Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

işten Çıkma (kündigung)

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
selen

işten Çıkma (kündigung)

Mesaj gönderen selen » Çrş Mar 06, 2019 4:24 pm

merhaba arkadaşlar,
ben aralıktan beri backereida parttime çalışıyorum. martın sonunda da ders yoğunluğundan dolayı çıkmak istiyorum. Başvuru formunda 2 hafta öncesinden işten ayrılmak için haber vermeniz gerekiyor diyordu. Lakin ben iş sözleşmemi görmedim, bi kere sordum ama sadece maaş belgesi veriliyor dedi bana, ben de herhalde parttime falan olduğum için diye düşündüm. Ama orda çalışan arkadaşım bnim sözleşme şu zaman kadar falan dedi. Ben böyle bi şey bilmiyorum. Bilen varsa beni aydınlatabilir mi? teşekkürler şimdidenn.. =)

Wolf123

Re: işten Çıkma (kündigung)

Mesaj gönderen Wolf123 » Çrş Mar 06, 2019 4:41 pm

selen yazdı: Çrş Mar 06, 2019 4:24 pm merhaba arkadaşlar,
ben aralıktan beri backereida parttime çalışıyorum. martın sonunda da ders yoğunluğundan dolayı çıkmak istiyorum. Başvuru formunda 2 hafta öncesinden işten ayrılmak için haber vermeniz gerekiyor diyordu. Lakin ben iş sözleşmemi görmedim, bi kere sordum ama sadece maaş belgesi veriliyor dedi bana, ben de herhalde parttime falan olduğum için diye düşündüm. Ama orda çalışan arkadaşım bnim sözleşme şu zaman kadar falan dedi. Ben böyle bi şey bilmiyorum. Bilen varsa beni aydınlatabilir mi? teşekkürler şimdidenn.. =)
Işe başlarken bir kağıt vs imzalamadın mi? Imzalamis olman lazım. O kağıdın da bir kopyası sende bulunması lazım. Çünkü biz iş sözleşmende tam olarak ne yazdığını bilemeyiz. Ama genel olarak sen şuan çıkmak istediğine dair bir dilekçe versen muhtemelen en geç martin sonuna kadar işleme alırlar.

selen

Mesaj gönderen selen » Çrş Mar 06, 2019 5:08 pm

Wolf123 yazdı: Çrş Mar 06, 2019 4:41 pm Işe başlarken bir kağıt vs imzalamadın mi? Imzalamis olman lazım. O kağıdın da bir kopyası sende bulunması lazım. Çünkü biz iş sözleşmende tam olarak ne yazdığını bilemeyiz. Ama genel olarak sen şuan çıkmak istediğine dair bir dilekçe versen muhtemelen en geç martin sonuna kadar işleme alırlar.
yani iş başvuru formunu imzaladım sadece. bana ekstra bi kağıt falan verilmedi. Anladım inşallah bi problem olmaz. Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Mar 07, 2019 3:07 am

yasada yazan süre 28 gündü sanirsam ama bu süre isverenle konusup anlasmaya varirsan daha erken olabilir.

selen

Mesaj gönderen selen » Prş Mar 07, 2019 2:11 pm

welly275 yazdı: Prş Mar 07, 2019 3:07 am yasada yazan süre 28 gündü sanirsam ama bu süre isverenle konusup anlasmaya varirsan daha erken olabilir.
anladım teşekkür ederim =)