Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Yaşam ve Çalışma

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
jimsecovic

Almanyada Yaşam ve Çalışma

Mesaj gönderen jimsecovic » Prş Eki 25, 2018 2:39 pm

Herkese merhabalar
Ben diyetisyenim ve Almanyaya gidip orada çalışmak ve orada yaşamak istiyorum, anne tarafım orada ve yardımcı olacaklarını biliyorum. Daha önce hiç gitmedim, pasaport ve vizem bulunmamakta Almanyaya gitmek için sizce nasıl bir yol izlemeliyim?
Şimdiden herkese çok teşekkürler :)

selen

Re: Almanyada Yaşam ve Çalışma

Mesaj gönderen selen » Cum Eki 26, 2018 12:07 am

çok genel bir soru tam olarak ne öğrenmek istiyorsun? önce pass alıcan zaten sonra vizeye başvuruyorsun

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Cum Eki 26, 2018 3:05 am

SercanYildirim yazdı: Prş Eki 25, 2018 2:39 pm Herkese merhabalar
Ben diyetisyenim ve Almanyaya gidip orada çalışmak ve orada yaşamak istiyorum, anne tarafım orada ve yardımcı olacaklarını biliyorum. Daha önce hiç gitmedim, pasaport ve vizem bulunmamakta Almanyaya gitmek için sizce nasıl bir yol izlemeliyim?
Şimdiden herkese çok teşekkürler :)
Almanya'da mesleğinle ilgili iş başvurusu yapabilirsin. Eğer iş bulursan konsolosluğa nitelikli eleman olarak almanya ulusal vize başvurusunda bulunabilirsin. Daha sonra almanyaya geldiğinde ulusal vizeni işçi oturumu ya da mavi karta çevirirsin.

Onun disinda Almanya'da üniversiteye başvuru yapabilirsin. Daha sonra üni kabulün gelince, kabul belgesi ile konsolosluğa ulusal vize başvurusunda bulunup. Daha sonra Almanya'da vizeni öğrenci oturumuna çevirirsin.

Veya bunu önermem ama almanyaya turist olarak vize başvurusunda bulunursun oraya gidince dersin turkiyeye dönemem iste can güvendiğim vs yok iltica etmek istiyorum. Sonra iltica başvurun kabul edilirse sığınmacı olarak Almanya'da kalabilirsin.

jimsecovic

Mesaj gönderen jimsecovic » Pzt Eki 29, 2018 4:02 pm

selen yazdı: Cum Eki 26, 2018 12:07 am çok genel bir soru tam olarak ne öğrenmek istiyorsun? önce pass alıcan zaten sonra vizeye başvuruyorsun
Merhaba öncelikle cevabınız için çok teşekkürler :) Yani hangi yolla gideceğim konusunda biraz bilgi eksikliği var ve bu konuda net bir karar veremedim. Önümdeki seçenekler Yüksek lisans başvurusu yapmak, iş ayarlayıp başvuru yapmak gibi şeyler ama bilgi eksikliği var bu konularda yardımcı olabilir misiniz?

jimsecovic

Mesaj gönderen jimsecovic » Pzt Eki 29, 2018 4:06 pm

Wolf123 yazdı: Cum Eki 26, 2018 3:05 am Almanya'da mesleğinle ilgili iş başvurusu yapabilirsin. Eğer iş bulursan konsolosluğa nitelikli eleman olarak almanya ulusal vize başvurusunda bulunabilirsin. Daha sonra almanyaya geldiğinde ulusal vizeni işçi oturumu ya da mavi karta çevirirsin.

Onun disinda Almanya'da üniversiteye başvuru yapabilirsin. Daha sonra üni kabulün gelince, kabul belgesi ile konsolosluğa ulusal vize başvurusunda bulunup. Daha sonra Almanya'da vizeni öğrenci oturumuna çevirirsin.

Veya bunu önermem ama almanyaya turist olarak vize başvurusunda bulunursun oraya gidince dersin turkiyeye dönemem iste can güvendiğim vs yok iltica etmek istiyorum. Sonra iltica başvurun kabul edilirse sığınmacı olarak Almanya'da kalabilirsin.
Merhaba öncelikle cevabınız için çok teşekkürler :) Yüksek lisans ve çalışma ile gidebilirim sanırım ama bu konularda bilgi eksikliğim var ve hangi belgeler gerekli ve bunları nasıl kullanacağım konusunda ve üniversitelere başvuru nasıl yapılacak konularında eksikliklerim var. Rica edersem bu konularda yardımcı olabilir misiniz?

selen

Mesaj gönderen selen » Pzt Eki 29, 2018 6:03 pm

SercanYildirim yazdı: Pzt Eki 29, 2018 4:02 pm Merhaba öncelikle cevabınız için çok teşekkürler :) Yani hangi yolla gideceğim konusunda biraz bilgi eksikliği var ve bu konuda net bir karar veremedim. Önümdeki seçenekler Yüksek lisans başvurusu yapmak, iş ayarlayıp başvuru yapmak gibi şeyler ama bilgi eksikliği var bu konularda yardımcı olabilir misiniz?
merhabalar iş vizesini çok bilmiyorum ama eğer iş bulabilirseniz burda onların göndereceği iş sözleşmeniz vs ile konsolosluğun sayfasından gereken belgelere bakıp başvurunuzu yapabilirsiniz ancak tr den iş başvurusu kabulü veya burda bile iş ayarlamak zannedildiği kadar kolay bir şey değil. Yani tabiiki kendi vatandaşlarına öncelik veriyorlar. Yani iş başvurusu ve kabulü için çok bekleyebilirsiniz, Almanca dil bilginiz var mı? varsa daha kolay ama sizin bölümünüzün iş olanaklarını da iyi araştırmanız lazım. Yüksek lisans için ise normal okulların kendi internet sitelerinden veya uni assist ten başvurunuzu istedikleri belgeleri ya yükleyerek yada postayla gönderiyorsunuz. Bölümler almanca yada ingilizce ona göre de bir dil sertifikası istiyor. (uni nin kendi sitesinde ayrıntılı olarak yazıyor başvurmak için ne yapmanız gerektiği).Eğer kabul alırsanız konsolosluğa eğitim vizesine ulusal vizeye başvuru yapıyorsunuz, yine gereken belgelerle.