Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Irkçılık ?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Heisenbergg

Irkçılık ?

Mesaj gönderen Heisenbergg » Pzr Nis 28, 2019 9:00 pm

Tu Dresden(informatik) gelecek dönem için başvurmayı düşündüğüm okullardan biri ancak son günlerde beni tekrar düşünmeye itti . Doğu Almanya nın batıya göre daha ırkçı olduğunu biliyordum ancak çok umursamamıştım. Göethe deki hocamla bu konu hakkında konuştum ve bana doğunun özellikle dresden ın yabancı düşmanlığı konusunda oldukça kötü olduğunu söyledi , hatta ona oradaki arkadaşları dresden a gelmek isteyen öğrencileri uyarması gerektiğini söylemiş. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hypsia

Re: Irkçılık ?

Mesaj gönderen Hypsia » Pzt Nis 29, 2019 5:37 am

Heisenbergg yazdı: Pzr Nis 28, 2019 9:00 pm Tu Dresden(informatik) gelecek dönem için başvurmayı düşündüğüm okullardan biri ancak son günlerde beni tekrar düşünmeye itti . Doğu Almanya nın batıya göre daha ırkçı olduğunu biliyordum ancak çok umursamamıştım. Göethe deki hocamla bu konu hakkında konuştum ve bana doğunun özellikle dresden ın yabancı düşmanlığı konusunda oldukça kötü olduğunu söyledi , hatta ona oradaki arkadaşları dresden a gelmek isteyen öğrencileri uyarması gerektiğini söylemiş. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bize de hocalar aynisini diyordu. Bir arkadasim dinlemedi gitti, hic bir irkcilik yasamadi. Gayet mutlu valla.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Çrş May 01, 2019 5:27 pm

Selamlar,
Dresden şehri tam bir dogu alman şehridir, Leipzig ve Halle şehirleri için bunu soyeleyemem biraz daha sol etkisi görülebilen şehirler özellikle doğu almanya'nin yıkılmasına öncülük etmişlerdir.
Fakat Dresden tam bir DDR havasında bir şehir gerek halkı gerek yaşantı biraz daha farklı batı ve Berline göre ırkçılık yasanmasi durumunu söyle açıklayayım sarışın değilsen biraz bakışlar olabilir acaba kimdir nerelidir gibisinden çünkü birlesmeden sonra dogu vilayetleri hala multi-kulti seklini benimsemekten çekiniyor ve istemiyor AfD buna sürekli karşı çıkıyor zaten.
Dresden özellikle AfD, Pegida ve ırkçı resmi olmayan neo-nazi örgütlerin yerleşkesi diyebiliriz. Son zamanlarda Sachsen polisinin buna sessiz kaldığı gazetelerde yansımıştı Chemnitz eylemleri döneminde.
Bir baska sıkıntı Abh, sigorta gibi devlet kurumları pek falza Türk öğrenci olmadığı için tam olarak istediklerini anlatsanda anlamayabilirler.
Dresden çok güzel bir şehirdir ikinci dünya savaşında Amerika tarafından yerle bir edilmiş ve tekrardan yapılmıştır o yüzden komünist rejim tipi binaları ve etkisi fazladır. (Leipzig'te birlesmeden sonra yıkılmıştır bir çoğu fakat özellikle Dresden taraflarinda çok fazladır)
Şehir olarak turistik bakımdan sevdiğim ama yasamak için soru işaretleri ile baktığım bir şehir master ise olabilir fakat Bachelor için pek sıcak bakmazdım en azından doğuda Leipzig güzel bir tercih olabilir biraz faha batı havasinda yaşantı ve şehir yapısı.
Sorularin varsa cevaplarım. Basarilar.

aytugbas

Mesaj gönderen aytugbas » Prş May 02, 2019 7:13 pm

Heisenbergg yazdı: Pzr Nis 28, 2019 9:00 pm Tu Dresden(informatik) gelecek dönem için başvurmayı düşündüğüm okullardan biri ancak son günlerde beni tekrar düşünmeye itti . Doğu Almanya nın batıya göre daha ırkçı olduğunu biliyordum ancak çok umursamamıştım. Göethe deki hocamla bu konu hakkında konuştum ve bana doğunun özellikle dresden ın yabancı düşmanlığı konusunda oldukça kötü olduğunu söyledi , hatta ona oradaki arkadaşları dresden a gelmek isteyen öğrencileri uyarması gerektiğini söylemiş. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Merhaba ben TU Chemnitz Almanca dilinde Automobiltechnik alaninda Master yapiyorum. Bu konuda kendi tecrübelerimi ve tavsiyelerimi söyleme ihtiyaci duydum. Öncelikle Ögrenim sirasinda yasadigim tecrübeler ve bu bölgedeki izlenimlerimi aktarayim. Ögrenimde Alman ögreciler karsinda daha dogrusu notlandirmada adil degiller bazi derslerde bekledigimden düsük aldim. Sadece 4 5 alman ögrencinin aldigi tek yabanci ögrencinin ben oldugu bir Seminer calismasi sunumu sonrasin da bazi Dozent ler basit ve konu ile alakasiz sorular sorarak yaptigim calismayi kücümsemeye calistilar ve biraz dalga gecer tavirlarla. Ancak Profesör olumlu seyler söyledi orta bi not verdi. Bi gün sonra bir Alman ögrenci dedi ki cogu hocanin sana karsi takindiklari tavir hos degildi yani düsünün ne kadar hos olmayan bi durum. Bi de zorunlu 9 kredili Proje Calismasi vardi bunun icin bir sürü hoca ya resmen dileniyoruz diger bölümdeki yabanci ögrencilerde ayni. Proje konusu bulmak icin bir aydan fazla ugrasmistim bölümdeki cogu hocaya asistanlara basvurdum en son da Profesör e Mail yazdim. Ondan sonra Sekreterlik bana mail atip her hocaya ve sözde ayni günde basvurmama kizdiklarini mana etmisler. Halbuki öyle olmamasina ragmen bir aydan fazla birkac hocaya basvurmustum. Ama sonucunda bir proje konusu verildi iyi yapmama ragmen gene 2.7 orta bir not verdi.

