Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'ya En Uygun Yolla Para Gonderme

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Cum Eki 22, 2010 11:13 am

internet bankaciligini tek gecerim 32 tl kesinti oluyor..

awesom-o

Mesaj gönderen awesom-o » Çrş Kas 17, 2010 9:36 pm

gorustunuz mu acaba yapikrediyle? benim de Turkiye\'den ayrilmadan uygun olan yontemi bulup hesap actirmam gerekiyor, acaba siz su anda hangi yolu kullaniyorsunuz?

[quote]Zeynepp tarafindan yazilan metin:
[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Yani "hypovereinsbank" dan ucretsiz cekemiyor muyuz ?[/quote]
kadin eger dogru anladiysa anlattigimi bu sekilde acikladi ama baska bir subeyle daha gorusucem bir de citibanka bakacagim, gelismeleri yazarim.[/quote]

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Çrş Kas 17, 2010 10:19 pm

[quote]awesom-o tarafindan yazilan metin:
gorustunuz mu acaba yapikrediyle? benim de Turkiye\'den ayrilmadan uygun olan yontemi bulup hesap actirmam gerekiyor, acaba siz su anda hangi yolu kullaniyorsunuz?

kadin eger dogru anladiysa anlattigimi bu sekilde acikladi ama baska bir subeyle daha gorusucem bir de citibanka bakacagim, gelismeleri yazarim.[/quote][/quote]

ben daha turkiyedeyim gorusemedim haftaya halletmeye calisacagim. ama bir arkadasimla konustum o da yapikredi kullaniyormus 4 tl kesintiyle cekiyorum parayi dedi.

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Prş Kas 18, 2010 2:08 am

yani simdi yapikrediden birisi burdaki hesabima para yolladimi 4 tl mi cekiliyor ? zeynepp tam aciklarmisin olayi valla bende bunu arastiriyorum en ucuz yontemle nasil yapabiliriz diye. herseferinde trden kim geliyorsa onla gonderiliyor baya ugras veriyo bu is :D

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Prş Kas 18, 2010 6:58 am

tesekkurler Zeynepp, bir de sunu ekleyeyim Gurhan\'in sorusuna, mesela ben kurs parasini yatirirken paranin tam ulasmasi acisindan garantiye sormustum, biz 35 tl. keseriz ordaki banka bi kesinti yapar mi bilemeyiz dediler. Senin dediginde tek seferde kesinti var yani degil mi?
Ayrica avr. yakasindaki garanti\'den anadolu yakasindaki kendi subesine hesaba para yatirilmasini istedigimde 25tl. kesilecegini soylediler bankada, eger yapi kredi 4tl kesiyorsa uluslararasi bi islemde daha garantiyle isim olmaz bu nee :)

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Prş Kas 18, 2010 8:05 pm

western union nasil yaziliyor bilmiyorum ama yengem 500 euro yolladi gecen gun pakistana 5 euro kesinti yapmis turkiyeden daha fazla sanirim ben kursa para yatirirken 420 euroya 35 euro kesinti yapmislardi.

emilie

Mesaj gönderen emilie » Prş Kas 18, 2010 8:53 pm

kadin eger dogru anladiysa anlattigimi bu sekilde acikladi ama baska bir subeyle daha gorusucem bir de citibanka bakacagim, gelismeleri yazarim.[/quote][/quote]

ben daha turkiyedeyim gorusemedim haftaya halletmeye calisacagim. ama bir arkadasimla konustum o da yapikredi kullaniyormus 4 tl kesintiyle cekiyorum parayi dedi.[/quote]

Zeynepp ,
N\'oldu bu banka olayi? Sorabildin mi?

