Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

6 aylık iş arama vizesi ve oturum kaydı yaptırma

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
isarama

6 aylık iş arama vizesi ve oturum kaydı yaptırma

Mesaj gönderen isarama » Çrş Eyl 18, 2019 1:32 pm

Merhabalar,

Ben iş arama vizesine birkaç güne başvuracağım ve çıktığı takdirde hemen giriş yapıp kayıt olmak istemiyorum. Onun yerine bir iş görüşmesi daveti geldiği zaman gidip oturum kaydını yaptırmak istiyorum. Bu sayede iş bulmayı beklerken, Türkiye'de yarı zamanlı işler yapabileceğim.

Almanya ulusal vize giriş tarihinden belli bir süre sonra oturum kaydı olmamı bekliyor mu? Birkaç ay geç girince sınırda sorun yaşar mıyım?

peppybird

Re: 6 aylık iş arama vizesi ve oturum kaydı yaptırma

Mesaj gönderen peppybird » Çrş Eyl 18, 2019 7:24 pm

isarama yazdı: Çrş Eyl 18, 2019 1:32 pm Merhabalar,

Ben iş arama vizesine birkaç güne başvuracağım ve çıktığı takdirde hemen giriş yapıp kayıt olmak istemiyorum. Onun yerine bir iş görüşmesi daveti geldiği zaman gidip oturum kaydını yaptırmak istiyorum. Bu sayede iş bulmayı beklerken, Türkiye'de yarı zamanlı işler yapabileceğim.

Almanya ulusal vize giriş tarihinden belli bir süre sonra oturum kaydı olmamı bekliyor mu? Birkaç ay geç girince sınırda sorun yaşar mıyım?
Is arama vizesini aldiktan sonra oturum kaydi yapilmasi gerekiyor mu bilemiyorum fakat vize verildikten sonra ülkeye giris yapmamak olumsuz bir izlenim birakiyor sanirim.

isarama

Mesaj gönderen isarama » Çrş Eyl 18, 2019 8:12 pm

peppybird yazdı: Çrş Eyl 18, 2019 7:24 pm Is arama vizesini aldiktan sonra oturum kaydi yapilmasi gerekiyor mu bilemiyorum fakat vize verildikten sonra ülkeye giris yapmamak olumsuz bir izlenim birakiyor sanirim.
Her konuda yardım ediyorsun peppybird. Çok sağol!

Bu durumda B planımı da sorayım: İkamet kaydı için kira sözleşmesi gerekiyor ya, onu sözleşmesiz olarak yapma şansımız oluyor mu? Arkadaş evini göstermek gibi mesela? Girer, kayıt olur çıkarım mesela ve Türkiye'de yarı zamanlı işlerime bakarım.

peppybird

Mesaj gönderen peppybird » Çrş Eyl 18, 2019 8:59 pm

isarama yazdı: Çrş Eyl 18, 2019 8:12 pm Her konuda yardım ediyorsun peppybird. Çok sağol!

Bu durumda B planımı da sorayım: İkamet kaydı için kira sözleşmesi gerekiyor ya, onu sözleşmesiz olarak yapma şansımız oluyor mu? Arkadaş evini göstermek gibi mesela? Girer, kayıt olur çıkarım mesela ve Türkiye'de yarı zamanlı işlerime bakarım.
Rica ederim, bildigim konularda soru gelince elbette. Arkadas evini göstermek biraz karisik. Ne olursa olsun ikamet icin bir sözlesme göstermek gerekiyor. Eger arkadasiniz ev sahibi ise veya oturdugu evin ev sahibi sözlesmeye katilmaniza izin veriyorsa olabilir. Aksi takdirde biraz zor. Ben de ayni dertten muzdarip haldeyim, kalacak yer var ama kayit olacak yer yok. Cünkü ev sahipleri genelde kurulu bir düzen varsa Untermieter dedigimiz alt kiracilara pek sicak bakmiyor. Siz nerde olursaniz olun zaten Türkiye‘deki islerinizle ilgilenebilirsiniz.

isarama

Mesaj gönderen isarama » Prş Eyl 19, 2019 7:39 am

peppybird yazdı: Çrş Eyl 18, 2019 8:59 pm Rica ederim, bildigim konularda soru gelince elbette. Arkadas evini göstermek biraz karisik. Ne olursa olsun ikamet icin bir sözlesme göstermek gerekiyor. Eger arkadasiniz ev sahibi ise veya oturdugu evin ev sahibi sözlesmeye katilmaniza izin veriyorsa olabilir. Aksi takdirde biraz zor. Ben de ayni dertten muzdarip haldeyim, kalacak yer var ama kayit olacak yer yok. Cünkü ev sahipleri genelde kurulu bir düzen varsa Untermieter dedigimiz alt kiracilara pek sicak bakmiyor. Siz nerde olursaniz olun zaten Türkiye‘deki islerinizle ilgilenebilirsiniz.
Alman arkadaşlarıma sormayı düşündüm, fakat çok talepkar bir soru. Haklısınız ev açıp yine Türkiye'ye dönebilirim, ama o da tabii ekonomik olarak ideal değil. Kolay gelsin peppybird!

peppybird

Mesaj gönderen peppybird » Prş Eyl 19, 2019 9:29 am

isarama yazdı: Prş Eyl 19, 2019 7:39 am Alman arkadaşlarıma sormayı düşündüm, fakat çok talepkar bir soru. Haklısınız ev açıp yine Türkiye'ye dönebilirim, ama o da tabii ekonomik olarak ideal değil. Kolay gelsin peppybird!
Türkiye‘ye git-gel tuzlu olur tabii, siz de haklisiniz. Tesekkürler, hepimize kolay gelsin. :)