Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'ya En Uygun Yolla Para Gonderme

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
alihilmi

Mesaj gönderen alihilmi » Çrş Ağu 28, 2013 3:42 pm

tr de tl hesabiniz varsa buradan istediginiz atmden 500euro civari cekmek icin 10euro komisyon oluyor diye biliyorum

Melphis

Mesaj gönderen Melphis » Pzt Eyl 09, 2013 5:00 pm

Targo bank ile city bank hala ortak mi calisiyor. Ona gore hesap acacagim da

izzy

Mesaj gönderen izzy » Pzt Eyl 09, 2013 7:24 pm

Citybank\'i denizbank satin almis ama hala kullanan arkadaslarim var, sanirim bir degisiklik yok hala Targo ile ortak calisiyor.

GK

Mesaj gönderen GK » Pzt Eyl 09, 2013 10:28 pm

bankanin bi onemi yok yapikredi kartiyla ben targodan kesintisiz cekiyorum burdan daha once bi arkadas yazmisti zaten bunu.

bonn bonn

Mesaj gönderen bonn bonn » Pzt Eyl 23, 2013 3:52 pm

2 3 gun once HSBC ye gidip yetkili birisiyle konustum. Almanya ya gidecegimi ve Turkiye den bana yatirilan parayi oradan *** *** cekecegimi soyledim. Ne gibi kesintiler ve masraflar olacagini sordum. Bana hangi bankadan cekersem cekeyim bir kesinti olmadigini, kurun ise Merkez Bankasi kurundan hesaplanicagini soyledi. Tek masrafin aylik 6.5-7 lira civari hesap isletim ucreti oldugunu soyledi.

Cok da inandirici gelmedi. Kullanan oldu mu acaba HSBC? dogru mudur?

_Tayfun_

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Pzr Ara 29, 2013 1:50 pm

Bu konuyu bende merak ediyorum. Turkiyedeki hesabimdan almanyaya gittigimde ihtiyac oldukca kullanmak istiyorum. Bunun icin ne oneriliyor?

hasan-de

Mesaj gönderen hasan-de » Prş Ara 04, 2014 3:30 pm

Arkadaslar turkiyede ise giricem benden banka hesabi istediler . Bende gerekli parami biriktirdikden sonra Almanyada egitimimi devam edmek istiyorum ama alicagim banka hesabini almanyada kullanicam ailem para gondericek , en uygun para havalesi yapan turkiyedeki banka hangisidir ? Ona gore gidip banka karti cikaricam . Simdiden tesekkur ederim.
HASAN TURAN

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Prş Ara 04, 2014 8:34 pm

HSBC hakkinda oyle bir sey duymustum, hatta gitmeden once onlardan hesap actirmistim. 100% calisiyor diye garanti veremiyorum cunku Almanya\'ya geldigimden beri kullanmadim. Ancak bana soylenen de buydu.

Yapikredi ve Avrupa\'daki Uni-Credit bankalari (Almanya\'da HVB) arasinda atm\'lerden para cekimi yaptiginiz takdirde harc kesimi olmuyor. Tabii kur farkinin keyfine kaliyorsunuz, o ayri mesele. Geldigimden beri kullaniyorum bu yontemi. YK\'nin internet uzerinden hesapta olan parayla ne kadar Euro cekebilecegime bakiyorum, ardindan HVB ATM\'sinden cekiyorum. Aradaki fark en fazla 30 Euro olmustur su ana kadar.

Bu yontemi onerir miyim? Eh... Yapi Kredi eger bankanizda 30-40 Lira kaldiysa "hesap isletme ucreti" adi altinda hesapta ne varsa yalayip yutuyor (Yilda 2 kere). Sorun yok diyorsaniz uygun bir yontem diye dusunuyorum. Sahsen baska yontem kullanmamamin nedeni aliskanligin getirdigi tembellik...
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

hasan-de

Mesaj gönderen hasan-de » Prş Ara 04, 2014 8:59 pm

Helen tessekkur ederim :) ailem yapi kredi kullaniyor bende ya onu alicam yada hsbc konusup cikarticam . Ama suan uni hazirlaniyorum simdi cikarsam sorun olurmu ogrenci degilim daha :/
HASAN TURAN

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Prş Ara 04, 2014 9:36 pm

Yapi krediden yapi krediye 7/24 para gonderme olasiligi var anladigim kadariyla. En azindan bende oyle isliyor, bana sorarsan eger ailenin YK hesabi varsa sen de YK\'de kal derim. Hesabi simdiden acabilirsin, sorun olmaz. Icine para koymadigin takdirde de hesap isletme ucreti alinmiyor.

