Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyaya Götürülecekler

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Timeus

Almanyaya Götürülecekler

Mesaj gönderen Timeus » Pzr Eyl 01, 2019 5:02 pm

Merhabalar, TU Braunschweig Informatik için okumaya gideceğim.Yurtta kalacak birine kıyafetler dışında ne tavsiyeleriniz var.Götürüp de iyi ki getirmişim dediğiniz veya kolayca unutulabilecek ama önemli ne eşyalar var ? Tecrübelerinize açığım, teşekkürler.

Rigwald

Re: Almanyaya Götürülecekler

Mesaj gönderen Rigwald » Pzt Eyl 02, 2019 1:00 am

Güzel bir başlık olmuş, ben de beklemedeyim :)

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Pzt Eyl 02, 2019 2:34 am

Acikcasi ortalama 20 veya 30 Kg bagaj hakki oluyor. Getirilebilecek seylerde kiyafet ayakkabi, laptop vs disinda pek bir sey yok. Ilk geldiginde zaten düzenini kurana kadar ufak tefek herseyi toparlayacaksin. Yani Türkiye'de üniversiteye baslar gibi tencere tava , tabak canak getirmek cok mantiksiz ve masrafli olur :) Türkiye'den dus jeli , dis macunu getiren tanidiklarim oldu. Burda en alasini 90 cente 1 euro ya aliyoruz :D O yüzden dedigim gibi kiyafete yüklenin en cok , gerisi kisa zamanda toparlanir burada cok rahat.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

denizd

Mesaj gönderen denizd » Pzr Eyl 22, 2019 9:11 pm

Timeus yazdı: Pzr Eyl 01, 2019 5:02 pm Merhabalar, TU Braunschweig Informatik için okumaya gideceğim.Yurtta kalacak birine kıyafetler dışında ne tavsiyeleriniz var.Götürüp de iyi ki getirmişim dediğiniz veya kolayca unutulabilecek ama önemli ne eşyalar var ? Tecrübelerinize açığım, teşekkürler.
selam, ben de TU Braunschweig'a başlayacağım bu dönem lisans için. hangi adresteki yurt çıktı sana? kontakta kalalım mı? : )

Timeus

Mesaj gönderen Timeus » Sal Eyl 24, 2019 4:54 pm

denizd yazdı: Pzr Eyl 22, 2019 9:11 pm selam, ben de TU Braunschweig'a başlayacağım bu dönem lisans için. hangi adresteki yurt çıktı sana? kontakta kalalım mı? : )
çok sevindim, iletişim halinde oluruz. hangi bölüm senin ?

furkanbayrakli

Mesaj gönderen furkanbayrakli » Çrş Eyl 25, 2019 3:20 pm

Vizem çıkarsa kıyafetlerim, laptop ve kameram dışında birşey götürmeyi düşünmüyorum.

denizd

Mesaj gönderen denizd » Prş Eyl 26, 2019 3:51 pm

Timeus yazdı: Sal Eyl 24, 2019 4:54 pm çok sevindim, iletişim halinde oluruz. hangi bölüm senin ?
Maschinenbau. vizem de bugün çıktı. : )
Studentenwerk'e bağlı yurtta kalıcam ben de. An der Schunter'dakinde.

Timeus

Mesaj gönderen Timeus » Cum Eyl 27, 2019 6:14 pm

denizd yazdı: Prş Eyl 26, 2019 3:51 pm Maschinenbau. vizem de bugün çıktı. : )
Studentenwerk'e bağlı yurtta kalıcam ben de. An der Schunter'dakinde.
Ben de Studentenwerk yurtundayım ama APM benimki

derdiedas

Mesaj gönderen derdiedas » Cmt Eyl 28, 2019 3:32 am

Öncelikle bol bol İLAÇ:D ben minoset,majezik,reflor,arveles,nurofen,aferin,boğaz spreyi,burun spreyi depolamıştım tavsiye ederim. Onun dışında tarhana alın mutlaka.Geçen grip oldum iki gün tarhana çorbası içtim ilaçtan daha hızlı etki etti.Hastalık zamanları tam bir kurtarıcı.Ekstra olarak adaçayı ve ıhlamur da alabilirsiniz yanınıza.

