Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Çalışma İzni (C1 bittikten sonra)

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
tugce98

Çalışma İzni (C1 bittikten sonra)

Mesaj gönderen tugce98 » Çrş Eki 31, 2018 5:46 pm

Merhaba arkadaşlar,

ben 6 aydır almanyadayım ve C1'i bitirdim.Telc C1 Hochschule sınavı için hazırlanıyorum. Auslanderbehördeye gidip çalışma izni alabilir miyim? Essen Üniversitesinde Wintersemester için kabulüm var. Yani Ekim 2019' a kadar boşum ve çalışmak istiyorum. İzin alma ihtimalim nedir ? Daha önce okula başlamadan çalışma izni alabilen oldu mu? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Re: Çalışma İzni (C1 bittikten sonra)

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Kas 02, 2018 2:43 pm

Iznin hala yok mu ? Genelde B1'den sonra veriyorlar izin.
Gidip sorabilirsin tabi calismak istiyorum bos vaktim cok diye.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Cum Kas 02, 2018 4:23 pm

Staatsmann yazdı: Cum Kas 02, 2018 2:43 pm Iznin hala yok mu ? Genelde B1'den sonra veriyorlar izin.
Tam gün mü yoksa part time mı çalışma izni verebilirler? Benim C1 bitti ve oturumumu uzattım fakat sadece hafto sonları ve tatillerde iznim var. (Herhangi bir okuldan kabulüm daha yok.)

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Pzr Kas 04, 2018 1:10 am

Staatsmann yazdı: Cum Kas 02, 2018 2:43 pm Iznin hala yok mu ? Genelde B1'den sonra veriyorlar izin.
B1'den sonra verdiklerini sanmıyorum çünkü ben zaten b1 ile geldim tabi almanyada ikinci kez b1 yaptım ama o zamanlar bana çalışamazsın dediler.Peki önceden randevu almalı mıyım bunu sormak için çok geç tarihlere veriyorlar randevu

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Pzr Kas 04, 2018 1:34 pm

zombiebat yazdı: Cum Kas 02, 2018 4:23 pm Tam gün mü yoksa part time mı çalışma izni verebilirler? Benim C1 bitti ve oturumumu uzattım fakat sadece hafto sonları ve tatillerde iznim var. (Herhangi bir okuldan kabulüm daha yok.)
Vizeni uzatırken sordun mu veya izin istedin mi çalışmak için? Ben part time istiyorum c1 bitince yapacak bir şeyimiz yok bence izin vermeliler

İlay

Mesaj gönderen İlay » Pzt Kas 12, 2018 3:35 am

Biraz alakasız olacak ama gittiğin kurs yerinde hangi kitabi kullandığınızı sorabilir miyim ? Ben de kendi başıma Almanca calisicam da temelini var sadece biraz çalışmak istiyorum ve tam otursun istiyorum o yüzden merak ettim

chipper

Mesaj gönderen chipper » Sal Kas 20, 2018 3:06 pm

Ben da Aachendaki Ausländerbehörde ye bunu sormak için iki kez gittim ikisinde de leider nicht (maalesef) cevabını aldım. Konuyu uzatmadılar bile. Yaşım 31 türkiye' de 5 yıl mühendis olarak çalışmışlığım var. Sok sıkılıyorum çalışmam lazım dememe rağmen olmadı. Bu arada benim de kursum bitti sınavım ocak ayı sonunda, sınavın açıklanması 1 ay şubat sonu mart başı anca okula kaydımı yaptırabilirim. Yaz semester ı için master kabulüm de var bu arada. Öğrenci olarak okula kaydolmadan çalışma izni alamıyorsunuz. Yoksa alan varsa nasıl aldığını açıklayabilir mi? Şu olayı da anlamıyorum; eyalete göre şehire göre değişir.. değişmesin diye Almanya' ya gelmedik mi.

kenkogs

Mesaj gönderen kenkogs » Sal Kas 20, 2018 10:52 pm

c1 sadece sertifika telc i geç ondan sonra büyük ihtimal verirler diye düşünüyorum. ben de oturum almaya c1 sertifikasıyla gitmiştim çalışma izni için dsh yı geç öyle gel dedi. tabi memuruna göre değişir.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ara 05, 2018 3:18 am

tugce98 yazdı: Pzr Kas 04, 2018 1:10 am B1'den sonra verdiklerini sanmıyorum çünkü ben zaten b1 ile geldim tabi almanyada ikinci kez b1 yaptım ama o zamanlar bana çalışamazsın dediler.Peki önceden randevu almalı mıyım bunu sormak için çok geç tarihlere veriyorlar randevu
Tamamen keyfi bir uygulama mevcut calisma izni ile ilgili. Benim söyledigim genel bir bilgi. Maalesef keyfi uygulama var ve sehirden sehire hatta memurdan memure degisiyor calisma izni verilip verilmeyecegi...
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Çrş Ara 19, 2018 3:52 pm

kenkogs yazdı: Sal Kas 20, 2018 10:52 pm c1 sadece sertifika telc i geç ondan sonra büyük ihtimal verirler diye düşünüyorum. ben de oturum almaya c1 sertifikasıyla gitmiştim çalışma izni için dsh yı geç öyle gel dedi. tabi memuruna göre değişir.
telce girdim ama sözlüden geçtim yazılıdan geçemedim tekrar girmem gerekiyor.Yinede vermezler mi?