgi yok. Ne yapılabilir acaba, aynı maili alan oldu mu başka?
Bana da bugun geldi mail. Okulun ogrenci islerine konsolosluk’un vize icin boyle bir yazi istedigine dair mail yazdim. Onlar da bana kis doneminde derslerin nasil islenecegini yazan bir mektup hazirladilar. Onu yollayacagim konsolosluk’a.

irmak_alp

Mesaj gönderen irmak_alp » Çrş Tem 08, 2020 2:58 pm

celal.baran yazdı: Sal Tem 07, 2020 6:20 pm Arkadaşlar bugün konsolosluktan mail geldi. Kabulüm vardı ama fiziksel olarak derslere katılım zorunlu oldugunu teyit eden güncel belge ve sağlık sigortası istiyorlar en geç ağustos ayına kadar. Demek ki konsolosluklar açıldı ve işlemler yapılıyor şu an . Fakat sorun şu ki okul web sayfasında şu an için online derslerin devam ettiğini yazıyor. Kış dönemi hakkında ise bilgi yok. Ne yapılabilir acaba, aynı maili alan oldu mu başka?
Muffin yazdı: Çrş Tem 08, 2020 2:19 pm Bana da bugun geldi mail. Okulun ogrenci islerine konsolosluk’un vize icin boyle bir yazi istedigine dair mail yazdim. Onlar da bana kis doneminde derslerin nasil islenecegini yazan bir mektup hazirladilar. Onu yollayacagim konsolosluk’a.
Peki arkadaşlar size bir şey sorsam. Konsolosluğa e-posta ne zaman göndermiştiniz? ve gönderdikten sonra size herhangi bir otomatik yanıt falan geldi mi e-postayı aldıklarına dair? bir de son sorum hangi konsolosluktu sizin? Ben 1 Temmuzda Ankara büyükelçiliğine e-postamı sabaha zamanlanmış olarak geceden hazırlayarak gönderdim ama yine de ulaştı mı herhangi bir işlem yaptılar mı doğal olarak bir bilgim yok. Vizeyi ilk aldığımdaki bekleyişimden daha gerginim :(

celal.baran

Mesaj gönderen celal.baran » Çrş Tem 08, 2020 3:11 pm

irmak_alp yazdı: Çrş Tem 08, 2020 2:58 pm Peki arkadaşlar size bir şey sorsam. Konsolosluğa e-posta ne zaman göndermiştiniz? ve gönderdikten sonra size herhangi bir otomatik yanıt falan geldi mi e-postayı aldıklarına dair? bir de son sorum hangi konsolosluktu sizin? Ben 1 Temmuzda Ankara büyükelçiliğine e-postamı sabaha zamanlanmış olarak geceden hazırlayarak gönderdim ama yine de ulaştı mı herhangi bir işlem yaptılar mı doğal olarak bir bilgim yok. Vizeyi ilk aldığımdaki bekleyişimden daha gerginim :(

Merhaba, bugün sabah mail attım istedikleri belgeleri İstanbul kons.. geri dönüş olmadı iletildiğine dair . Bekliyoruz bakalım nasıl olacak

mkoralparslan

Mesaj gönderen mkoralparslan » Çrş Tem 08, 2020 3:34 pm

Merhaba, vize görüşmeniz ne zamandı?
21..02.2020 de yapmış olduğum görüşme sonrası hala herkes gibi konsolosluktan mail beklemekteyim. İletişime geçildiğine göre sizin de bahsettiğiniz gibi konsolosluklar başvuruları sonuçlandırmaya başladı.

celal.baran

Mesaj gönderen celal.baran » Çrş Tem 08, 2020 5:09 pm

mkoralparslan yazdı: Çrş Tem 08, 2020 3:34 pm Merhaba, vize görüşmeniz ne zamandı?
21..02.2020 de yapmış olduğum görüşme sonrası hala herkes gibi konsolosluktan mail beklemekteyim. İletişime geçildiğine göre sizin de bahsettiğiniz gibi konsolosluklar başvuruları sonuçlandırmaya başladı.
10.03.2020 hocam. herhalde 15 temmuzdan sonrasına vize verecekler öyle duruyor.

