Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Corona Hayati Felc Ediyor

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Corona Hayati Felc Ediyor

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 03, 2020 11:12 am

Uzak dogu ve Türkiye nin komsusu Iran dan sonra Corona virüsü Avrupaya da sicradi.

Almanya da bilhassa karnaval sonrasi NRW eyaletinde bir cok Corona vakasi yasanmaya basladi. Simdiye kadar herhangi bir ölüm vakasi yok ama virüsün hizla yayilmasi toplumda panik yaratmaya yetti. Marketlerde konserve veya kuru kida satilan regaller bombos durumda. Bu durum insanlarin elbette psikolojisini de bozuyor.

Su ana kadar Almanya da 16 eyaletten 13 ünde Corona vakasi görüldü. Toplam vaka 170 civarinda ve her saat artmaya devam ediyor. Bunun yaridan fazlasi en cok nüfusa sahip olan NRW eyaletinde. Basta TU Dortmund olmak üzere bir cok NRW üniversitesi, özellikle yaz tatili dönüsünde Corona nin etkili oldugu ülkelerden gelen ögrencilerin en az 2 hafta kampüse gelmelerini rica eden bir duyuru yayinladi. Üniversite calisanlari ile direkt kontakt kurmak mümkün degil. Duisburg-Essen de bir cok görevli yillik iznini kullaniyor. Bu sebeplerden dolayi özellikle NRW basta olmak üzere bir cok üniversiteyle iletisim kopuklugu yasaniyor ve hatta nerdeyse komple kopma söz konusu. Özellikle üniversitelere basvuru yapip halen cevap almayanlar basvurularla ilgili panik yapmasinlar, sebebi Coronavirüsü.

Yine biz de Deutschstudent olarak Almanya da egitim alan arkadaslara, mecbur kalmadikca bu 2 hafta icinde disari cikmamalarini. Cikarlarsa eger sikca ellerini yikamalarini ve yanlarinda dezenfektan ürünler tasimalarini tavsiye ederiz. Hatta su anda Almanya da marketlerde dezenfektan bulmak zorlastigi icin bizim usüllerle kolonya da kullanabilirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Faroukkeskin

Re: Corona Hayati Felc Ediyor

Mesaj gönderen Faroukkeskin » Sal Mar 03, 2020 11:24 am

Sizce vizelerle ilgili aksaklık olur mu bu durumda

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 03, 2020 11:24 am

Faroukkeskin yazdı: Sal Mar 03, 2020 11:24 am Sizce vizelerle ilgili aksaklık olur mu bu durumda
Mutlaka olur
www.deutschstudent.com

XxXxX

Mesaj gönderen XxXxX » Sal Mar 03, 2020 4:03 pm

Kalabalıktan uzak durulduğu müddetçe, eller düzenli yıkanır, dıışarda göz vs.. Ellenmez, maske takılır, sağlıklı beslenilir ise bence dışarı bile çıkılsa birşey olmaz. Okadar paniklemeye gerek yok zaten almanyada galiba daha hiç ölüm vakası yaşanmadı. Almanya'nın sağlık konusunda ileride olduğunu düşünüyorum

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 04, 2020 11:33 am

Özellikle virüsün yaygin oldugu bölgelerde doktorlar ve diger saglik personelleri yillik izne ayrilmaya basladi. Bundesliga da bu hafta sonu bir cok mac ertelenecek gibi duruyor. Maske hic bir ise yaramiyor bu arada. Mecbur kalmadikca kalabalik yerlere girmeyin.
www.deutschstudent.com

gzmm

Mesaj gönderen gzmm » Pzt Mar 09, 2020 8:30 pm

Merhaba arkadaşlar , bugün NRW eyaletinde iki ölüm vakası bildirildi.Ben semester tatili için Türkiye'ye gelmiştim normalde haftaya dönüş yapıcaktım fakat yeni dönem açılana kadar burda kalıcam gibi gözüküyor ailem bu konuda endişeleniyor göndermek istemiyor. Dortmund'taki iki alman arkadaşımla konuştum gayet soğuk kanlı davranıyorlar endişe edilecek bir şey olmadığını söylüyorlar ama kesin bir şey tabi ki kimse söyleyemiyor. Korktuğum şey ölüm sayısının artması ve eğitime ara verilebileceği. NRW eyaletinde yaşayanlar bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz duyduğum normal yaşamın devam ettiği fakat öte yandan her geçen gün vaka sayısı artıyor. Ki allah korusun orda biz bu virüse yakalansak sağlık sigortamız ne kadar etkili orda nasıl bir sağlık sistemi var bu konuda hiç bir fikrim yok

