Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Rundfunkbeiträge

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
woetu

Rundfunkbeiträge

Mesaj gönderen woetu » Prş Ara 20, 2018 7:40 am

Forum'da en son bu konuyla ilgili 4 sene önce bir başlık açılmış ve benim durumum biraz daha özel oldugu icin bilen arkadaşlara sormak istedim.
Tam 6 aylıgına Dil Kursuna geldigim Almanya'da burada kaldıgım surenin sonuna geliyorum ve 2 gun once posta kutumda 120 euro'luk bir ucretle
Rundfunk mektubunu gördum. Açıkçası tamda dönecek iken ödemek hiçte içimden gelmiyor ve eger ödemezsem ileride karşıma çıkma ihtimali vb. durumlar hakkında bilgi verebilecek olursanız benim
ve karşılaşacak arkadaşlar için de buyuk bir soru işareti kalkmış olur. Bilenlerinizden fikirlerinizi bekliyorum :)

kiss25

Re: Rundfunkbeiträge

Mesaj gönderen kiss25 » Prş Ara 20, 2018 12:17 pm

Eger bir wgde kaliyorsan ve ödeyen biri varsa ödemek zorunda degilsin ki bir wgdeysen büyük ihtimalle zaten ödeniyordur o .
Ne yapacagina sen karar ver ben 6aydir sorun yasiyorum bu geri kafali cikarci Almanyadaki belkide en barbat kurumla bir mailine postana 1 ayda dönüyorlar öyle aydan aya mesajlasiyon isin de cözülmüyor. Tekrar karsina cikar mi dersen bilmem cikabilir
Arkadaslar ben erkegim =)

selen

Re: Rundfunkbeiträge

Mesaj gönderen selen » Prş Ara 20, 2018 1:03 pm

woetu yazdı: Prş Ara 20, 2018 7:40 am Forum'da en son bu konuyla ilgili 4 sene önce bir başlık açılmış ve benim durumum biraz daha özel oldugu icin bilen arkadaşlara sormak istedim.
Tam 6 aylıgına Dil Kursuna geldigim Almanya'da burada kaldıgım surenin sonuna geliyorum ve 2 gun once posta kutumda 120 euro'luk bir ucretle
Rundfunk mektubunu gördum. Açıkçası tamda dönecek iken ödemek hiçte içimden gelmiyor ve eger ödemezsem ileride karşıma çıkma ihtimali vb. durumlar hakkında bilgi verebilecek olursanız benim
ve karşılaşacak arkadaşlar için de buyuk bir soru işareti kalkmış olur. Bilenlerinizden fikirlerinizi bekliyorum :)
gerizekalılar ya en son göndermek nedir?? yani telefonla halledebilirsin ancak, önce ara siz 6 ayın sonunda gönderdiniz postayı de, eğer wg de kalıyorsan, wg de kaldığını söyleyip onların ödediklerini söyle. Büyük ihtimal yazılı bişey de isterler,dilekçe gibi bişey yaz ve postala. Eğer almnyaya bir daha geleceksen sorun olur. Dil kursunda da belki yabancı öğrencilere bu konularda yardım eden biri vardır, öyle biri varsa o arasın, beni takmıyorlardı çünkü sonra international ofice aradı.
Abmelden yaptıktan sonra da zdf rundfunkbeitag internet sitesinden de abmelden yapıp, abmeldung belgeni siteye yüklemem lazım, Çünkü sen almanyadan abmelden yapsan bile onlar abmelden yapmıyorlar, başıma geldi ordan biliyorum.
inşallah hallolur