mkoralparslan

Mesaj gönderen mkoralparslan » Çrş Tem 08, 2020 5:14 pm

celal.baran yazdı: Çrş Tem 08, 2020 5:09 pm 10.03.2020 hocam. herhalde 15 temmuzdan sonrasına vize verecekler öyle duruyor.
Bilgilendirme için teşekkür ederim dostum.

cool

Mesaj gönderen cool » Cum Tem 10, 2020 3:41 pm

Mail alan arkadaslar sanirim direk universiteye baslayacak kisiler. Benim sartli kabulum var ve dil egitimim. Gidemedigim icin kurstan guncel belge geldi. 1 eylulde baslayan sizce konsoloslugu guncel sigorta ve bu belgeyi iletmeli miyim? Yoksa sadece direk universiteye baslayacak kisiler icin mi? Cok kisitli bilgi oldugu icin emin olamiyorum.

saltandilara

Mesaj gönderen saltandilara » Cum Tem 10, 2020 6:24 pm

cool yazdı: Cum Tem 10, 2020 3:41 pm Mail alan arkadaslar sanirim direk universiteye baslayacak kisiler. Benim sartli kabulum var ve dil egitimim. Gidemedigim icin kurstan guncel belge geldi. 1 eylulde baslayan sizce konsoloslugu guncel sigorta ve bu belgeyi iletmeli miyim? Yoksa sadece direk universiteye baslayacak kisiler icin mi? Cok kisitli bilgi oldugu icin emin olamiyorum.
Ben 4 Martta İstanbuldaki konsolosluktan başvurdum. Şartlı kabul ve öncesinde dil kursu eğitimi için. 8 Temmuzda mail ile konsolosluktan belgelerimin güncel halini talep ettiler.

bbtummun

Mesaj gönderen bbtummun » Cmt Tem 11, 2020 1:48 pm

Merhaba,

Ben de ayni maili aldim fakat TUM bana winter semester icin egitimin belirsiz oldugunu söyledi. Bu durumda o belgeyi gönderemiyorum. Sizin okulunuz hangisi ve iletisime gecebildiniz mi?

Fat123

Mesaj gönderen Fat123 » Pzr Tem 12, 2020 8:21 pm

Merhabalar

Ben de Wintersemester için Tum'a başvurdum. Unrestricted asmission olduğu için kabul bekliyorum.
1) Winter Semester hakkında size ulaşmış bir bilgi var mı .sizce okul Online mı olacak v
2) Vize için bundan sonra nasıl bir yol izlememi önerirsiniz

cool

Mesaj gönderen cool » Pzt Tem 13, 2020 12:23 am

saltandilara yazdı: Cum Tem 10, 2020 6:24 pm Ben 4 Martta İstanbuldaki konsolosluktan başvurdum. Şartlı kabul ve öncesinde dil kursu eğitimi için. 8 Temmuzda mail ile konsolosluktan belgelerimin güncel halini talep ettiler.
Anladim. Bana her hangi bir mail gelmedi. Ama direk gondermeli miyim sizce ?

bbtummun

Mesaj gönderen bbtummun » Pzt Tem 13, 2020 8:36 am

Muffin yazdı: Çrş Tem 08, 2020 2:19 pm Bana da bugun geldi mail. Okulun ogrenci islerine konsolosluk’un vize icin boyle bir yazi istedigine dair mail yazdim. Onlar da bana kis doneminde derslerin nasil islenecegini yazan bir mektup hazirladilar. Onu yollayacagim konsolosluk’a.
Merhaba hangi okul verdi bu mektubu?

irmak_alp

Mesaj gönderen irmak_alp » Pzt Tem 13, 2020 12:46 pm

Arkadaşlar, Ankara Büyükelçiliğinden 1 Temmuz sonrası süreçte haber alan veya iletişime geçen var mı? Yeni randevu, belge talebi gibi.

