Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'ya En Uygun Yolla Para Gonderme

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Prş Haz 02, 2011 7:13 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:
ve biz buradan almanyya yanimzdda en fazla kac para goturebiliyoruz havalimainda felan sorun olmayacak miktar kc tir?
tesekkurler,iyi forumlar[/quote]

Sanirim giderken 5000 dolar/euro ve ustu sakincali..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Prş Haz 02, 2011 7:20 pm

Hypovereinsbank da ogrencilere ucretsiz hesap aciyor. Bana oradan acmak daha kolay geldi, ayni bankamatikten Yapi Kredi\'yle parami cekip HVB hesabima yatiriyorum.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Haz 03, 2011 3:59 am

Merhaba helennpeanuts.

Hypovereinsbank\'dan para cekildiginde arada ki kayip kur farkindan kaynaklaniyor demissin.
Ornek verebilir misin bu kur farkina ?

Ornegin ailem Turkiye Is Bankasi\'na 300 Euro para yatirdiginda ve ben bunu Almanya\'da ki Is Bank ATM\'lerinden cektigimde ortalama 30 Euro civarinda kesinti oluyor ve 270 Euro aliyorum.

Bu Hypovereinsbank\'da nasil oluyor ? 0 Euro kesinti mi ?
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Cum Haz 03, 2011 9:54 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Merhaba helennpeanuts.

Hypovereinsbank\'dan para cekildiginde arada ki kayip kur farkindan kaynaklaniyor demissin.

Ornegin ailem Turkiye Is Bankasi\'na 300 Euro para yatirdiginda ve ben bunu Almanya\'da ki Is Bank ATM\'lerinden cektigimde ortalama 30 Euro civarinda kesinti oluyor ve 270 Euro aliyorum.

Bu Hypovereinsbank\'da nasil oluyor ? 0 Euro kesinti mi ?[/quote]

Evet 0 euro\'yu kastetmis sanirim. Mesela Turkiye\'de euro 2,2 TL , ailen buradan 300 euro yatiriyor. Fakat HPV\'nin o gunku kurunda 1 euro 2,18 TL (Degerleri atiyorum) Boylece kesinti oluyor biraz,kur farkindan kaynaklanan.. Verdigim ornekte 12 euro gibi bir kesinti oluyor..

pardon

Mesaj gönderen pardon » Cum Haz 03, 2011 2:57 pm

[quote]FarukDemir tarafindan yazilan metin:
Merhaba helennpeanuts.

Evet 0 euro\'yu kastetmis sanirim. Mesela Turkiye\'de euro 2,2 TL , ailen buradan 300 euro yatiriyor. Fakat HPV\'nin o gunku kurunda 1 euro 2,18 TL (Degerleri atiyorum) Boylece kesinti oluyor biraz,kur farkindan kaynaklanan.. Verdigim ornekte 12 euro gibi bir kesinti oluyor..[/quote]

turkiyeden direkt euro olarak yatirirsa kur farki olmaz ki. parayi cevirmeye gerek yok cunku.

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Cum Haz 03, 2011 4:31 pm

Ama Turk Lirasi hesabindan ucretsiz oldugu soylenmis, yani Turkiye\'den TL olarak yatiriliyor ve Almanya\'dan euro olarak cekiyorsunuz,dolayisiyla kur farki olusuyor (:

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cmt Haz 04, 2011 1:05 am

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:
Merhaba helennpeanuts.

Evet 0 euro\'yu kastetmis sanirim. Mesela Turkiye\'de euro 2,2 TL , ailen buradan 300 euro yatiriyor. Fakat HPV\'nin o gunku kurunda 1 euro 2,18 TL (Degerleri atiyorum) Boylece kesinti oluyor biraz,kur farkindan kaynaklanan.. Verdigim ornekte 12 euro gibi bir kesinti oluyor..[/quote]

turkiyeden direkt euro olarak yatirirsa kur farki olmaz ki. parayi cevirmeye gerek yok cunku.[/quote]

Funderschatten senin sorunun cevabi zaten verilmis, yani mesela HVB\'nin o gunku TL-EU satim-alim kuru ne ise ona gore bir para kaybedebiliyorsun, mesela en son cektigim 1200 TL\'de yaklasik 9-10 EU kaybettim, gunune gore de degisebiliyor.

Turkiye\'den Euro olarak yatirmak ise yaramiyor, onu da sormustum. Bende ayni karta bagli Euro hesabi da var ancak bankamatikten para cekebilmek icin Turk Lirasi hesabinda para bulunmasi gerekiyor, Euro hesabindan bankamatikte para cekemiyorsun.

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cmt Haz 04, 2011 1:06 am

[quote]helennpeanuts tarafindan yazilan metin:
[quote]pardon tarafindan yazilan metin:
Merhaba helennpeanuts.

turkiyeden direkt euro olarak yatirirsa kur farki olmaz ki. parayi cevirmeye gerek yok cunku.[/quote]

Funderschatten senin sorunun cevabi zaten verilmis, yani mesela HVB\'nin o gunku TL-EU satim-alim kuru ne ise ona gore bir para kaybedebiliyorsun, mesela en son cektigim 1200 TL\'de yaklasik 9-10 EU kaybettim, gunune gore de degisebiliyor.

Turkiye\'den Euro olarak yatirmak ise yaramiyor, onu da sormustum. Bende ayni karta bagli Euro hesabi da var ancak bankamatikten para cekebilmek icin Turk Lirasi hesabinda para bulunmasi gerekiyor, Euro hesabindan bankamatikte para cekemiyorsun.[/quote]

Yani kastetmeye calistigim banka herhangi bir sekilde aktarma parasi ya da komisyon vs. almiyor=).

