Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'ya En Uygun Yolla Para Gonderme

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Sal Tem 10, 2012 2:32 pm

ya su konu bi toparlanmamis aslinda beni kararsiz birakti. ogrenci hesabi olmadan normal yapikredi mugla hesabindan tl hesabi actiriyorum diyelim,karti yanimda goturdum,babam ve annem mugla hesabina bankamatikten mi giseden mi para yatirdigi zaman ben almanyada ATM HVB\'lerden sadece kur farki ile parayi alabiliyorum? en uygun 2 yontem yapikredi ve citibank gozukuyor gibi o yuzden ogrenci hesabi olmadan nasil yapariz sonkez onu sorayim dedim.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Sal Tem 10, 2012 7:04 pm

Aynen bende tam olarak neyin en kisa yontem,, hangisinden en az kesinti olur anlayamadim. Tr den banka hesabi actirmadan gelmistim ben Deutsche Bank var diye. Ama simdi Turkiyeden para yollamak icin hangi banka ya da neyle yapabiliriz en az kesintiyle? Ya da Sparkasse gibi bankalarda 300 Euroya kadar ne kadar kesinti olur?
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

mcann

Mesaj gönderen mcann » Sal Tem 10, 2012 8:42 pm

[quote]Ogun tarafindan yazilan metin:

Aynen bende tam olarak neyin en kisa yontem,, hangisinden en az kesinti olur anlayamadim. Tr den banka hesabi actirmadan gelmistim ben Deutsche Bank var diye. Ama simdi Turkiyeden para yollamak icin hangi banka ya da neyle yapabiliriz en az kesintiyle? Ya da Sparkasse gibi bankalarda 300 Euroya kadar ne kadar kesinti olur?[/quote]

Merhaba ogun,

Almanya\'ya ilk geldigimde bende bu sorunla ugrastim ama kesintisiz bir yol bulamadim simdilik. Sparkasse ile bana 500 euro yolladi ailem yolladiklari banka 20 tl ucret kesti ama para aninda hesabima geldi ve sparkassede benden 15 euro kesti baya pahali bir yol bu zorda kalmadikca onermem. Diger bir yontem ise benim Turkiyede Is bankasi hesabim vardi bende gelirken kartimi yanimda getirdim. Paraya ihtiyacim oldugunda ailem is bankasi hesabima parayi havale yapiyor bende herhangi bir atm den cekiyorum kesinti 7.5 euro. en fazla 100 euro cektim daha ustu cekince kesinti aynimi kaliyor degisiyormu bilmiyorum. Diger ay is bankasi hesabima aylik parami yatiracaklar bende denicem ins. sadece 7.5 euro kesinti yapiyorlardir :) Diger bir yontem ise ailen internet bankaciligi kullaniyorsa neteller ile kesintisiz havale yapabilirler. Bu yontemi hic denemedim o yuzden nasil isliyor tam bilmiyorum

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Tem 11, 2012 12:08 am

Merhaba mcann,,

Aslinda baktigin zaman 500 Euroda 23 Euro falan kesilme olmus seninkinde. Bu cok fazla degil 500 Euroya nazaran. Ama niye kesiliyo yani sonucta 1 Euro 1 Eurodur yeri geldimi 1 Euroda olmuyor :) Ben daha denemedim herhangi bi yontem ama denemem lazim en kisa zamanda,, weil ich kein Geld habe :) 200 Euroda 10 Euro kesinti yapsa sparkasse raziyim aslinda ona. Ama yok ya 10 Euroda fazla 5 euro falan yaparsa olur bak,, maximal 10 Euro :) Internet bankaciligi cok iyide iste bende daha once hic kullanmadim,, o duzen nasil isliyor onuda bilmiyorum. Onun icin parasiz devam edicez gibi gorunuyor :)