Muffin

Mesaj gönderen Muffin » Sal Tem 14, 2020 10:17 am

bbtummun yazdı: Pzt Tem 13, 2020 8:36 am Merhaba hangi okul verdi bu mektubu?
Merhaba, Uni Osnabrück verdi

bbtummun

Mesaj gönderen bbtummun » Sal Tem 14, 2020 3:21 pm

irmak_alp yazdı: Pzt Tem 13, 2020 12:46 pm Arkadaşlar, Ankara Büyükelçiliğinden 1 Temmuz sonrası süreçte haber alan veya iletişime geçen var mı? Yeni randevu, belge talebi gibi.
Selam,

İstanbul konsolosluğunu aradığımda yeni kabul belgemi göndereceğimi söyledim. Bana her gün bir kere gönder bu hafta içi dedi. Üç gün birer kez gönderdim yanıt da döndüler. Negatif bir etkisi olur mu bilmem ama telefondan aradığında da başvurumu kontrol etmişlerdi. Ben sabah 8de aradığımda hep çok kibar bir şekilde yardımcı oldular. En azından sürecimin devam ettiğini teyit ettiler. Ankara için de arayıp sor istersen, belki aramışsındır benim sürecim bu şekildeydi. Mail için de ilgili birime iletildi diye dönüş yaptılar bu arada.

irmak_alp

Mesaj gönderen irmak_alp » Sal Tem 14, 2020 3:30 pm

bbtummun yazdı: Sal Tem 14, 2020 3:21 pm Selam,

İstanbul konsolosluğunu aradığımda yeni kabul belgemi göndereceğimi söyledim. Bana her gün bir kere gönder bu hafta içi dedi. Üç gün birer kez gönderdim yanıt da döndüler. Negatif bir etkisi olur mu bilmem ama telefondan aradığında da başvurumu kontrol etmişlerdi. Ben sabah 8de aradığımda hep çok kibar bir şekilde yardımcı oldular. En azından sürecimin devam ettiğini teyit ettiler. Ankara için de arayıp sor istersen, belki aramışsındır benim sürecim bu şekildeydi. Mail için de ilgili birime iletildi diye dönüş yaptılar bu arada.
Merhaba,
yanıtın için çok teşekkür ederim. Açıkçası elçilik ile iletişime geçip geçmemek konusunda çok kararsızım çünkü fark etmişsinizdir bilgi notunda işlemler sürebilir iletişme geçmeyin demişler, o nedenle hala beklemedeyim. En azından başvuru e-postama teslim alındı, iletildi gibi bir yanıt gelseydi daha rahatlamış olacaktım. Şu anda her gün stresten geberiyorum :D

bbtummun

Mesaj gönderen bbtummun » Sal Tem 14, 2020 3:37 pm

irmak_alp yazdı: Sal Tem 14, 2020 3:30 pm Merhaba,
yanıtın için çok teşekkür ederim. Açıkçası elçilik ile iletişime geçip geçmemek konusunda çok kararsızım çünkü fark etmişsinizdir bilgi notunda işlemler sürebilir iletişme geçmeyin demişler, o nedenle hala beklemedeyim. En azından başvuru e-postama teslim alındı, iletildi gibi bir yanıt gelseydi daha rahatlamış olacaktım. Şu anda her gün stresten geberiyorum :D
Ben de aynı şekilde çok stresliydim. Telefonda konuştuğum temsilciye sitedeki ek belgelerden bahsettim kendisi bilmiyordu. Merak etmeyin her zaman iletişime geçiliyor gibi bir şey söyledi. Yoğunluktan bence dönüş yapmadılar. Ama benim fikrim mailini bir kez daha göndersen sorun olmaz. Mail sonuçta kimseye rahatsızlık vermiyorsun, atlanmış da olabilir. :)

irmak_alp

Mesaj gönderen irmak_alp » Sal Tem 14, 2020 4:07 pm

Merak eden arkadaşlar için, elçilik ile iletişime geçtim. Bu hafta çalışanlar home-office'e geçmişler. 16 Temmuz'a kadar bir işlem yokmuş. Santraldaki görevli de konuya dair yeterli bilgiye sahip olmadığını belirtti ve Pazartesi günü tekrar aramamı ve beni yetkili birime aktaracağını söyledi. Anlaşılan şu an için Ankara'daki elçilik tam kapasite çalışmıyor. Bilginize... : )

cool

Mesaj gönderen cool » Prş Tem 16, 2020 11:32 am

Ben de biraz once istenilen guncel evraklari mail yoluyla gonderdim. Bakalim ne diyecekler

Kilitli