Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Anmeldung/Abmeldung/Ummeldung YARDIM

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Kaolardo

Anmeldung/Abmeldung/Ummeldung YARDIM

Mesaj gönderen Kaolardo » Prş Ağu 23, 2018 12:01 pm

Merhabalar Arkadaşlar;

Size biraz spesifik olan bir soru soracağım, yardım ederseniz sevinirim.

Şimdi ben Nisan'da Testdaf a girdikten sonra Bochum'da , Mayıs başı gibi Türkiye'ye geri döndüm ancak Yurt odamdan çıktım ve Abmeldung yapmadım. Yabancılar polisine haber verdim dedim ki Odamdan çıkıyorum bir kaç ay sonra gelip yeni bir yurt/oda bulacağım Abmeldung yapayım mı ? diye ve bana; Yeni bi yer bulana kadar Abmeldung yapmayınız, bulunca ummeldung yapınız.'' dedi. Ben de TR'ye döndüm şimdi yakında geri gideceğim ve Şehir değiştireceğim Mesela Nürnberg'e gideceğim orda yeni bi daire bulup direk Nürnberg'deki belediyeye mi gidip Ummeldung yapmam lazım, yoksa tekrar Bochum' daki belediye ile mi konuşmam lazım? Bu değişiklikler nasıl oluyo? Evden çıktığımı haber ettim belediyeye sorun olmaz diye düşnüyorum. Sizce olur mu yeni yer beyan etmediğim için?

Teşekkürler... :?: :?:

Kaolardo

Re: Anmeldung/Abmeldung/Ummeldung YARDIM

Mesaj gönderen Kaolardo » Cum Ağu 24, 2018 1:00 pm

up up

Kullanıcı avatarı
welly275

Re: Anmeldung/Abmeldung/Ummeldung YARDIM

Mesaj gönderen welly275 » Cum Ağu 24, 2018 1:56 pm

ummeldung yapinca onlar bochumdaki adresten otomatikman cikartiyo seni yani abmeldung. bisey yapmana gerek yok. yeni adresini yeni sehirde ummeldung olarak hallettir tamamdir.