Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Deutsche Post - Kayıp

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
bikmazefe

Deutsche Post - Kayıp

Mesaj gönderen bikmazefe » Çrş Eki 17, 2018 2:30 pm

Merhabalar,

Annem tarafından Türkiye'den postalanan kredi kartımın Pazartesi günü tanımadığım birine (Herr DALGALI isimli birisi) teslim edildiğini öğrendim Deutsche Post'un sisteminden. Teslim alan kişinin ismiyle yurt yönetimine gittim bu kişinin kim olduğunu öğrenebilmek için, fakat bu isimde birinin bulunmadığını söylediler. Bugün de bir Deutsche Post ofisine uğradım, takip numarasını girdiler fakat şimdi de hiçbir bilgi görüntülenmiyor. Daha dün "proof of delivery" belgesini bile görüntüleyebilirken bugün resmen hiçbir şey yok ortada. PTT'nin sisteminde ise bilgiler hala var, 15 Ekim'de teslim edildi olarak görünüyor. Elimde Deutsche Post'un sisteminden aldığım ekran görüntüsü var, fakat şu an Deutsche Post'un sisteminde hiçbir bilgi bulunmadığından kimse yardımcı olamıyor bana.

Türkiye'de böyle bir şey yaşamıyorken Berlin'de bunu yaşamak oldukça sinir bozucu.

Ne yapmamı önerirsiniz?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Deutsche Post - Kayıp

Mesaj gönderen Physiker » Prş Eki 18, 2018 4:53 pm

Sinir bozucu bir durum. Ekran ciktisiyla beraber bir avukata verebilirsin. Ciddi miktarda tazminat alabilirsin. Bir de o tür seyler Almanya da, Türkiye dekine göre 4-5 kat daha cok yasanir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

seth93

Re: Deutsche Post - Kayıp

Mesaj gönderen seth93 » Prş Eki 18, 2018 5:19 pm

Benzer durum başıma geldi, malum bir siteden modem aldım ve özellikle evde beni bulamazlarsa başkasına teslim etmemelerini belirttim ama teslimat günü evde olmama rağmen gelip başkasına teslim etmişler paketi, şaka gibi. Neyse ki alan kişiyi bulabildim ve sorunsuzca paket elime geçti, lakin bu tarz durumlar istismar edilmeye çok müsait. Paketi alan herhangi birisi isim soyisim sallayabilir veya yurt ortamıysa oda numarasını sallar, kurye bakmıyor hiçbir şeye anladığım kadarıyla.