Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Anmeldung Sorunsalı?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
perdesizbass

Anmeldung Sorunsalı?

Mesaj gönderen perdesizbass » Cmt Ağu 03, 2019 2:41 pm

Selamlar 7 aydır Almanyada yaşıyorum, dil okulu ve sonrasında Studium için. Berlinde kaldığım odada Anmeldungum var. Ama buradan taşınıp bir arkadaşın yanına 5-6 aylığına geçmeyi düşünüyorum oraya Anmeldung yaptıramayacağım. Ben şimdi oturduğum odadan taşınınca yerime başka kiracı gelecek ve oda haliyle buraya Anmeldung yaptıracaktır. Bu durumda benim Anmeldungum düşer mi? Eğer böyle olursa 5-6 Ay Anmeldunggsuz yaşamış olacağım ve bu durum Oturumu uzatırken sıkıntı çıkarır diye düşünüyorum. Doğrumudur düşündüklerim?

meltem41

Re: Anmeldung Sorunsalı?

Mesaj gönderen meltem41 » Cmt Ağu 03, 2019 3:17 pm

sen baska bir yere anmeldung yapmadigin sürece degismemesi gerekiyor.

cinecin

Mesaj gönderen cinecin » Çrş Ağu 07, 2019 12:24 am

perdesizbass yazdı: Cmt Ağu 03, 2019 2:41 pm Selamlar 7 aydır Almanyada yaşıyorum, dil okulu ve sonrasında Studium için. Berlinde kaldığım odada Anmeldungum var. Ama buradan taşınıp bir arkadaşın yanına 5-6 aylığına geçmeyi düşünüyorum oraya Anmeldung yaptıramayacağım. Ben şimdi oturduğum odadan taşınınca yerime başka kiracı gelecek ve oda haliyle buraya Anmeldung yaptıracaktır. Bu durumda benim Anmeldungum düşer mi? Eğer böyle olursa 5-6 Ay Anmeldunggsuz yaşamış olacağım ve bu durum Oturumu uzatırken sıkıntı çıkarır diye düşünüyorum. Doğrumudur düşündüklerim?
Merhaba, ya odanız için yeni birini arıyorlar mı? Oda aramaktan perişanım

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Çrş Ağu 07, 2019 2:17 am

perdesizbass yazdı: Cmt Ağu 03, 2019 2:41 pm Selamlar 7 aydır Almanyada yaşıyorum, dil okulu ve sonrasında Studium için. Berlinde kaldığım odada Anmeldungum var. Ama buradan taşınıp bir arkadaşın yanına 5-6 aylığına geçmeyi düşünüyorum oraya Anmeldung yaptıramayacağım. Ben şimdi oturduğum odadan taşınınca yerime başka kiracı gelecek ve oda haliyle buraya Anmeldung yaptıracaktır. Bu durumda benim Anmeldungum düşer mi? Eğer böyle olursa 5-6 Ay Anmeldunggsuz yaşamış olacağım ve bu durum Oturumu uzatırken sıkıntı çıkarır diye düşünüyorum. Doğrumudur düşündüklerim?
Yerinize geçecek kiracı sizin adrese Anmeldung yapacağı için, beraber yaşayıp yaşamadığınız sorgulanabilir bir sonraki Anmeldung işleminizde. E, kira sözleşmesinde sizin adınız yoksa durum daha karmaşık görünüp bu kez de "geçici" adresinizin neresi olduğunu, bu süre içinde kimle kaldığınızı, neden kayıt yaptırmadığınızı sorgulayacaklar. Risk almaya değer mi? Bilemem.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

perdesizbass

Mesaj gönderen perdesizbass » Pzr Ağu 11, 2019 1:59 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 2:17 am Yerinize geçecek kiracı sizin adrese Anmeldung yapacağı için, beraber yaşayıp yaşamadığınız sorgulanabilir bir sonraki Anmeldung işleminizde. E, kira sözleşmesinde sizin adınız yoksa durum daha karmaşık görünüp bu kez de "geçici" adresinizin neresi olduğunu, bu süre içinde kimle kaldığınızı, neden kayıt yaptırmadığınızı sorgulayacaklar. Risk almaya değer mi? Bilemem.
evet sanırım en doğrusu risk almamak.
cinecin yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 12:24 am Merhaba, ya odanız için yeni birini arıyorlar mı? Oda aramaktan perişanım
Merhaba, "BWK Apartments" oraya bakın genelde boş yer oluyor orada.

cinecin

Mesaj gönderen cinecin » Çrş Ağu 14, 2019 6:42 pm

perdesizbass yazdı: Pzr Ağu 11, 2019 1:59 pm evet sanırım en doğrusu risk almamak.

Merhaba, "BWK Apartments" oraya bakın genelde boş yer oluyor orada.
Merhaba, yeni görüyorum. Çok teşekkürler, bakacağım..0