Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada nasıl sevgili bulunur?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
AB34

Almanyada nasıl sevgili bulunur?

Mesaj gönderen AB34 » Prş Oca 02, 2020 7:29 pm

Almanyada alman sevgili bulmuş olanlar varmı?

Üniversite öğrencisi olmadığım için güzel ortamlar bulmakta zorlamıyorum almancamda iyi değil zaten

Kızlara karşı çekingen davranıyorum onları tanımıyordam dil sorunum beni çekingen yapıyor

Bilker

Re: Almanyada nasıl sevgili bulunur?

Mesaj gönderen Bilker » Cum Oca 03, 2020 11:13 am

Surda bir kac yorumunu okudum da milletimi trollüyorsun yoksa hakkaten orjinalin de böylemi?

enginteymur

Mesaj gönderen enginteymur » Cum Oca 03, 2020 1:29 pm

Burada gördüğüm en saçma başlık. Yöneticileri buraya davet ediyorum haha.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 03, 2020 1:46 pm

enginteymur yazdı: Cum Oca 03, 2020 1:29 pm Burada gördüğüm en saçma başlık. Yöneticileri buraya davet ediyorum haha.
Davet icin tesekkürler ama birazda üyelerimiz bu tür insanlarla ugrassin, hep biz ugrasacak degiliz. Bu arkadasin sorulari daha masum, bize gelenlerin yaninda bu hic birsey. :)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

AB34

Mesaj gönderen AB34 » Cmt Oca 04, 2020 5:08 pm

Ne var sorumda anlamadım açtoğım bölümmü yanlış yoksa oraada yazmıyormu almanyada yaşamla ilgili konular diye?

Türkiyedeki insanlar böyle soruları neden garipsiyorlar anlam veremiyorum bu tarz sorunu olanlara abaza gözüyle bakıyorlar bunda tabi ortadoğu kültürünün etkiside var şaşırmıyorum

emekgunes

Mesaj gönderen emekgunes » Cmt Oca 04, 2020 6:25 pm

Ich paarschippe jetzt.Date sitelerine uye ol dostum ne isin var bu forumda.

enginteymur

Mesaj gönderen enginteymur » Cmt Oca 04, 2020 10:51 pm

Sanki ticaret ürünüymüş gibi “sevgili nasıl bulunur” diye soru sorman garip, belirttiğin gibi Ortadoğu kültürünü çağrıştıran bir soru cümlesi. Bu forumda hakikaten ne işin var ki. Google’a yazmaya aciz misin?

AB34

Mesaj gönderen AB34 » Cmt Oca 04, 2020 11:47 pm

Ne varmış yazım tarzımda la?

Çünkü googlede hep klişe cevaplar çıkıyor

Şu usluba bak hele burafa aciz olan sensiz

AB34

Mesaj gönderen AB34 » Cmt Oca 04, 2020 11:51 pm

enginteymur yazdı: Cmt Oca 04, 2020 10:51 pm Sanki ticaret ürünüymüş gibi “sevgili nasıl bulunur” diye soru sorman garip, belirttiğin gibi Ortadoğu kültürünü çağrıştıran bir soru cümlesi. Bu forumda hakikaten ne işin var ki. Google’a yazmaya aciz misin?
Hahaha sevgili nasıl bulunur diye sormakmı ortadoğululuk oluyor?

Alman forumlarında sitelerinde hatta öğrenci forumlarında nerefeyse her hafta gün sorulan soru bu

İşte tipik bir ortadoğulu meriç

Suç bende gidite bunu senin gibi ortadoğuluların olduğu bir yerde sormakta

enginteymur

Mesaj gönderen enginteymur » Pzr Oca 05, 2020 1:54 am

Her hafta farklı yerlerde soruluyor ise git cevapları yine oralardan bul o zaman.

Aciz olduğumu nereden çıkartıyorsun? Seninle hiç tartışmaya girmeyeceğim.

Madem burası Ortadoğulu kaynıyor, üyeliğini sil buradan o zaman. Senin gibi süper kültürlü olamadığımız için özür dileriz. Ne diyelim.

mfurkan66

Mesaj gönderen mfurkan66 » Prş Ağu 06, 2020 2:07 am

enginteymur yazdı: Pzr Oca 05, 2020 1:54 am Her hafta farklı yerlerde soruluyor ise git cevapları yine oralardan bul o zaman.

Aciz olduğumu nereden çıkartıyorsun? Seninle hiç tartışmaya girmeyeceğim.

Madem burası Ortadoğulu kaynıyor, üyeliğini sil buradan o zaman. Senin gibi süper kültürlü olamadığımız için özür dileriz. Ne diyelim.
Sevgilisi olsun istiyor bundan daha doğal bir istek olabilir mi? Yol göstermiyorsan yoldan çekil.

Öncelikle dil sorunun varsa dil kursuna yazılman senin için çok ama çok önemli bunu 1. madde olarak başa yazalım. Pandemi dolayısıyla nasıl yürüyor işler bilgim yok ancak araştırmanı öneririm. Bir diğer seçenek sivil toplum kuruluşlarına veya yardım kuruluşlarına kayıt olup aktivitelere katılmaya başla. Kalabalık insan gruplarıyla toplu yapılan faaliyetlerde hem daha rahat olursun hem de ikili ilişkilerini geliştirebileceğin durumlar ortaya çıkar. Kadın/erkek ayrımı ilk etapta yapma. Ne kadar çok arkadaşın olursa o kadar iyi. Buralarda uygun birisini bulursan gitmediğin ama merak ettiğin bir yere(gezip görülecek herhangi bir yer) veya kahve içmeye davet edebilirsin mesela. Bisiklete biniyorsan gruplara katılıp beraber toplu sürüşlere katılabilirsin.