BAHARAT: pul biber,nane,kimyon,kekik (belki saçma gelebilir ama almanyada pahalı olduğunu düşünüyorum.Karabiber,tarçın falan uygun fiystlı ama bu saydıklarım nedense pahalı...)

Uçlu kalem kullanmayı seviyorsanız bol bol faber castell UÇ. (Faber castell olması önemli değilde örnek olaraktan...) (Almanyada genelde tükenmez veya pilot kalem kullanılıyor ya da kurşun kalem.Ama uçlu kalem pek kullanılmadığı için uç bulmak çok zor oluyor açıkçası.)

Kadınlar için: makyaj malzemesi,oje. (Almanya'da her türlü pahalı oluyor bunlar hiç değilse Türkiye'de gratis,rossman,watsons indiirimi oluyor ve çok daha uyguna geliyor.Oje ise almanyada seçenek olarak hem az hem pahalı.Stoklayın kızlar :D
Takı: almanyada takılar çok pahalı.Türkiyeden bol bol kolye,küpe,yüzük,bilezik falan alın.

Kulaklık: Almanyada bir kere kaliteli birkaç kere de dandik kulaklık aldım telefon için.Hepsi kötü çıktı. Kaliteli dediğim çok kaliteli değil tabi 15 euro civarı ama türkiyede 10-15 tl ye aldığım kulaklık bunlara bin basar.Bu yüzden kulaklıkta stokladım :D

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar, geldikçe yazarım.

Unutmadan şunu da ekliyim, saçınızı kestirecekseniz mutlaka türkiyede iken kesip öyle gelin. Almanyada kuaför fiyatları coşmuş durumda bi kesime 30 euro ve üstü vermek kimse istemez heralde...

furkanbayrakli

Mesaj gönderen furkanbayrakli » Cmt Eyl 28, 2019 11:22 am

derdiedas yazdı: Cmt Eyl 28, 2019 3:32 am Öncelikle bol bol İLAÇ:D ben minoset,majezik,reflor,arveles,nurofen,aferin,boğaz spreyi,burun spreyi depolamıştım tavsiye ederim. Onun dışında tarhana alın mutlaka.Geçen grip oldum iki gün tarhana çorbası içtim ilaçtan daha hızlı etki etti.Hastalık zamanları tam bir kurtarıcı.Ekstra olarak adaçayı ve ıhlamur da alabilirsiniz yanınıza.

BAHARAT: pul biber,nane,kimyon,kekik (belki saçma gelebilir ama almanyada pahalı olduğunu düşünüyorum.Karabiber,tarçın falan uygun fiystlı ama bu saydıklarım nedense pahalı...)

Uçlu kalem kullanmayı seviyorsanız bol bol faber castell UÇ. (Faber castell olması önemli değilde örnek olaraktan...) (Almanyada genelde tükenmez veya pilot kalem kullanılıyor ya da kurşun kalem.Ama uçlu kalem pek kullanılmadığı için uç bulmak çok zor oluyor açıkçası.)

Kadınlar için: makyaj malzemesi,oje. (Almanya'da her türlü pahalı oluyor bunlar hiç değilse Türkiye'de gratis,rossman,watsons indiirimi oluyor ve çok daha uyguna geliyor.Oje ise almanyada seçenek olarak hem az hem pahalı.Stoklayın kızlar :D
Takı: almanyada takılar çok pahalı.Türkiyeden bol bol kolye,küpe,yüzük,bilezik falan alın.

Kulaklık: Almanyada bir kere kaliteli birkaç kere de dandik kulaklık aldım telefon için.Hepsi kötü çıktı. Kaliteli dediğim çok kaliteli değil tabi 15 euro civarı ama türkiyede 10-15 tl ye aldığım kulaklık bunlara bin basar.Bu yüzden kulaklıkta stokladım :D

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar, geldikçe yazarım.

Unutmadan şunu da ekliyim, saçınızı kestirecekseniz mutlaka türkiyede iken kesip öyle gelin. Almanyada kuaför fiyatları coşmuş durumda bi kesime 30 euro ve üstü vermek kimse istemez heralde...
Teşekkürler, ilaç önemli tabi. İyi ki hatırlattın:)