yildiz20

Mesaj gönderen yildiz20 » Çrş Tem 11, 2012 1:49 am

en temizi is bankasi yada garanti internet bankaciliginida kullanabilirsin
IS BANKASI YADA GARANTI TURKIYEDE HESABIN VARSA ORAYA PARAYI YATIRSINLAR BURDAKI SUBEYE HESAP CUZDANINLA GIDIP 15 EURO ISLEM UCREI ILE PARANI CEKEBILIYORSUN DEVAMINDA BURDA HESAPTA ACTIRABILIRISIN FAKAT NORMALDE TURK BANKALARINDAN ALMANYADA HESAP ACTIRMAK BIRAZ MASRAFLI BILHASSA GARANTI VE IS BANKTA AMA TURKIYEDE HESABIN VARSA SORUNSUZ HALLEDERSIN WESTER UNION FALAN BUNUN YANIDA PAHALIYA GELIR.
YAPIKREDININ OGRENCI KARTIDA IYI FAKAT TURKIYEDEYKEN HALLETMEN LAZIM EGER BURDAYSAN GIT GEL DEGMEZ
BIDE HOLLANDA UZERINDEN NERDEYSE MASRAFSIZ ALMAN I.CIN BIR YOL VAR FAKAT 300 500 EURO ICIN O YOLLA UGRASILMAZ

IS BANKASI VE GARANTIDEN ISLEMLERIN AYRINTILARINI MAILE OGRENE BILIRSINZ GERCEKTEN HIZLI DONUS YAPIYORLAR

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Çrş Tem 11, 2012 3:27 am

bu icerden para cekme olayinda 30 euro islem ucreti aliniyor falan yazmis.benim aslinda isbankasi euro hesabim var mugla ortacada.simdi annem oraya euro olarak yatirsa bende hesap cuzdaniyla ceksem oluyormu yani,15 euro mu kesio topu topu

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Çrş Tem 11, 2012 4:53 am

[quote]mehmetozkan89 tarafindan yazilan metin:

ya su konu bi toparlanmamis aslinda beni kararsiz birakti. ogrenci hesabi olmadan normal yapikredi mugla hesabindan tl hesabi actiriyorum diyelim,karti yanimda goturdum,babam ve annem mugla hesabina bankamatikten mi giseden mi para yatirdigi zaman ben almanyada ATM HVB\'lerden sadece kur farki ile parayi alabiliyorum? en uygun 2 yontem yapikredi ve citibank gozukuyor gibi o yuzden ogrenci hesabi olmadan nasil yapariz sonkez onu sorayim dedim.[/quote]

Yapi kredi icin konusuyorum;

Ailenin giseden ya da bankamatikten para yatirmasi pek fark etmiyor bildigim kadariyla. Birinden biri ucretli olabilir. Turk hesabina yatirmalari yeter. Ardindan parani HVB\'den cekebilirsin. Evet, sadece kur farkiyla parani cekebiliyorsun.

Citibank\'a gitmistim ben Almanya\'ya gelmeden once, artik Targobank\'a bagli degiliz; sadece eski musterilerimiz icin yapiyoruz ucretsiz para cekme islemini demislerdi. Yalan soyledilerse kizarim bak:lan. Kullanan birisi var mi bu yontemi?

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzr Tem 15, 2012 8:18 pm

Sparkesse den hesap acicam ama Turkiye icin degil,, sadece Almanya ici para yatirip cekme amacli. Ama Sparkasse den hesap acarken sadece konto olarak,, yani Guthaben karti olarak mi actirsam ya da erzaehl olarak mi? Ama bana erzaehl gerekmez yani sonucta sadece paramin orda kalmasi,, istedigim zaman para yatirip cekebilecegim,, ebay gibi sitelere konto nr. lazim oluyor mesela bunlar icin istiyorum. Ama bide Sparrbuch diye biseyde var. Bunumu yaptirsam hangisi daha mantikli?

Evet bu Almanya ici isler icindi. Birde Tr de benim is bankasinda hesabim yok ama yinede benim adima para gonderilse ve ben burdan is bankasindan o parayi cekebilir miyim ve cektigimde ne kadar kesinti olur?