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Prş Kas 18, 2010 9:57 pm

[quote]emilie tarafindan yazilan metin:

ben daha turkiyedeyim gorusemedim haftaya halletmeye calisacagim. ama bir arkadasimla konustum o da yapikredi kullaniyormus 4 tl kesintiyle cekiyorum parayi dedi.[/quote]

Zeynepp ,
N\'oldu bu banka olayi? Sorabildin mi?[/quote]

bayram tatilindeler su anda bayramin gecmesini beliyorum.

awesom-o

Mesaj gönderen awesom-o » Pzr Kas 21, 2010 2:13 pm

Almanya\'daki Is Bankalarindan Turkiye\'deki hesabinizdan para cektiginizde komisyon ucretleri asagidaki gibiymis arkadaslar.

Yurtdisi: Banka subelerinden ve nakit odeme ofislerinden yapilan islemlerde islem basina 3,5 $ ve islem tutarinin %1’i, ATM’lerden yapilan islemlerde islem basina 2 $ ve islem tutarinin %1’i

Kaynak: http://www.isbank.com.tr/content/TR/Kar ... 198-5.aspx

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Kas 30, 2010 4:37 pm

Arkadaslar YAPI KREDI \'yi bilemeyecegim Zeynep meseleyi tam ogrenince aciklamasini yapar zaten..

ama IS BANKASI icin yukarida ki awesom-o arkadasin yazdigi gibi cekim islemi cok cok cok dusuk :

Gecen hafta ailem Turkiye\'de ki IS BANK hesabima 250 TL yatirdi ve burada Gelsenkirchen\'da ki IS BANK ATM \'sinden 120 Euro cektim...

Yani kesinti tutari 10 Euro..

Ancak unutmayin parayi vezneden degil ATM lerden cekmelisiniz aksi halde veznede 30-35 Euroluk bir kesinti oluyor..

Umarim Yapi Kredi daha ucuz cikar..

Ama simdilik en ucuz yontem Is Bank ATMleri...
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

aida

Mesaj gönderen aida » Sal Kas 30, 2010 6:52 pm

Bende Yapi Kredi banka karti kullaniyorum ama bahsedildigi gibi 30 tl kesilmiyor en fazla 5-10 euro gibi bi kesinti oluyor

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzt Ara 06, 2010 11:51 am

arkadaslar bugun yapikredi ile gorustum kadin gene basladi masraflari saymaya dedim benim arkadasim 4 tl islem basina odeyip parasini almanyadan cekiyormus. kadin o zaman anladi ve acikladi burada kendi adiniza hesap actirirsiniz sizin hesabiniza para yatirirlar siz oradan tele kartinizla ATMlerden cekersiniz. o zaman islem ucreti 4 tl gibi bir sey dedi. az oncede internet sitesinde konuyla ilgili linki buldum.
http://www.yapikredi.com.tr/tr-TR/sss.a ... ssstalt=53
ayrica 26 yasindan kucuk ogrenciler icin de play card diye bir sey var o da islem basina 3 dolar aliyor. onun da linki asagida :)
http://www.yapikredi.com.tr/tr-TR/kredi ... _club.aspx

Kullanıcı avatarı
Tryst

Mesaj gönderen Tryst » Pzt Ara 06, 2010 1:17 pm

Benim bildigim kadariyla Yapikredide Unicredit sistemi oldugu icin almanyadaki Hyppovereinsbank(adini tam dogru mu yazdim bilmiyorum) subelerinden islem ucreti olmadan komisyon vermeden paranizi cekebiliyosunuz.

Hic yapan yok mu oyle? Hesap trde acilmi olmasi lazim sanirim onun icin.

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzt Ara 06, 2010 2:09 pm

[quote]Tryst tarafindan yazilan metin:
Benim bildigim kadariyla Yapikredide Unicredit sistemi oldugu icin almanyadaki Hyppovereinsbank(adini tam dogru mu yazdim bilmiyorum) subelerinden islem ucreti olmadan komisyon vermeden paranizi cekebiliyosunuz.