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 10, 2020 11:06 am

gzmm yazdı: Pzt Mar 09, 2020 8:30 pm Merhaba arkadaşlar , bugün NRW eyaletinde iki ölüm vakası bildirildi.Ben semester tatili için Türkiye'ye gelmiştim normalde haftaya dönüş yapıcaktım fakat yeni dönem açılana kadar burda kalıcam gibi gözüküyor ailem bu konuda endişeleniyor göndermek istemiyor. Dortmund'taki iki alman arkadaşımla konuştum gayet soğuk kanlı davranıyorlar endişe edilecek bir şey olmadığını söylüyorlar ama kesin bir şey tabi ki kimse söyleyemiyor. Korktuğum şey ölüm sayısının artması ve eğitime ara verilebileceği. NRW eyaletinde yaşayanlar bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz duyduğum normal yaşamın devam ettiği fakat öte yandan her geçen gün vaka sayısı artıyor. Ki allah korusun orda biz bu virüse yakalansak sağlık sigortamız ne kadar etkili orda nasıl bir sağlık sistemi var bu konuda hiç bir fikrim yok
Almanya da belirli bir medya psikolojisi vardir. Kuyrugu dik tutmaya calisirlar. Medya elinden geldigi kadar insanlari soguk kanli tutmaya calisiyor, devlette öyle. Sogukkanli olmaya calisiyor insanlar ama icten bir panik durumu da var, marketlerde kuru gida ve konserve ürünlerinin satildigi raflar bos genelde. Gecen hafta sonu maclari ertelemedikleri veya seyircisiz oynatmadiklari icin ve yine bu tür bir kac 100 lerce insanin katildigi organizasyonlari iptal etmedikleri icin önümüzdeki iki hafta icinde durum daha da agir olabilir tahminen. Ne sonuclar getirir su anda kimse bilemez ama gözüken durum iyice kötüye gidecek gibi duruyor.
www.deutschstudent.com

gzmm

Mesaj gönderen gzmm » Sal Mar 10, 2020 11:07 pm

Haklısınız. Şuan için gidişimi kesin olarak erteledim yeni döneme kadar burda kalmak daha mantıklı olucak benim için. Önlem alma konusunda geç kaldıklarını ben de düşünüyorum. Umarım daha büyük etkileri olmaz ve bir an önce bu durum kontrol altına alınır.

Heisenbergg

Mesaj gönderen Heisenbergg » Çrş Mar 11, 2020 6:57 pm

Physiker yazdı: Sal Mar 10, 2020 11:06 am Almanya da belirli bir medya psikolojisi vardir. Kuyrugu dik tutmaya calisirlar. Medya elinden geldigi kadar insanlari soguk kanli tutmaya calisiyor, devlette öyle. Sogukkanli olmaya calisiyor insanlar ama icten bir panik durumu da var, marketlerde kuru gida ve konserve ürünlerinin satildigi raflar bos genelde. Gecen hafta sonu maclari ertelemedikleri veya seyircisiz oynatmadiklari icin ve yine bu tür bir kac 100 lerce insanin katildigi organizasyonlari iptal etmedikleri icin önümüzdeki iki hafta icinde durum daha da agir olabilir tahminen. Ne sonuclar getirir su anda kimse bilemez ama gözüken durum iyice kötüye gidecek gibi duruyor.
22 nisanda Testdaf sınavı var sizce iptal olma olasılığı var mı ? Tüm dünya geneli olduğu için . İptal olursa üniversite bavurularında umarım sıkıntı çıkarmazlar

kleinebereich

Mesaj gönderen kleinebereich » Çrş Mar 11, 2020 7:07 pm

Heisenbergg yazdı: Çrş Mar 11, 2020 6:57 pm 22 nisanda Testdaf sınavı var sizce iptal olma olasılığı var mı ? Tüm dünya geneli olduğu için . İptal olursa üniversite bavurularında umarım sıkıntı çıkarmazlar
duydunuzmu bilmiyorum fakat çin için mart ayının sonudaki sınavı iptal ettiler.bence ihtimal dahilinde ama bu durumda birçok öğrenci çok mağdur olur.Umarım böyle birşey gerçekleşmez

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 12, 2020 11:49 am

TU Dortmund da mart ayindaki dsh sinavi iptal edildi.
www.deutschstudent.com

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Prş Mar 12, 2020 5:04 pm

Berlin'de ve diğer bazı bölgelerde üniversiteler geç açılma kararı almış ama NRW'de en çok vaka olmasına rağmen böyle bir karar henüz yok.Mesela bu dönem başlayacağım Uni (Ruhr Universitesi) 6 Nisan'da eğitime başlıyor. Bence bu bölgedeki okullarda 20 Nisan sonrası açılmalı.Her geçen gün vaka sayısı artarken en tehlikeli yer olan Universitelerin hepsinin geç başlaması gerektiğini düşünüyorum.Veya Nisanın ilk haftaları için dersleri online yükleseler herkes evden çalışsa daha iyi olur...