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzr Tem 15, 2012 8:36 pm

Simdi bir daha bakinca normal Guthaben karti ve Sparrbuch la acarsam kontoyu bu sefer uberweisung olmayacak. Banada uberweisung icin lazim o yuzden normal ya student icin actiricam ya da girokonto erzaehl olarak

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Tem 16, 2012 12:59 am

Arkadaslar daha oncede tekrarladim , Ziraat Bank\'dan bir hesap actirin ucretsiz ve banka kartinizi alin.
Daha sonra Almanya\'da herhangi bir banka\'dan (Ben Deutsche Bank\'i kullaniyorum) Ziraat Banka Karti\'yla aylik ne kadar gonderiyorlarsa orada cekin en fazla 10 Euro kesinti oluyor bende.
Bu ay 500 TL karsiligi olarak 220 Euro cektim.Kur 2.2\'den islem goruyor ve 220 Euro 488 Lira yapiyor.

Kesinti olan miktarda tam olarak kesinti olmuyor..Kur farkindan dolayi iceride kalan 7-8 Lira vs kartta kaliyor ve bir sonraki ay aileniz para yatirdiginda ustune ekleniyor..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Prş Tem 19, 2012 9:20 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar daha oncede tekrarladim , Ziraat Bank\'dan bir hesap actirin ucretsiz ve banka kartinizi alin.
Daha sonra Almanya\'da herhangi bir banka\'dan (Ben Deutsche Bank\'i kullaniyorum) Ziraat Banka Karti\'yla aylik ne kadar gonderiyorlarsa orada cekin en fazla 10 Euro kesinti oluyor bende.
Bu ay 500 TL karsiligi olarak 220 Euro cektim.Kur 2.2\'den islem goruyor ve 220 Euro 488 Lira yapiyor.

Kesinti olan miktarda tam olarak kesinti olmuyor..Kur farkindan dolayi iceride kalan 7-8 Lira vs kartta kaliyor ve bir sonraki ay aileniz para yatirdiginda ustune ekleniyor..[/quote]

tesekkurler,uyguladigin icin dogru bir yontem ve makul gozukuyor,bunu deneyelim birde :)

djclap

Mesaj gönderen djclap » Cmt Tem 21, 2012 7:59 pm

Garantor ile geldigim icin ailemin surekli para gondermesi gerekiyordu ve bu konu uzerine ciddi kafa yormak zorunda kaldim, bir cok bankayla gorustum ve neticede bu yontemi kullaniyorum; Onceleri Turkiye"deki citi bank hesabiyla Almanyadaki targo bank atmlerinden ucretsiz para cekilebiliyordu, daha sonra banka satisi vsss bicok problem oldu, ve ben gidip targo bank ile konustum bana soyledikleri Hsbc kartlari ile atmlerinden ucretsiz para cekebilecegimdi. Bunun uzerine hsbc den hesap actirdim ve tl olarak parayi yatiriyorlar, ben Almanyadan euro olarak cekiyorum, Ilk basta cekincem vardi, malum bankalarin kur orani herdaim daha yuksektir lakin internet bankaciligindan (para cektikten sonra) hesapladigimda kur oraninin normal oldugunun farkina vardim, Suan icin tek masrafim Hsbc nin aylik 6 tl hesab masrafi, eh Turkiye"ye gittigimde bi firsat bulup ogrenci oldugumu ibraz ettikten sonra ondanda kurtulurum heralde :)

insa_c

Mesaj gönderen insa_c » Çrş Tem 25, 2012 1:38 pm

Bu sene almanyaya gelen bir arkadasim halen targobanktan citibank hesabiyla sifir komisyon sifir kayipla para cekebiliyor. Bugun tekrardan soracagim hesabini yeni mi acmis yoksa eski musteri mi diye. Eger yeni actiysa halen devam ediyor demektir targobank olayi.

EA

Mesaj gönderen EA » Sal Şub 26, 2013 11:32 pm

Arkadaslar internetten yurtdisinda ATM kullanimiyla ilgili detayli bir arastirma yaptim bunlari sizlerler paylasmak istiyorum.(Bunlari hicbirini denemedim ancak Almanyaya gittigimde deneyebilirim.) Deneyen bilen varsa dusuncelerini paylasirsa sevinirim.

