Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Eve bağlatilan Internet ve sözleşme

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Wolf123

Eve bağlatilan Internet ve sözleşme

Mesaj gönderen Wolf123 » Pzr Eki 14, 2018 3:10 am

Arkadaşlar şöyle bir durum var ben evime 2 yıl sözleşme ile internet baglatmistim. Daha sonra evde olan bazı sorunlardan dolayı ben bu interneti hiç kullanamadım. 5 ay falan ben bunun parasını ödedim, daha sonra da "Sonderkündigung" yapip sözleşmeyi iptal ettim. Neyse sorun şu şimdi bunlar bana sözleşme yaparken bi modem vermişlerdi interneti kullanmam için ve ben bu modeme aylık yaklaşık 5 euro ödeyerek kullanacaktım 24 ay. Ama "Sonderkündigung" yapinca firma bana modemi geri istediklerine dair herhangi bir yazı yollamadı. Ben de modemi iade etmedim. Sözleşme iptalinin üstünden 6 ay falan geçti. 6 ay boyunca ne bir yazı ne bir bankadan modemin parasını alma vs hiç bir şey olmadı. Neyse ben bu gün tesadüfen Saturn de bilgisayar bakarken modem fiyatlarını gördüm 150€ civarıydı. Sonra internette falan arattim bende olan modeli bayağı pahalı bir şey. Acaba ben bu modemi 100€'ya falan ikinci el olarak satsam daha sonra başıma bir şey gelir mi? Yani firma bunu ister mi ya da ben firmaya parasını ödemek zorunda kalır miyim? Sonuçta 6 ay boyunca bunu şu adrese geri gönderin falan demediler ya da iptal yaparken call center falan da modem konusunu açmadı. Modem için de galiba internet baglattim zamanlar 4 ay boyunca aylık 5 eurodan toplam 20 euro ödemiştim.

Wolf123

Re: Eve bağlatilan Internet ve sözleşme

Mesaj gönderen Wolf123 » Sal Eki 16, 2018 10:45 pm

Yok mu konu hakkında bilgisi olan? Yani biliyorum çok dürüst bir şey değil bu yapmak istediğim ama bisiklet ve bilgisayar almak için bütçe yaratmaya çalışıyorum

denizz00

Mesaj gönderen denizz00 » Sal Eki 16, 2018 11:04 pm

Sonradan isteme gibi bi durumları yok ama sen geri iade edersen verdiğin parayı alabiliyorsun

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Sal Eki 16, 2018 11:10 pm

denizz00 yazdı: Sal Eki 16, 2018 11:04 pm Sonradan isteme gibi bi durumları yok ama sen geri iade edersen verdiğin parayı alabiliyorsun
Verdiğim parayı alabiliyorum derken? Yani şöyle ben 24 aylık sözleşme yaptım ama sadece 4 ay falan kullandım interneti sonra da sözleşmeyi iptal ettim. 4 ay boyunca ayda 5€ dan modeme 20€ ödedim ama modemin fiyatı 140€ civarında. Şuan ikinci el olarak 100€ ya falan belki satabilirim ya da 70€. O zaman şuan iade etmem mantıklı değil kendim satsam daha çok para alıyorum.