Giris yapamayanlarin dikkatine
  • Sifremi unuttum özelligini kullanarak yeni sifre talebinde bulunmalisiniz.
    • Öncelikle gelen maildeki linke tiklayip, yeni sifreyi aktif hale getirin
    • Daha sonra maildeki yeni sifre ile giris yapin.
    • Yeni sifre belirlemek icin giris yaptiktan sonra buraya tiklayin
  • Mail adresi güncel olmadigi icin maili alamayanlar bu baslik altinda cözüme ulasabilirler.
  • Buradan yeni sistemle ilgili hata, sikayet, tavsiye, memnuniyet vs gibi konularda fikrinizi iletebilirsiniz.

Oturum Uzatmak için Finansal Kaynak Gösterimi

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
amira

Oturum Uzatmak için Finansal Kaynak Gösterimi

Mesajgönderen amira » Çrş Tem 24, 2019 2:46 pm

Merhaba, henüz Almanya'da ilk yıl için oturum almadım ama finansal durumumu ayarlayabilmek için birkaç önemli sorum var tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirseniz çok sevinirim İlk önce durumumdan bahsedeyim.
  • İlk yıl için bloke hesabım var. Dolayısıyla ilk oturumumu bloke hesapla alacağım. Burs/garantör gibi bir finansal kaynağım yok.
  • Gider gitmez iş bakacağım ama ne kadar sürer iş bulmam bilemiyorum dolayısıyla kendi çalışmam harici beni ikinci yıl finanse eden kimse olmayacak.
  • Orada yaşarken tekrar bloke hesap açacak bir parayı biriktirmem çok zor (yeni yasa iyice zorlaştırdı bu durumu).
Soruma gelecek olursak :
  • Master eğitimine gittiğim için oturumu 2 yıllık alma şansım var mı? (Bunun bölgeden bölgeye değiştiğini duydum, Münih'e gidiyorum.)
  • Eğer oturum iznim tek yıl olursa, ben ikinci yıl oturum uzatmaya gittiğimde çalıştığım işin kontratını göstererek oturum uzatabilir miyim? Yoksa tekrar bloke hesap açmama gerek olur mu?

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir