Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Çalışma İzni (1.yıldan sonra)

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
tugce98

Çalışma İzni (1.yıldan sonra)

Mesaj gönderen tugce98 » Prş Nis 25, 2019 4:30 pm

Arkadaşlar bugün vizemi uzatmak için Essen'de görüşmeye gittim ve vizemi 6 ay uzattılar sadece.Çünkü C1'i bitirdim ve telc sınavına bir hafta sonrası için kaydım vardı.

Çalışma izni istedim ama kadın bunun yasal olarak mümkün olmadığını söyledi.Üniversiteden kabulüm var ancak telc c1 i geçip üniversiteye yazılırsam o zaman çalışma izni alabilceğimi söyledi.Düsseldorf'ta bir arkadaşım 6.ayından sonra çalışma izni aldığını söylemişti.Neden böyle şehirden şehire ve memurdan memura değişiyor? Sizce oturumumu düsseldorfa aldırıp orada iş izni için görüşmeye gitsem verirler mi? Yani bunun hiç mümkünatı yok mu?

kiss25

Re: Çalışma İzni (1.yıldan sonra)

Mesaj gönderen kiss25 » Prş Nis 25, 2019 8:49 pm

Benim oturumumu 2 ay 3 ay gibi sürelerle uzatmislardi dil kursundayken hic süre sikintim vs. de yoktu
Calisma izni de vermemislerdi ben de istemistim.

O 3. ayda claisma izni aldim 6. ayda calisma izni aldim diyenler de ya yalan söylüyor, cok net bicimde söylüyorum bunu, ya da cok cok cok cok nadir olacak sekilde bilgisizi veya o an onu umursamayan bir memura denk geliyorlar. Normalde dil kursunda calisma izni verilmiyor. Herkes tutturmus bir calisma izni dil kursunda diye. Yok kardesim yok, gelmeden önce adam akilli arastirmasini yapsin herkes böyle keriz gibi %10 ihtimali olan olaylara sirtinizi dayayip gelmeyin buralara.

Not : Tugce bu yazdiklarim senin icin degil yanlis anlama sen uzun süredir forumdasin biliyorum sadece facede falanda cok görmeye basladim forumda da genel olarak bu basligi okuyacak kisi cok olur diye yazdim.
Arkadaslar ben erkegim =)

tugce98

Re: Çalışma İzni (1.yıldan sonra)

Mesaj gönderen tugce98 » Prş Nis 25, 2019 9:46 pm

kiss25 yazdı: Prş Nis 25, 2019 8:49 pm Benim oturumumu 2 ay 3 ay gibi sürelerle uzatmislardi dil kursundayken hic süre sikintim vs. de yoktu
Calisma izni de vermemislerdi ben de istemistim.

O 3. ayda claisma izni aldim 6. ayda calisma izni aldim diyenler de ya yalan söylüyor, cok net bicimde söylüyorum bunu, ya da cok cok cok cok nadir olacak sekilde bilgisizi veya o an onu umursamayan bir memura denk geliyorlar. Normalde dil kursunda calisma izni verilmiyor. Herkes tutturmus bir calisma izni dil kursunda diye. Yok kardesim yok, gelmeden önce adam akilli arastirmasini yapsin herkes böyle keriz gibi %10 ihtimali olan olaylara sirtinizi dayayip gelmeyin buralara.

Not : Tugce bu yazdiklarim senin icin degil yanlis anlama sen uzun süredir forumdasin biliyorum sadece facede falanda cok görmeye basladim forumda da genel olarak bu basligi okuyacak kisi cok olur diye yazdim.
Cevabın için teşekkür ederim.Bende çalışma izni olmadığını bilerek geldim Almanya'ya.Ama çevremdeki çoğu kişi hatta 2 tane yakın arkadaşım bu şekilde çalışma izni aldıklarında ve forumda da birkaç kişiden duyunca artık gına geldi yani. Haksızlık yapıldığını düşünüyorum.Dediğiniz gibi memurun umursamazlığı mı bilgisizliği mi insiyatifi mi ruh hali mi artık ne derseniz buna göre veriyor olmaları saçmalık.Ama böyle bir durum olunca da izni almak için her yolu deneyesi geliyor insanın.Zaten kimseye vermiyor olsalar her şehirde aynı olsa herkes durumu kabullenir bence.Yinede deneyimi olan, bu durumu yaşayıp çalışma iznini alan varsa bilgilendirsin herkesi.