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Prş Mar 12, 2020 5:17 pm

tugce98 yazdı: Prş Mar 12, 2020 5:04 pm Berlin'de ve diğer bazı bölgelerde üniversiteler geç açılma kararı almış ama NRW'de en çok vaka olmasına rağmen böyle bir karar henüz yok.Mesela bu dönem başlayacağım Uni (Ruhr Universitesi) 6 Nisan'da eğitime başlıyor. Bence bu bölgedeki okullarda 20 Nisan sonrası açılmalı.Her geçen gün vaka sayısı artarken en tehlikeli yer olan Universitelerin hepsinin geç başlaması gerektiğini düşünüyorum.Veya Nisanın ilk haftaları için dersleri online yükleseler herkes evden çalışsa daha iyi olur...
Istatistik derslerinde büyük sikinti cekeceksin gibi. NRW nin nüfusu 18 milyon, tespit edilen corona hastasi sayisi 850 su anda. Yani oranlarsak yaklasik 215bin kisiden bir kisi hasta. Ayrica NRW deki hastalarin nerdeyse yarisi tek bir kücük yerlesim yerinde (Heinsberg). Berlin eyaletinin nüfusu 3,5 milyon, hasta sayisi 125. Oranlarsak eger Berlin de her 28 bin kisiden biri hasta. Burdan bakarsan Berlin, NRW ye göre 10 kat daha tehlikeli bölge. Ayrica baskent ve yurtdisindan en cok giris cikis Frankfurt dan sonra Berlin de olur Almanya ya. Okullar ertelenecektir ama en tehlikeli yer NRW degil yani.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Prş Mar 12, 2020 11:47 pm

duisburger yazdı: Prş Mar 12, 2020 5:17 pm Istatistik derslerinde büyük sikinti cekeceksin gibi. NRW nin nüfusu 18 milyon, tespit edilen corona hastasi sayisi 850 su anda. Yani oranlarsak yaklasik 215bin kisiden bir kisi hasta. Ayrica NRW deki hastalarin nerdeyse yarisi tek bir kücük yerlesim yerinde (Heinsberg). Berlin eyaletinin nüfusu 3,5 milyon, hasta sayisi 125. Oranlarsak eger Berlin de her 28 bin kisiden biri hasta. Burdan bakarsan Berlin, NRW ye göre 10 kat daha tehlikeli bölge. Ayrica baskent ve yurtdisindan en cok giris cikis Frankfurt dan sonra Berlin de olur Almanya ya. Okullar ertelenecektir ama en tehlikeli yer NRW degil yani.
Sende matematik dersinde sıkıntı çekiyorsun sanırım. 18 milyon ve 850 rakamıyla yaptığın dört işlemi lütfen kontrol eder misin? İstersen yardımcı olayım 21 bin küsür yapıyor, 215 bin değil.

emrkrn123

Mesaj gönderen emrkrn123 » Cum Mar 13, 2020 12:15 am

duisburger yazdı: Prş Mar 12, 2020 5:17 pm Istatistik derslerinde büyük sikinti cekeceksin gibi. NRW nin nüfusu 18 milyon, tespit edilen corona hastasi sayisi 850 su anda. Yani oranlarsak yaklasik 215bin kisiden bir kisi hasta. Ayrica NRW deki hastalarin nerdeyse yarisi tek bir kücük yerlesim yerinde (Heinsberg). Berlin eyaletinin nüfusu 3,5 milyon, hasta sayisi 125. Oranlarsak eger Berlin de her 28 bin kisiden biri hasta. Burdan bakarsan Berlin, NRW ye göre 10 kat daha tehlikeli bölge. Ayrica baskent ve yurtdisindan en cok giris cikis Frankfurt dan sonra Berlin de olur Almanya ya. Okullar ertelenecektir ama en tehlikeli yer NRW degil yani.
18 milyon / 850 = 215 bin . Istatistik 1.0 :D

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 13, 2020 11:48 am

Heinsberg civari bu sacma karnaval kutlamalari nedeniyle en riskli bölge. Onun disindaki heryerde tehlike ayni, orasi cok tehlikeli burasi az tehlikeli gibi bir durum yok.
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 13, 2020 3:10 pm

1 Saat önce NRW, bütün üniversitelerde yaz semester ders baslama tarihini 20 nisana cekti.
www.deutschstudent.com

BirFacitas

Mesaj gönderen BirFacitas » Cum Mar 13, 2020 3:15 pm

Ayni sekilde Asagi Saksonyada da okullar 20 nisanda acilacak.
Sizi birer kivilcim olarak gonderiyorum,alevler olarak geri donmelisiniz!
Mustafa Kemal ATATURK

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Cum Mar 13, 2020 3:50 pm

Physiker yazdı: Cum Mar 13, 2020 3:10 pm 1 Saat önce NRW, bütün üniversitelerde yaz semester ders baslama tarihini 20 nisana cekti.
Bibis'ten 1 nisanda yapılacak sınav ve 6nisanda ki ders başlangıcı üzerine henüz bir dönüş yada bildiri maili almadım. En kısa zamanda hazırlık öğrencileri için dönüşler yapılır umarım

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Cum Mar 13, 2020 4:26 pm

Arkadaslar simdi ben bu semester tatili icin Türkiye‘ye geldim ve ayin 30‘unda geri dönecegim.Türkiye‘den Almanya‘ya girislerin kapatilmasi gibi bir durum söz konusu olabilir mi ?

Kilitli