Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Pahalı yurt mu, WG mi?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
dexu

Pahalı yurt mu, WG mi?

Mesaj gönderen dexu » Cum Mar 13, 2020 12:36 am

Arkadaşlar selam, studentenwerk'ten bir oda için teklif aldım ama geç başvurduğum için çıka çıka şehrin en pahalı yurdu çıktı. Kabul etmezsem diyelim, Jena şehrinde wg bulmanın zor olduğunu okuyorum her yerde; ayrıca ev arama stresiyle uğraşacağım, mobilya falan almam gerekecek. Bu şartlar altında sizce 60-70 euro daha ucuz olsun diye wg aramak mantıklı olmaz, değil mi? Yurt ücreti her şey dahil 371 euro, şehirdeki oda fiyatları da ortalama 300 euro. Yurda çıkarsam da 6 ay sonra daha ucuz bir yurda geçiş yapmayı denerim diyorum, tekrar başvuru yapıp yurt değiştirmemi engelleyen bir kural olmaz herhalde. Fikrinizi merak ediyorum.

emrkrn123

Re: Pahalı yurt mu, WG mi?

Mesaj gönderen emrkrn123 » Cum Mar 13, 2020 12:40 am

Bence yurda cik eger hosuna gitmezse tasinirsin zaten.Genelde yurtlarda nachmieter bulmak kolay oluyor.Riske atma kendini, Wg bulamazsan daha cok masraf olur