Edit: Gurkan\'in dedigine gore Targo Bank\'tan da cekiliyormus YK bankasindan. Emin degilim, ben uni-credit mantigiyla HVB\'den cekiyorum. Almanya\'da HVB hesabinin olmasina gerek yok ama bunu yapmak icin, sadece HVB\'nin bankamatigine gidip orada YK kartini kullaniyorsun.

Bitte keine PNs.

hasan-de

Mesaj gönderen hasan-de » Prş Ara 04, 2014 9:41 pm

Hm anladim ama ne kadar kesilir ykb ykb hesabina isletim ucretiki :/ Birde normal kart yani banka karti kira icin kullaniyor yani kredi karti olmadigindan sorun olmaz insallah bende normal banka hesabi acicam tabi :)
HASAN TURAN

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Prş Ara 04, 2014 9:52 pm

Bankamatik kartinda sorun olacagini sanmiyorum. Neticede YK\'de hesap varsa para gonderimi yapabilir.

Ucret konusundan emin degilim. Hemen bakiyorum...

http://www.yapikredi.com.tr/sinirsiz-ba ... tleri.aspx

Bu linke gore havale olarak yaparsa islemi ucretsiz. Internet bankaciligi uzerinden ama anladigim kadariyla. En iyisi bankaya sormak derim.

Bitte keine PNs.

hasan-de

Mesaj gönderen hasan-de » Prş Ara 04, 2014 10:00 pm

Dostum Ykb sayfasindan bakdim YKB hesabim ile HypoVereinsbank dan ucretsin parami cekebilirim ve ayriyeten ailemde YKB kullandigindan ucretsiz havale de yapabilicekler .

Bu konuda ihtiyaci olan arkdaslara Yapi Kredi Bankasini oneririm , cunku ucretsiz internet uzerinde havale yapiliyor ve Almanyada anlasmali oldugu HypoVereinsbank dan ucretsiz parasini cekebiliyor .

Buda sayfasi : http://www.tlcard.com.tr/ - Buda atm listesi :http://www.yapikredi.com.tr/sinirsiz-ba ... stesi.aspx

Guzel bilgileriniz ve ilginiz icin Cok Tessekkur Ederim :)
HASAN TURAN

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Prş Ara 04, 2014 10:33 pm

HVB\'nin Deutsche Bank ya da Sparkasse gibi cok fazla ATM\'si yok yalniz, bunu bilmis ol. =) Gittigin sehirde var mi yok mu bir kontrol et derim. Gittigim her sehirde en az bir tane buldum su ana kadar ama o kadar gezmisligim yok tabii =).

Bitte keine PNs.

hasan-de

Mesaj gönderen hasan-de » Prş Ara 04, 2014 10:44 pm

Onuda halleddim dostum buyur bakmak istersen sende :)

http://www.hypovereinsbank.de/portal?vi ... lsuche.jsp
HASAN TURAN

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Prş Ara 04, 2014 10:47 pm

Haha sevindim o zaman, umarim en guzel sekilde hallolur isin.

Bitte keine PNs.

hasan-de

Mesaj gönderen hasan-de » Sal Şub 03, 2015 10:21 am

[quote]helennpeanuts tarafindan yazilan metin:

Haha sevindim o zaman, umarim en guzel sekilde hallolur isin.[/quote]

Bende sevindim ama aachenda yok off .. en yakin koln
HASAN TURAN

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Sal Şub 03, 2015 12:54 pm

Teb\'te Deutsche Bank ile anlasmali. Buradan ucretsiz yatan para cekilebiliyor

Kullanıcı avatarı
yngosmn

Mesaj gönderen yngosmn » Cmt Şub 07, 2015 1:23 pm

Evet teb icin bende duydum onu ne kadar dogru bilmiyorum bilgisi olan varsa daha fazla yardimci olabilir mi ?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cmt Şub 07, 2015 5:33 pm

transferweise yeni kesfettim denedim gayette iyi calisiyor... 500 tl icin 6lira masraf aliyor ilk kullanimi biraz zor parayi gonderecek kisi bu siteden hesap aciyor sonra verdikleri hesap nosuna (tl hesabi) parayi yatiriyor ve sizin almanyadaki banka hesap nonuzu giriyor para yaklasik 4-5 gunde sizin alman hesabiniza geciyor... masraf vs hersey dahil cok uygun simdiye kadar isbank kullaniyordum artik bunu kullanicam ayrica ilk yaptiginiz transferde ucretsiz...