Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sağlık Sigortası

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
dabadee

Sağlık Sigortası

Mesaj gönderen dabadee » Sal Ara 03, 2019 11:50 pm

Alman vatandaşıyım. Almanyada okuyacağım. Sigorta olarak ne önerirsiniz? Internetten araştırınca sürekli international şeyler çıkıyor. Alakasız şeyler çıkıyor. Almancam çok iyi değil diye ne yazacağımı bilemiyorum. Almanyada bedava sigorta yapabilirmiyim? Ingilizce yada almanca okuyabileceğim link atarsanız sevinirim. Öğrenci sigortası felan değil. Bana normal sağlık sigortası lazım.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Sağlık Sigortası

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ara 04, 2019 3:42 pm

Bedava sigorta yaptiramazsin. Dil kursu süresince Care Concept gibi firmalardan ayligi 28-35 euro araligi sigortalardan yaptirabilirsin. Türkce bilgiler de yaziyor sitesinde:

https://www.care-concept.de/index_trk.html?navilang=trk
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Ara 04, 2019 7:36 pm

Physiker yazdı: Çrş Ara 04, 2019 3:42 pm Bedava sigorta yaptiramazsin. Dil kursu süresince Care Concept gibi firmalardan ayligi 28-35 euro araligi sigortalardan yaptirabilirsin. Türkce bilgiler de yaziyor sitesinde:

https://www.care-concept.de/index_trk.html?navilang=trk
Bu sistem baska ülkelerden almanyaya gelen yabancılar için sanki. Ben alman vatandaşı olduğum için bu şey beni kapsamıyor galiba.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Ara 04, 2019 7:39 pm

dabadee yazdı: Çrş Ara 04, 2019 7:36 pm Bu sistem baska ülkelerden almanyaya gelen yabancılar için sanki. Ben alman vatandaşı olduğum için bu şey beni kapsamıyor galiba. Sigortamı anneannemin üstünden yaptırma gibi birşey oluyormu?

TRueS

Mesaj gönderen TRueS » Çrş Ara 04, 2019 8:09 pm

dabadee yazdı: Çrş Ara 04, 2019 7:36 pm Bu sistem baska ülkelerden almanyaya gelen yabancılar için sanki. Ben alman vatandaşı olduğum için bu şey beni kapsamıyor galiba.
Alman vatandasi olmanizla alakasi nedir?
Siteyi tam okursaniz görürsünüz sizi de kapsadigini.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Ara 04, 2019 8:32 pm

TRueS yazdı: Çrş Ara 04, 2019 8:09 pm Alman vatandasi olmanizla alakasi nedir?
Siteyi tam okursaniz görürsünüz sizi de kapsadigini.
Ben ikametimi almayaya alacağım. Türkiye ile ilgili aile hariç her türlü bağlantıyı keseceğim. Bu durumda ne olur?

Bizim seyahat sağlık sigortaları hem yurt dışında ikamet eden Alman vatandaşları hemde Almanya'da ve AB'de ikamet eden yabancıları koruyor. Tatil veya eğitim için gelen üniversite ve lisan öğrencileri veya iş adamları için fark etmiyor

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Ara 04, 2019 8:39 pm

dabadee yazdı: Çrş Ara 04, 2019 8:32 pm Ben ikametimi almayaya alacağım. Türkiye ile ilgili aile hariç her türlü bağlantıyı keseceğim. Bu durumda ne olur? "Yabancıları" diyor. Ben türk vatandaşı değilim.

Bizim seyahat sağlık sigortaları hem yurt dışında ikamet eden Alman vatandaşları hemde Almanya'da ve AB'de ikamet eden yabancıları koruyor. Tatil veya eğitim için gelen üniversite ve lisan öğrencileri veya iş adamları için fark etmiyor