Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyadaki Diş doktorları

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
selen

almanyadaki Diş doktorları

Mesaj gönderen selen » Prş Mar 21, 2019 7:26 pm

merhaba arkadaşlar,

ben dişimi yeniden kanal tedavisi yaptırmayı düşünüyorum. ama emin olamadım. Tr de düzgün yapamamışlar ve bana çektirmen lazım başka bir çözümü yok dediler. Burda da yeniden kanal tedavisi yaparız falan dediler. Benim doktorlara karşı çok güvenim olmadığı için soruyorum. Yani yapamazlarsa, (yani yaparız deyip yapamıyorlar, sorun çıkıyor) ben gene tedavinin parasını ödemek mi zorundayım veya bunu konuşmam mı lazım? Almanyadaki Diş tedavileri hakkında bilgisi deneyimi olan var mı burda ? teknoloji daha geliştiği için mi yapılabiliyor? Teşekkürler...

Muriel

Re: almanyadaki Diş doktorları

Mesaj gönderen Muriel » Cum Mar 22, 2019 3:19 pm

aynı durumu bende yaşıyorum. almanyada doktora gittim ve dolgu yapıldı haftaya da kontrole gel dendi. ağrım yokken gittim her şey tamam ama 3-4 hafta sonra tekrar başladı ağrı. TR ye gidecem orda hallederim diye buradaki doktoruma gitmedim, maalesef memleketteki doktorumuz kanal tedavi teşhisini doğru koymuştu ama uygulaması pek iyi değildi. hala hafif ağrı devam ediyor.

başımdan geçen olayı anlattıktan sonra sorunu yanıtlamaya çalışayım. kanal tedavisi yapılan dişe tekrar kanal tedavisi yapılabilinir. ilki kadar kolay olmuyor doktor için, senin içinde risk daha fazla ama eğer düzgün bir doktora denk gelinirse başarılı bi şekilde yapılır. teknoloji olayından olduğunu sanmıyorum çünkü TR de de yapılmakta ve aynı teknoloji bizim muayenelerde de var. doktor tecrübeli olduktan sonra burası orası pek farketmiyor.

başarısız olunması durumunda emin olmamakla beraber senin bir şey ödeyeceğini sanmıyorum tabi sigorta bilgini paylaşsaydın daha iyi olurdu. ben AOK, TK için bahsedecem, başarısızlık durumunda seni bağlayan bir şey olacağını tahmin etmiyorum. sonuçta hastane/muayene durumunu raporlayıp sigortadan parasını istiyor. bir önceki kötü müdahele için senden değildi o kötü muayeneyi yapandan ödedikleri ücreti geri almaları daha güzel olurdu aslında :D

selen

Mesaj gönderen selen » Cum Mar 22, 2019 5:04 pm

Muriel yazdı: Cum Mar 22, 2019 3:19 pm aynı durumu bende yaşıyorum. almanyada doktora gittim ve dolgu yapıldı haftaya da kontrole gel dendi. ağrım yokken gittim her şey tamam ama 3-4 hafta sonra tekrar başladı ağrı. TR ye gidecem orda hallederim diye buradaki doktoruma gitmedim, maalesef memleketteki doktorumuz kanal tedavi teşhisini doğru koymuştu ama uygulaması pek iyi değildi. hala hafif ağrı devam ediyor.

başımdan geçen olayı anlattıktan sonra sorunu yanıtlamaya çalışayım. kanal tedavisi yapılan dişe tekrar kanal tedavisi yapılabilinir. ilki kadar kolay olmuyor doktor için, senin içinde risk daha fazla ama eğer düzgün bir doktora denk gelinirse başarılı bi şekilde yapılır. teknoloji olayından olduğunu sanmıyorum çünkü TR de de yapılmakta ve aynı teknoloji bizim muayenelerde de var. doktor tecrübeli olduktan sonra burası orası pek farketmiyor.

