Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Nextbike ile ücretsiz bisiklet kiralama

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Nextbike ile ücretsiz bisiklet kiralama

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş May 23, 2019 2:53 am

Her sehirde ücretsiz mi bilmiyorum ama Duisburg-Essen Üniversitesi ögrencileri Nextbike istasyonlarindan ilk bir saatligine ayni anda en fazla iki bisiklet kiralayabiliyorlar.
Ilk bir saatten sonraki her yarim saat 0.50 Cent olarak ücretlendiriliyor.
Dortmund, Bochum, Gelsenkirchen, Duisburg, Mülheim, Düsseldorf gibi sehirlerde de sorunsuz kullandim.

Ipucu:
Her bir saatten sonra bisikleti en yakindaki yeni bir istasyona birakip yeni bir bisikleti bir saat daha ücretsiz kiralayabiliyorsunuz.
Sehir icinde kisa mesafeler icin cok faydali buldugum ve neredeyse her gün kullandigim bir uygulama.

Oturdugunuz sehirlerde de buna benzer uygulamalar var mi ?
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

beratbiber

Re: Nextbike ile ücretsiz bisiklet kiralama

Mesaj gönderen beratbiber » Prş May 23, 2019 3:44 am

Düsseldorf'ta Mobike diye bir uygulama var, ücretsiz değil ancak aylık bilet alıp etrafta gördüğün bir Mobike bisikletini kullanabiliyorsun, 10 euro verip. Ya da 20 dakika altında kullanıp 1 euroya kullanabilirsin.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Prş May 23, 2019 1:54 pm

Staatsmann yazdı: Prş May 23, 2019 2:53 am Her sehirde ücretsiz mi bilmiyorum ama Duisburg-Essen Üniversitesi ögrencileri Nextbike istasyonlarindan ilk bir saatligine ayni anda en fazla iki bisiklet kiralayabiliyorlar.
Ilk bir saatten sonraki her yarim saat 0.50 Cent olarak ücretlendiriliyor.
Dortmund, Bochum, Gelsenkirchen, Duisburg, Mülheim, Düsseldorf gibi sehirlerde de sorunsuz kullandim.

Ipucu:
Her bir saatten sonra bisikleti en yakindaki yeni bir istasyona birakip yeni bir bisikleti bir saat daha ücretsiz kiralayabiliyorsunuz.
Sehir icinde kisa mesafeler icin cok faydali buldugum ve neredeyse her gün kullandigim bir uygulama.

Oturdugunuz sehirlerde de buna benzer uygulamalar var mi ?
Bende Duisburg-Essen unide dil kursu öğrencisiyim yani henüz okula başlamadım ama kabulüm var semester ticket falan.Bende yararlanabilir miyim bundan yoksa sadece okuyan öğrenciler için mi?

Ve bu dediğiniz şeyi nasıl yapıyoruz yani belli bir kartı mı oluyor kiralamak için?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum May 24, 2019 1:56 am

Tugce evet kullanabilirsin
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari