Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

kariyer planı için tavsiye

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
selen

kariyer planı için tavsiye

Mesaj gönderen selen » Sal Tem 16, 2019 10:48 pm

Merhaba arkadaşlar,
ben uni stuttgartta master yapmaktayım (Luft und Raumfahrttechnik -ing: aerospace engineering), şu an 3. dönemimdeyim, ders kredisi bakımından 2. Ben bir türlü werkstudent olarak başvurduğum yerlerden olumsuz cevap alıyorum, 20-25 başvuru yaptım. Yani stuttgartta hep araba firmaları var makine mühendisleri de başvuruyor o yüzden de şansım azalıyor. Başka şehirlere de dersler dolayısıyla gidemiyorum haliyle. Okul bitince nasıl işe alacaklar daha werkstudent olarak bile almıyorlar. İyice umutsuzluğa düştüm. Deneyimli arkadaşlar varsa bana bu konuda yardımcı olabilirler mi? Nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekkürler şimdiden..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: kariyer planı için tavsiye

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 17, 2019 9:51 am

Basvuruyu cok iyi hazirlamamis olabilirsin. Ümitsizlige kapilma. Alman ögrenciler de 30-40 basvuruda 1 tane olumlu cevap alir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Mesaj gönderen erennnsahin » Çrş Tem 17, 2019 12:22 pm

Üniversitedeki HiWi işlerinede başvurmanı tavsiye ederim

selen

Mesaj gönderen selen » Çrş Tem 17, 2019 12:57 pm

Physiker yazdı: Çrş Tem 17, 2019 9:51 am Basvuruyu cok iyi hazirlamamis olabilirsin. Ümitsizlige kapilma. Alman ögrenciler de 30-40 basvuruda 1 tane olumlu cevap alir.
Basvuruyu yani cv mi ve motivasyon yazimi iyi hazirlayip gönderdim, burdaki tanidigim türk mühendisler de onayladilar iyi olmus diye.
Anladim sürekli basvuruym gene ben 😪