Suan da 4. dönemdeyim ve bitirme tezi ariyorum onda da ayni durum. Bu basarili olmama yani ortalama not, dersleri kalmadan gecmeme ve ögrenimi zamaninda bitirecegime ragmen böyle. Tanidigim cogu ögrenci özellikle yabanci ögrenciler basarisiz derslerden kaliyorlar ve ögrenimleri uzamis baya ögrenci var.
Normalde ögrenimin zor hatta yabanci ögrenciler icin biraz daha zor olmasina ragmen genede iyi bir performans gösteriyorum. Gercekten caliskan biriyim Türkiye de cok iyi not ile bitirdim malesef buna ragmen böyle durumlar var. Simdi Uni de yada bir Firma da Tez ariyorum iki ay oldu nerdeyse. Yani heryerde olmasada cogu yerde yabanci ögrencilere karsi ayrimcilik yapiliyor.
Bunun icin TV de birkac Experiment bile yaptilar ve sonuclar bu durumlarin Uni de, işte ve işe alimda bircok yerde var oldugunu kanitliyor özellikle Sachsen da bu bölgelerde. Bir kac hos olmayan durum da yasadim. Sozial yasamda gündelik hayatta yabancilara karsi sogukluk ayrimcilik hatta bazen de düsmanlik duygusunu hissini karsidaki insanlarin konusmalarindan bakislarindan anlayabiliyorsun. Ben Chemnitz ve Dresden sehirlerini tavsiye etmem. Sizin yerinizde olsam güney yada bati eyaletlerdeki Uni leri arastirirdim.

Heisenbergg

Mesaj gönderen Heisenbergg » Prş May 02, 2019 10:09 pm

aytugbas yazdı: Prş May 02, 2019 7:13 pm Merhaba ben TU Chemnitz Almanca dilinde Automobiltechnik alaninda Master yapiyorum. Bu konuda kendi tecrübelerimi ve tavsiyelerimi söyleme ihtiyaci duydum. Öncelikle Ögrenim sirasinda yasadigim tecrübeler ve bu bölgedeki izlenimlerimi aktarayim. Ögrenimde Alman ögreciler karsinda daha dogrusu notlandirmada adil degiller bazi derslerde bekledigimden düsük aldim. Sadece 4 5 alman ögrencinin aldigi tek yabanci ögrencinin ben oldugu bir Seminer calismasi sunumu sonrasin da bazi Dozent ler basit ve konu ile alakasiz sorular sorarak yaptigim calismayi kücümsemeye calistilar ve biraz dalga gecer tavirlarla. Ancak Profesör olumlu seyler söyledi orta bi not verdi. Bi gün sonra bir Alman ögrenci dedi ki cogu hocanin sana karsi takindiklari tavir hos degildi yani düsünün ne kadar hos olmayan bi durum. Bi de zorunlu 9 kredili Proje Calismasi vardi bunun icin bir sürü hoca ya resmen dileniyoruz diger bölümdeki yabanci ögrencilerde ayni. Proje konusu bulmak icin bir aydan fazla ugrasmistim bölümdeki cogu hocaya asistanlara basvurdum en son da Profesör e Mail yazdim. Ondan sonra Sekreterlik bana mail atip her hocaya ve sözde ayni günde basvurmama kizdiklarini mana etmisler. Halbuki öyle olmamasina ragmen bir aydan fazla birkac hocaya basvurmustum. Ama sonucunda bir proje konusu verildi iyi yapmama ragmen gene 2.7 orta bir not verdi.

Suan da 4. dönemdeyim ve bitirme tezi ariyorum onda da ayni durum. Bu basarili olmama yani ortalama not, dersleri kalmadan gecmeme ve ögrenimi zamaninda bitirecegime ragmen böyle. Tanidigim cogu ögrenci özellikle yabanci ögrenciler basarisiz derslerden kaliyorlar ve ögrenimleri uzamis baya ögrenci var.
Normalde ögrenimin zor hatta yabanci ögrenciler icin biraz daha zor olmasina ragmen genede iyi bir performans gösteriyorum. Gercekten caliskan biriyim Türkiye de cok iyi not ile bitirdim malesef buna ragmen böyle durumlar var. Simdi Uni de yada bir Firma da Tez ariyorum iki ay oldu nerdeyse. Yani heryerde olmasada cogu yerde yabanci ögrencilere karsi ayrimcilik yapiliyor.
Bunun icin TV de birkac Experiment bile yaptilar ve sonuclar bu durumlarin Uni de, işte ve işe alimda bircok yerde var oldugunu kanitliyor özellikle Sachsen da bu bölgelerde. Bir kac hos olmayan durum da yasadim. Sozial yasamda gündelik hayatta yabancilara karsi sogukluk ayrimcilik hatta bazen de düsmanlik duygusunu hissini karsidaki insanlarin konusmalarindan bakislarindan anlayabiliyorsun. Ben Chemnitz ve Dresden sehirlerini tavsiye etmem. Sizin yerinizde olsam güney yada bati eyaletlerdeki Uni leri arastirirdim.
Cidden dedikleri kadar varmış...
2019 yılındayız hala bunları yapmaları ne kadar çirkin. Sağolun dediklerinizi dikkate alıcağım.Büyük ihtimalle Bonn yada Berlin den yana olucak tercihim .