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Haz 04, 2011 3:38 am

Tamam ,tesekkurler helennpeanuts..Bende Is-Bankasi var ve onda da cekim ucreti yok demislerdi ama baya baya boyle bir ucret var.300 Euro gibi bir miktarda 30 Euro kesiliyor buda kur farki olamaz zaten bu kadar farkli.

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Çrş Ağu 17, 2011 10:59 pm

Bu konuyu arastiriyorum su anda, bugun Yapi Kredi\'ye gittim. Ogrenci belgem olmadigi icin normal hesap acabileceklerini soylediler. Yillik 80 Lira isletim ucreti varmis. Eger ogrenci belgeniz varsa(12-26 yas arasindakiler) ogrenci hesabi acabilirsiniz ve onda ucret yok.. Kardesime actirmayi dusunuyorum B) Almanya\'da HVB atmlerinden kesintisiz cekiliyormus (Yukarida da dedigimiz gibi sadece kur farki oluyor birazcik )

Onun disinda diger secenek City Bank. Eger buradan bir hesap acarsaniz Almanya\'da Targo Bank atmlerinden ucretsiz cekebiliyorsunuz, fakat bu hesabinda ucreti varmis sanirim.

Simdilik en iyi yol Yapi Kredi Play hesap actirmak (ogrenci belgeniz var ise..)

mirage

Mesaj gönderen mirage » Prş Ağu 18, 2011 5:39 pm

PTT ile EUROGIRO araciligi ile uygun fiyata para yollayabilirsiniz.
b)YURTDISI HAVALE KABUL UCRETLERI
0,01 TL\'den 500,01 TL\'ye kadar 15 TL
500,01 TL\'den 1.000,01 TL\'ye kadar 20 TL
1.000,01 TL\'den 3.000,01 TL\'ye kadar 26 TL
3.000,01 TL\'den 5.000,01 TL\'ye kadar 30 TL
5.000,01 TL\'den yukari 35 TL

EUROGIRO\'nun islerini POSTBANK takip ediyor yani Almanyanin PTT si..

Bilginize

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Prş Ağu 18, 2011 6:42 pm

Ugrasmaya degmez bence, daha fazla kayip olur. Cunku PTT\'de 20 Lira oldugunu varsayarsak + yine kur farki olusacak. Yapi Kredi\'de sadece kur farki var.. (Bankamatikten kartsiz yatirilirsa 4 Lira da oradan kesiliyor)

Hem PTT\'den yatirilsa da Turk Lirasi olarak gelmesi cok sacma olur.. hmmm

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Prş Ağu 18, 2011 7:04 pm

Farkindayim, bakin yukarida ne yaziyor:

[quote]helennpeanuts tarafindan yazilan metin:

mesela en son cektigim 1200 TL\'de yaklasik 9-10 EU kaybettim, gunune gore de degisebiliyor.
[/quote]

Her turlu PTT\'den daha karli.. Ayrica PTT ile yollaninca da TL olarak gelmez, yine once Dolar\'a sonra Euro\'ya cevrilir..

Bu Yapi Kredi+ Unicredit ortakligini kullanan cok varmis(Erasmus ile ilgili bir forumda gordum) ve herkes en uygun yontemin bu oldugunu soylemis..

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Prş Ağu 18, 2011 7:17 pm

Emin degilim ama cok mantiksiz geliyor, eger Postbank denilen Alman kurumundan cekiliyorsa..

Yapi Kredi online havale 1 TL..

Rockstar

Mesaj gönderen Rockstar » Pzr Ağu 28, 2011 4:17 pm

Size bir iki ornek vereyim, belki isinize yarar. Ailem siklikla para gonderir. Akbank\'ta doviz hesabindan burada Sparkasse\'ye yolluyor. Kesinti 10 euro.
Ziraat hesabi varsa turkiye\'de, burada da ziraat hesabi acabilirsiniz veya hic hesap acmadan istediginiz ziraate subesine yollayabiliyorlar. O zaman da cok dusuk, istediginiz miktarda para gonderiyorsunuz.
Ben Ziraat uzerinden havale yoluyla Turkiye\'de bir Ziraat subesine 4K euro gondermistim, tam tamina 5 euro odedim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ağu 29, 2011 2:41 am

Corba oldu olacak... hehe

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Eki 21, 2011 3:11 am

2 sene once dil kursu icin geldigimde yapikredi hesabimi kullanmistim;ama hesabim o zaman ogrenci hesabiydi! ne kadar miktar gonderirseniz gonderin kesinti 5 tl falan oluyordu ve buradaki ortak noktalardan rahatlikla cekiyordum.her istasyonda var neredeyse.
Ama unide egitimim bitince hesabim normal hesaba donmus ve suanda her para cekisimde 30 euro civarinda kesinti oluyor.Yapi kredide ogrenci hesabiniz varsa cok mantikli bir secim.
Ziraat bankasi ise tam bir felaket.orayi da denedim.her cekiste 26 euro falan kesiliyor.eger hesaba yatan parayi bankamatikten cekmeyip vezneden sparkasse hesabima aktarirlarsa o zaman 20 euro kesiliyor.
Akbank durumunu yeni duydum,arastiririm;ama oyleyse daha uygun

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Cum Eki 21, 2011 9:19 am

Ben Yapikredi hesabi actim, bakalim neler gelcek basimiza :)

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Eki 21, 2011 1:45 pm

ogrenci hesabi mi actirdin?

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Cum Eki 21, 2011 1:47 pm

Evet, liseye giden kardesime actirdim :)