Hic yapan yok mu oyle? Hesap trde acilmi olmasi lazim sanirim onun icin.[/quote]

Hypovereinsbank dan cekildigini ben de duydum ama kadina sordum atmlerden de sorunsuz cekebilirsiniz dedi. bankanin adi zaten yapikredinin sitesinde de var. bir arkadasim aachenda atmlerden 4 tl kesintiyle cekiyor ona da hypovereins in atmsi mi diye sormustum o da yoo herhangi bir atm demisti :) ama hesabin turkiye de ve kendi adiniza acilmasi lazim anladigim kadariyla :)

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Pzt Ara 06, 2010 5:22 pm

super bi haber bu sagolasin gittigimde aciyim bari bi hesap ama sanirm banka karti 15 gunde geliyo onuda bi turlu halledicez artik :D

jaymz

Mesaj gönderen jaymz » Pzt Ara 06, 2010 10:27 pm

Hic yapan yok mu oyle? Hesap trde acilmi olmasi lazim sanirim onun icin.[/quote]

Hypovereinsbank dan cekildigini ben de duydum ama kadina sordum atmlerden de sorunsuz cekebilirsiniz dedi. bankanin adi zaten yapikredinin sitesinde de var. bir arkadasim aachenda atmlerden 4 tl kesintiyle cekiyor ona da hypovereins in atmsi mi diye sormustum o da yoo herhangi bir atm demisti :) ama hesabin turkiye de ve kendi adiniza acilmasi lazim anladigim kadariyla :)[/quote]

hesabin neden kendi adimiza acilmasi gerekiyor ki herhangi bir ATM2 den cekceksek. Mesela babamin yapi kredi hesabini kullanamazmiyim ? parayi ona yatirsalar ben ceksem =))

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzt Ara 06, 2010 10:38 pm

[quote]jaymz tarafindan yazilan metin:

Hypovereinsbank dan cekildigini ben de duydum ama kadina sordum atmlerden de sorunsuz cekebilirsiniz dedi. bankanin adi zaten yapikredinin sitesinde de var. bir arkadasim aachenda atmlerden 4 tl kesintiyle cekiyor ona da hypovereins in atmsi mi diye sormustum o da yoo herhangi bir atm demisti :) ama hesabin turkiye de ve kendi adiniza acilmasi lazim anladigim kadariyla :)[/quote]

hesabin neden kendi adimiza acilmasi gerekiyor ki herhangi bir ATM2 den cekceksek. Mesela babamin yapi kredi hesabini kullanamazmiyim ? parayi ona yatirsalar ben ceksem =))[/quote]

mantikli gelmiyor degil ama bir sor istersen bankaya. :)

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Prş Haz 02, 2011 1:47 am

Baya olmus bu konu acilali, farkindayim ama yeni gidecek arkadaslara tavsiye amaciyla yazayim dedim.

Hypovereinsbank ATMlerinden Yapi Kredi kartiyla(bankamatik) ucret kesimi olmadan para cekebilirsiniz. Turk Lirasi hesabinizdan yani, Euro hesabinizdan degil. Kaybettiginiz kisim ise bankanin kur farkindan dolayi olur. Kredi karti icin ayni sey gecerli mi bilmiyorum, ama bankamatik kartlarinda hic sorun cikmiyor.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Haz 02, 2011 6:01 pm

PEKI BENDE boyle bir soru sormak istiyorum almanyaya gelince orada hangi bankadan hesap acmasini tavsiye ediyorsunuz en dusuk maliyetli olan ve biz buradan almanyya yanimzdda en fazla kac para goturebiliyoruz havalimainda felan sorun olmayacak miktar kc tir?
tesekkurler,iyi forumlar

pardon

Mesaj gönderen pardon » Prş Haz 02, 2011 6:55 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:
PEKI BENDE boyle bir soru sormak istiyorum almanyaya gelince orada hangi bankadan hesap acmasini tavsiye ediyorsunuz en dusuk maliyetli olan ve biz buradan almanyya yanimzdda en fazla kac para goturebiliyoruz havalimainda felan sorun olmayacak miktar kc tir?
tesekkurler,iyi forumlar[/quote]

sparkasse ve postbank ogrencilere ucretsiz hesaplar sunuo. onlardan yaptirabilirsin. belki diger bankalarda sunuyordur ama ben sadece bu ikisini biliyorum.