TEB ( Turk Ekonomi Bankasi)
TEB bankasi biliyorsunuzki BNP Paribas grubunun ait bir Fransiz bankasidir. Global Atm Alliance adinda bir kurulus var cok buyuk uluslararasi bankalar uye bu uygulamaya. Bunlarin arasinda Almanyadan DeutschBank var. Ayni zamanda BNP Paribasda buna uye. Global ATM Alliance e bagli bankalar birbirlerinin Atm sini komisyonsuz kullanabiliyor . Bu demek oluyorki eger TEB den hesabiniz varsa kartinizi Deutschbankin atmlerini kullanirken komisyonsuz olarak cekebilirsiniz.
http://en.wikipedia.org/wiki/Global_ATM_Alliance

ING ve HSBC Bank
Bu bankalar hem Almanyada hem Turkiyede bulunan uluslararasi bankalar. Ve bildigim kadariyla hesabiniz varsa kartinizi Almanyadaki atmlerinden kullanabiliyorsunuz komisyonsuz.
https://www.ing-diba.de
http://www.hsbctrinkaus.de

Yapi Kredi
Herkezin bildigi uzere yapi kredi kartlarinida Uni Credik ATM lerinde komisyonsuz olarak kullanabiliyorsunuz. Uni Credit grubunun Almanyadaki bankasi HypoVereinsbank

miepp12

Mesaj gönderen miepp12 » Sal Şub 26, 2013 11:53 pm

Ben hep Yapikredi-Unicredit olayini kullaniyorum, burada Hypovereinsbank atmlerinden komisyonsuz olarak cekilebiliyor ama kuru cok yuksek, aradaki deger kaybi buyuk miktarlarda daha da etkisini hisstiriyor tabi ki.
KYK kredisini cekmek icin ziraate gittigimde farkettim aradaki farki, Ziraat komisyon almasina ragmen kumulatifte elime daha cok para kaldi.
Bunu da goz onunde bulundurursaniz faydali olabilir.

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Sal Şub 26, 2013 11:54 pm

Teb en iyisi bende tebi kullaniyorum.Komisyonsuz deutsche bankin butun subelerinden para cekiliyor bunun yaninda ogrenci oldugumuz iin hesap isletim ucretide yok tavsiye ederim

GK

Mesaj gönderen GK » Pzt May 20, 2013 4:46 am

facebook taki grupta bi arkadas yazmis burayada paylasmak istedim.

turkiyedeki herhangi bir bankanin tl hesabina yatirilmis parayi bankamatik kartiyla komisyonsuz targo bankin atm sinden cekebiliyormusuz arkadaslar bilginize.
mesela sadece euro serbest piyasada 2.35 ise Banka kuru 2.37 olarak hesapliyormus.

kbulur

Mesaj gönderen kbulur » Çrş Haz 05, 2013 1:27 am

[quote]Borumu tarafindan yazilan metin:

Teb en iyisi bende tebi kullaniyorum.Komisyonsuz deutsche bankin butun subelerinden para cekiliyor bunun yaninda ogrenci oldugumuz iin hesap isletim ucretide yok tavsiye ederim[/quote]

Merhaba,
Tebde Euro hesabin mi var yoksa tl hesabi mi? Mesela Tebde Euro hesabi acsam ve Deutsche bank atmlerinden direk Euro hesabimdan komisyon odemeden para cekebilir miyim? yoksa parayi sadece tl hesabindan cekip kur donusumu mu yapiyor.

bonn bonn

Mesaj gönderen bonn bonn » Sal Ağu 20, 2013 1:19 pm

Ben de garantor belgesiyle gidecegim ve Turkiye\'den para transferine *** *** ihtiyacim olacak.
ING,HSBC,TEB ve YapiKredi hesap ucreti almadan islem yapiyorlar sanirim. Peki bu bankalarin hepsinin kur farki ayni mi hangisinin kesintisi daha az? daha once kullanan arkadaslar, su an itibariyle memnun olduklari ya da sikayetci olduklari bankalari yazarlarsa cok faydali olacak. Malum bankalarin sahipleri, kesinti ucretleri surekli degisiyor. orada yasayan arkadaslardan gelecek guncel bilgiler cok guzel olurdu.

cancolag

Mesaj gönderen cancolag » Çrş Ağu 28, 2013 3:30 pm

Isbankasi\'ndan deutsche kredit bank\'a 1200 euro gonderme maliyeti giseden 70 tl, internet bankaciligi ile 8 euroya mal oldu. Karsi taraf parayi cekerken kesinti yaparlar mi bilemiyorum tabi.