başarısız olunması durumunda emin olmamakla beraber senin bir şey ödeyeceğini sanmıyorum tabi sigorta bilgini paylaşsaydın daha iyi olurdu. ben AOK, TK için bahsedecem, başarısızlık durumunda seni bağlayan bir şey olacağını tahmin etmiyorum. sonuçta hastane/muayene durumunu raporlayıp sigortadan parasını istiyor. bir önceki kötü müdahele için senden değildi o kötü muayeneyi yapandan ödedikleri ücreti geri almaları daha güzel olurdu aslında :D
çok teşekkürler muriel, benimki aok. Keşke paramı geri alabilsem evtt ,yani tr de öyle diş hekimleriyle karşılaştım ki kendilerinden gayet emin biz yaparız dediler, iki dişimi de mahvettiler. Haftaya bir konuşucam ben gene burdaki baş hekimle, oluru var mı diye. Yapılamazsa da çekilsin napıym ağrıdan günlerdir uyuyamıyorum iki kere dişin aciline gittim, ilkinde de bana şaka gibi yanlış antibiyotiği vermiş.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Prş Mar 28, 2019 7:20 pm

selen yazdı: Prş Mar 21, 2019 7:26 pm merhaba arkadaşlar,

ben dişimi yeniden kanal tedavisi yaptırmayı düşünüyorum. ama emin olamadım. Tr de düzgün yapamamışlar ve bana çektirmen lazım başka bir çözümü yok dediler. Burda da yeniden kanal tedavisi yaparız falan dediler. Benim doktorlara karşı çok güvenim olmadığı için soruyorum. Yani yapamazlarsa, (yani yaparız deyip yapamıyorlar, sorun çıkıyor) ben gene tedavinin parasını ödemek mi zorundayım veya bunu konuşmam mı lazım? Almanyadaki Diş tedavileri hakkında bilgisi deneyimi olan var mı burda ? teknoloji daha geliştiği için mi yapılabiliyor? Teşekkürler...
Bir diş dolgusu için 60 euro verdikten sonra insanın içi acıyor gerçekten. Birkaç gün önce türkiyede kanal tedavisi olduğum dişim iyice kırılmış ve çürümüştü.Almanyadaki doktor orayı temizleyip tekrar dolgu yaptı.Şimdilik bir sorun yok ama yinede korkuyor insan :D bir de sigortam privat olduğu için diş doktorunu karşılamıyor. Yani 60 euro ödemek zorunda kaldım :(

aycayildirim

Mesaj gönderen aycayildirim » Prş Mar 28, 2019 7:43 pm

Hepinize çok geçmiş olsun öncelikle... Ben de daha dün geldim Almanya'ya, geleceğim günün gecesinde bavulumu hazırlarken dolgum düştü, Türkiye'de yaptırabilecek zamanım da yoktu maalesef :D AOK'dan AT-11 belgemi halledebildim. Fakat önceden diş doktorları için para alıyorlar gibisinden bir şey duymuştum. AOK aracılığıyla dolgu yaptırmak için doktora gittiğimde para ödeyecek miyim? Şimdiden teşekkürler...

selen

Mesaj gönderen selen » Prş Mar 28, 2019 10:32 pm

aycayildirim yazdı: Prş Mar 28, 2019 7:43 pm Hepinize çok geçmiş olsun öncelikle... Ben de daha dün geldim Almanya'ya, geleceğim günün gecesinde bavulumu hazırlarken dolgum düştü, Türkiye'de yaptırabilecek zamanım da yoktu maalesef :D AOK'dan AT-11 belgemi halledebildim. Fakat önceden diş doktorları için para alıyorlar gibisinden bir şey duymuştum. AOK aracılığıyla dolgu yaptırmak için doktora gittiğimde para ödeyecek miyim? Şimdiden teşekkürler...
aok ta bedava zaten de dolgu (füllung) ama şimdi at11 de nasıl tam bilmiyorum.