Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Orientierungskurs

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
ozcartman

Orientierungskurs

Mesaj gönderen ozcartman » Cmt May 04, 2019 6:42 pm

Herkese merhaba. Bir sorum olacak kesin bilgisi olanlar yanıt verebilirlerse sevinirim. Bildiğiniz üzere Intensiv Kurslar A1 ile başlayıp B1 ile tamamlanıyor. B1 bitince sınava giriyorsunuz geçerseniz B1, geçemezseniz A2 sertifikası alıyorsunuz. Sonrasında ise bir aylık başka bir kurs daha var: Orientierungskurs

Bu kursa kimler katılmak zorunda? İnternette bazı sayfalarda bu kurs sonunda verilecek olan belgenin sadece süresiz oturum almak için lazım olduğu yazıyor ancak net bir bilgiye maalesef ulaşamadım. Ben dil kursundan sonra burada Ausbildung yapıcam. Bu durumda katılmam şart mı? Şart ise hemen mi ya da belirli bir süre içerisinde mi katılmam gerekiyor? Yoksa süresiz oturum alabileceğim zamana kadar katılmasam da oluyor mu?

Not: Kursu kendim ödediğim için zorunda değilsem boş yere ödeme yapmak istemiyorum.

kiss25

Re: Orientierungskurs

Mesaj gönderen kiss25 » Cmt May 04, 2019 11:38 pm

O süresiz oturumu zaten hemen vermicekler sana. Önce dil belgesi alcan gerekli olan Ausbildung icin. Sonra Ausbildungu bitireceksin. Sonra bir süre calisacaksin ondan sonra verirlerse verirler. Yani öyle hemen 3-5 ay sonra vermicekleri icin bence dert etmen gereken bir sey yok. Zaten süresiz oturumu verecekleri vakit(artik 5 sene mi olur 7 sene mi bilemem) o kadar süre gectikten sonra zannetmiyorum ki kimse sana sorsun sen kendini Almanyaya integrieren yaptin mi ya da alistin mi Almanyaya diye. O orientierungs kurs zannimca almanya ile ilgili falan bilgiler veriyor genel yasam kültür vs. alisman kolya olsun diye
Arkadaslar ben erkegim =)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr May 05, 2019 8:49 am

ausbildung yapacagin icin büyük ihtimal sana orientierungskurs gerekmez fakat es dolayisiyla vs geldiysen o durumda ayri galiba ve devlet tarafindan da destekliydi en son.

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Pzr May 05, 2019 3:57 pm

kiss25 yazdı: Cmt May 04, 2019 11:38 pm O süresiz oturumu zaten hemen vermicekler sana. Önce dil belgesi alcan gerekli olan Ausbildung icin. Sonra Ausbildungu bitireceksin. Sonra bir süre calisacaksin ondan sonra verirlerse verirler. Yani öyle hemen 3-5 ay sonra vermicekleri icin bence dert etmen gereken bir sey yok. Zaten süresiz oturumu verecekleri vakit(artik 5 sene mi olur 7 sene mi bilemem) o kadar süre gectikten sonra zannetmiyorum ki kimse sana sorsun sen kendini Almanyaya integrieren yaptin mi ya da alistin mi Almanyaya diye. O orientierungs kurs zannimca almanya ile ilgili falan bilgiler veriyor genel yasam kültür vs. alisman kolya olsun diye
çok teşekkür ederim cevap için. ben de bu şekilde düşünüyorum ancak emin de olamadım.

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Pzr May 05, 2019 3:58 pm

welly275 yazdı: Pzr May 05, 2019 8:49 am ausbildung yapacagin icin büyük ihtimal sana orientierungskurs gerekmez fakat es dolayisiyla vs geldiysen o durumda ayri galiba ve devlet tarafindan da destekliydi en son.
Teşekkür ederim cevap için. devlet destekli olup olmadığını ya da bu konunun tamamını hangi kurum bilir bir bilginiz var mı?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr May 05, 2019 6:25 pm

yabancilar dairesi bilir. belki volkshochschule de bilir. en iyisini ama sen bilirsin. internette arastirmani tavsiye ederim.