Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Corona Hayati Felc Ediyor

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
gltnhzr

Re: Corona Hayati Felc Ediyor

Mesaj gönderen gltnhzr » Cum Mar 13, 2020 6:56 pm

Türkiye Almanya dahil 9 ülkeye 17nisana kadar uçuşları kapattı. Bu durum Bizi nasıl etkileyecek? Üniversiteler esneklik gösterebilir ama vize sonuçları nasıl etkilenir...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 13, 2020 6:57 pm

Almanya, Fransa ve Ispanya basta olmak üzere 9 avrupa ülkesine ucuslar durduruldu.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Muffin

Mesaj gönderen Muffin » Cum Mar 13, 2020 6:58 pm

Vize isini ben de merak ediyorum. Direkt ucus olmasa da illa bir sekilde gidilebilir, once baska bir ulkeye ucarak vs ama acaba Almanya vize verirken nasil dusunur

berkai

Mesaj gönderen berkai » Cum Mar 13, 2020 7:44 pm

Ya bence vizeleri ve vize sürecini etkilememeli bu uçuş yasağı kararı. Almanya’daki Ausländerbehörde‘lerdeki çalışanlar izne ayrılırsa süreçler uzayabilir ama kanunen ve mantıken bunun etkilememesi lazım öğrenci vizelerini; turistikler iptal olabilir tabii. Ayrıca direkt uçuş olmasa da 9 Avrupa ülkesine yasak konulmuş aktarmalı dahi olsa Almanya’ya Türkiye’den gitmek çok zor olur diğer ülkelere girebilmek için de vize gerekiyor sonuçta. Esasında önemli olan Almanya’nın ülkeye alıp almama gibi bir karar vermesi olur ancak bu 17 Nisan’a kadarki yasak Türkiye’den gidecek öğrencileri kesinlikle engelleyecek. Umarız Almanya’daki bütün üniversiteler eğitimi 20 Nisan veya sonrasına erteler.

b.bogazkesen

Mesaj gönderen b.bogazkesen » Cum Mar 13, 2020 8:19 pm

Muffin yazdı: Cum Mar 13, 2020 6:58 pm Vize isini ben de merak ediyorum. Direkt ucus olmasa da illa bir sekilde gidilebilir, once baska bir ulkeye ucarak vs ama acaba Almanya vize verirken nasil dusunur
Bakalim zaman gösterecek herşeyi

nautilus

Mesaj gönderen nautilus » Cum Mar 13, 2020 8:40 pm

yusufjosef yazdı: Cum Mar 13, 2020 4:26 pm Arkadaslar simdi ben bu semester tatili icin Türkiye‘ye geldim ve ayin 30‘unda geri dönecegim.Türkiye‘den Almanya‘ya girislerin kapatilmasi gibi bir durum söz konusu olabilir mi ?
Pegasus'un açıklaması: "Almanya, Fransa, İspanya, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç, Danimarka ve Avusturya‘ya uçuş kısıtlaması getirilmiştir. İlgili ülkelere tüm uçuşlarımız 14 Mart 2020 sabah 08.00’den; 17 Nisan 2020’ye kadar durdurulmuştur." Bu durum muhtemelen diğer havayolları için de geçerli.

Kısaca ben de yüksek lisans başvuru aşamasındaydım, uni assist üzerinden. Belgelerim hazır online ödemeyi yapıp kargolamak kalıyor geriye, ancak Almanya'daki üniversitelerin virüs nedeniyle nisan ortasına kadar kapanışı içimde başvuruma dair bir şüphe bırakıyor. Bu konuda her türlü tavsiyenize açığım. Sürece kaldığım yerden devam etmeli miyim? Şimdiden teşekkürler..

cagdas1881

Mesaj gönderen cagdas1881 » Cum Mar 13, 2020 9:05 pm

nautilus yazdı: Cum Mar 13, 2020 8:40 pm Pegasus'un açıklaması: "Almanya, Fransa, İspanya, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç, Danimarka ve Avusturya‘ya uçuş kısıtlaması getirilmiştir. İlgili ülkelere tüm uçuşlarımız 14 Mart 2020 sabah 08.00’den; 17 Nisan 2020’ye kadar durdurulmuştur." Bu durum muhtemelen diğer havayolları için de geçerli.

Kısaca ben de yüksek lisans başvuru aşamasındaydım, uni assist üzerinden. Belgelerim hazır online ödemeyi yapıp kargolamak kalıyor geriye, ancak Almanya'daki üniversitelerin virüs nedeniyle nisan ortasına kadar kapanışı içimde başvuruma dair bir şüphe bırakıyor. Bu konuda her türlü tavsiyenize açığım. Sürece kaldığım yerden devam etmeli miyim? Şimdiden teşekkürler..
yarın uçak biletim saat sabah 8.00 da ne diyosun dostum gidebilir miyim

nautilus

Mesaj gönderen nautilus » Cum Mar 13, 2020 9:46 pm

cagdas1881 yazdı: Cum Mar 13, 2020 9:05 pm yarın uçak biletim saat sabah 8.00 da ne diyosun dostum gidebilir miyim
Teknik olarak iptal. Yine de havayolu şirketi ile iletişime geçin ya da ,ne kadar tavsiye etmesem de, daha erken saatteki uçuşla değişiklik yapılabilir. Bundan da emin olmakta fayda var..

enginteymur

Mesaj gönderen enginteymur » Cum Mar 13, 2020 10:29 pm

yusufjosef yazdı: Cum Mar 13, 2020 4:26 pm Arkadaslar simdi ben bu semester tatili icin Türkiye‘ye geldim ve ayin 30‘unda geri dönecegim.Türkiye‘den Almanya‘ya girislerin kapatilmasi gibi bir durum söz konusu olabilir mi ?
17 Nisan’a kadar uçuşlar iptal edildi. Öbür türlü nasıl gelinir bilinmez.

cagdas1881

Mesaj gönderen cagdas1881 » Cmt Mar 14, 2020 10:05 am

araçla gidiş hakkında bilgisi olan var mı o da mı yasaklandı

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Cmt Mar 14, 2020 12:19 pm

İsviçre-Basel havalanına uçuşlar açık erken ve acil gitmesi gerekenler oradan Almanyaya geçiş yapabilir diye düşünüyorum

berkai

Mesaj gönderen berkai » Cmt Mar 14, 2020 1:12 pm

Ulusal Vize’yi ilk defa almış olan öğrenci ilk girişini İsviçre, Polonya vb. ülkelerden yapabilir mi? Aktarmalı olarak gidebilme gibi bir durum olursa diye soruyorum.

Muffin

Mesaj gönderen Muffin » Cmt Mar 14, 2020 1:32 pm

Konstanz’a erasmus icin gittigimde zurih havaalani Almanya ‘daki herhangi bir havaalanindan daha yakin oldugu icin bircok kisi ulusal vizeyle once Isvicre’ye giris yapmisti. Ama Polonya ve diger bircok Avrupa ulkesi de sinirlarini kapatacagi icin aktarma mumkun olur mu emin degilim

enginteymur

Mesaj gönderen enginteymur » Cmt Mar 14, 2020 1:39 pm

Dün akşam İstanbul’dan son kalkan Köln uçağına bindim ve bazı insanların uçuş yasaklarından haberi yoktu. Havada iken öğrendiler ve epey panik olup ağlamaya başladı kimisi. Garip bir histi açıkçası.

Bir de ben İstanbul’da garantör belgemi unuttum. Şu anda belgeyi nasıl getirtirim diye kara kara düşünüyorum.

berkai

Mesaj gönderen berkai » Cmt Mar 14, 2020 7:22 pm

enginteymur yazdı: Cmt Mar 14, 2020 1:39 pm Dün akşam İstanbul’dan son kalkan Köln uçağına bindim ve bazı insanların uçuş yasaklarından haberi yoktu. Havada iken öğrendiler ve epey panik olup ağlamaya başladı kimisi. Garip bir histi açıkçası.

Bir de ben İstanbul’da garantör belgemi unuttum. Şu anda belgeyi nasıl getirtirim diye kara kara düşünüyorum.
PTT’nin Turpex servisiyle üç gün içerisinde elinize ulaşır ücreti 90-100 lira arasıydı. Veya UPS’in Express servislerine bakabilirsiniz; hemen ertesi güne elinize ulaşıyor, ücreti Euro üzerinden hesaplanıyordu. Kargo uçaklarının yasaklandığını sanmıyorum.

enginteymur

Mesaj gönderen enginteymur » Cmt Mar 14, 2020 8:45 pm

berkai yazdı: Cmt Mar 14, 2020 7:22 pm PTT’nin Turpex servisiyle üç gün içerisinde elinize ulaşır ücreti 90-100 lira arasıydı. Veya UPS’in Express servislerine bakabilirsiniz; hemen ertesi güne elinize ulaşıyor, ücreti Euro üzerinden hesaplanıyordu. Kargo uçaklarının yasaklandığını sanmıyorum.
Evet haklısın, çok teşekkür ediyorum verdiğin bilgi için :).

mrlaurentiu

Mesaj gönderen mrlaurentiu » Pzr Mar 15, 2020 7:30 pm

Arkadaşlar merhaba, vize için fintibadan bloke hesap açtım ve 2300 euro yatırdım, virüs nedeniyle 31 marttaki uçuşum ertelendi ve muhtemelen gidemeyeceğim gibi görünüyor.

Fintibadan parayı geri alabilir miyim ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 16, 2020 5:38 pm

mrlaurentiu yazdı: Pzr Mar 15, 2020 7:30 pm Arkadaşlar merhaba, vize için fintibadan bloke hesap açtım ve 2300 euro yatırdım, virüs nedeniyle 31 marttaki uçuşum ertelendi ve muhtemelen gidemeyeceğim gibi görünüyor.

Fintibadan parayı geri alabilir miyim ?
Evet fintibaya mail atip geri iade alabilirsin.
www.deutschstudent.com

perdesizbass

Mesaj gönderen perdesizbass » Çrş Mar 18, 2020 2:45 am

saatler önce ab 'ye sadece ab vatandaslari ve langfristiges Aufenthaltstitel sahibi olan kisiler girebilecegi aciklandi 30 günlügüne. Bu langfristige Aufenthaltstitel ne kadar süreyi kapsamaktadir? Internetten baktim her ülkeye göre degisiyor fakat Almanyayi bulamadim. 2 yillik ögrenci oturumlari sayilir mi acaba?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 19, 2020 2:28 pm

perdesizbass yazdı: Çrş Mar 18, 2020 2:45 am saatler önce ab 'ye sadece ab vatandaslari ve langfristiges Aufenthaltstitel sahibi olan kisiler girebilecegi aciklandi 30 günlügüne. Bu langfristige Aufenthaltstitel ne kadar süreyi kapsamaktadir? Internetten baktim her ülkeye göre degisiyor fakat Almanyayi bulamadim. 2 yillik ögrenci oturumlari sayilir mi acaba?
90 günü asan vizeler veya oturumlar.
www.deutschstudent.com

Kilitli