Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Exmatrikilation

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
zeygoc

Exmatrikilation

Mesaj gönderen zeygoc » Prş Ağu 09, 2018 1:35 am

uni augsburgda informatik okumaktay(d)im. fakat orientierungsprüfungu gecemedigim icin okuldan atiliyorum . vizem eylül 30 a kadar devam ediyor .

nasil vizeyi uzatabilirim ? (türkiyeye geri dönmeyi asla istemiyorum .3 yildir almanyadayim.erkek arkadasimla daha yeni ayri eve ciktik , kurulu bir düzenim var ToT )

var midir bir yolu burada kalmanin ?
minijoblarla arbeit visuma basvurulur mu ?
life is too short to learn german -richard porson-

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Exmatrikilation

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 09, 2018 10:11 am

Kacinci semester daydin?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
zeygoc

Mesaj gönderen zeygoc » Prş Ağu 09, 2018 12:01 pm

Physiker yazdı: Prş Ağu 09, 2018 10:11 am Kacinci semester daydin?
4. deydim .

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cum Ağu 10, 2018 5:39 pm

Ögrenci olarak uzatamazsin artik cok zor. Isci vizesi veya aile birlesim vizesi ile kalabilirsin.

Kullanıcı avatarı
zeygoc

Mesaj gönderen zeygoc » Pzr Ağu 12, 2018 12:14 am

duisburger yazdı: Cum Ağu 10, 2018 5:39 pm Ögrenci olarak uzatamazsin artik cok zor. Isci vizesi veya aile birlesim vizesi ile kalabilirsin.
isci vizesi zor biraz.normalde 44bin euro, bilim insani,doktor ve bilisimcilerde 32bin euro civari yillik kazanman lazim.aile birlesimi icin de esimin ikimizi de gecindirebilecek parasi olmasi ve evlenmem lazim(daha 20 yasindayim evlenmek istemiyorum).

Kullanıcı avatarı
zeygoc

Mesaj gönderen zeygoc » Pzr Ağu 12, 2018 12:16 am

sizce türkiyeye dönüp baska bir bölüme basvursam (yani gelirken yasadigim tum sureci bastan alsam) tekrar vize alma sansim var midir ? ya da "almanyada okumaya calismissin ama olmamis, gafa yok demek ki" diyip vizeme red mi yerim?

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Pzr Ağu 12, 2018 12:04 pm

zeygoc yazdı: Pzr Ağu 12, 2018 12:14 am isci vizesi zor biraz.normalde 44bin euro, bilim insani,doktor ve bilisimcilerde 32bin euro civari yillik kazanman lazim.aile birlesimi icin de esimin ikimizi de gecindirebilecek parasi olmasi ve evlenmem lazim(daha 20 yasindayim evlenmek istemiyorum).
o belirttiğin miktarlar mavi kart için. öğrenci olarak 1 yıl boyunca bi yerde çalıştıysan işçi vizesine başvurabiliyorsun.

viewtopic.php?f=53&t=1225&hilit=i%C5%9F%C3%A7i+oturumu

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Pzt Ağu 13, 2018 2:13 am

Hangi üniversitelerdi emin değilim ama bazı universitelerin kontenjan sınırı olmayan bazı bölümleri hala başvuru alıyor olması lazım. Üni arastirirken çok bakmıştım bazı unilere başvuru tarihleri eylüle kadardı. Senin hangi dersten kaldığını bilmiyorum ama turkiyede kazandığın bölüme yakın olan ve ders programında senin kaldigin dersin bulunmadığı bir bölüm var mi? Ve bu bölüm o başvuruları eylüle kadar olan unilerde de var mi? Detaylı bir araştırma ile bulabilirsin. Şuan bir üniye kayıt yaptırırsan yine 1-2 yıl bir vize alabilirsin ve duruma göre iste o üniye devam edersin ya da başka okumak istediğin bir üniye başvurursun veya öğrenci olarak çalışma iznini kullanıp 1-2 yıl aynı işyerinde durup işçi vizesine başvurursun. Ama şuan bence yapabileceğin en iyi hamle bir üniye kayıt yapmak.

Kullanıcı avatarı
zeygoc

Mesaj gönderen zeygoc » Çrş Ağu 15, 2018 3:06 pm

Wolf123 yazdı: Pzt Ağu 13, 2018 2:13 am Hangi üniversitelerdi emin değilim ama bazı universitelerin kontenjan sınırı olmayan bazı bölümleri hala başvuru alıyor olması lazım. Üni arastirirken çok bakmıştım bazı unilere başvuru tarihleri eylüle kadardı. Senin hangi dersten kaldığını bilmiyorum ama turkiyede kazandığın bölüme yakın olan ve ders programında senin kaldigin dersin bulunmadığı bir bölüm var mi? Ve bu bölüm o başvuruları eylüle kadar olan unilerde de var mi? Detaylı bir araştırma ile bulabilirsin. Şuan bir üniye kayıt yaptırırsan yine 1-2 yıl bir vize alabilirsin ve duruma göre iste o üniye devam edersin ya da başka okumak istediğin bir üniye başvurursun veya öğrenci olarak çalışma iznini kullanıp 1-2 yıl aynı işyerinde durup işçi vizesine başvurursun. Ama şuan bence yapabileceğin en iyi hamle bir üniye kayıt yapmak.
informatik okuyordum info 2 dan 4 puanla kaldim.2015 yilinda izmir uni bilg mühendisligi kazanmistim. bu ösym belgesini gösterip tekrar kaydolabiliyor muyum unilere? cünkü hem belge eski hem de öyle bir universite yok artik .

HH Hamburgerin

Mesaj gönderen HH Hamburgerin » Çrş Kas 07, 2018 2:51 pm

Merhaba,

Benzer bir sorunum var. Bu mesele nasil sonuclandi ögrenebilir miyim?
HAMBURG-IZMIR

Kullanıcı avatarı
zeygoc

Mesaj gönderen zeygoc » Çrş Nis 24, 2019 7:20 pm

HH Hamburgerin yazdı: Çrş Kas 07, 2018 2:51 pm Merhaba,

Benzer bir sorunum var. Bu mesele nasil sonuclandi ögrenebilir miyim?
3. kez umschreibung yaptim. 30 LP üzeri puanim oldugu icin sikinti cikartmadilar ama bu son sansim. "bir daha uzatma talebi icin basvurmayacagim" diye kagit imzalattilar

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Prş Nis 25, 2019 1:50 pm

zeygoc yazdı: Çrş Nis 24, 2019 7:20 pm 3. kez umschreibung yaptim. 30 LP üzeri puanim oldugu icin sikinti cikartmadilar ama bu son sansim. "bir daha uzatma talebi icin basvurmayacagim" diye kagit imzalattilar
valla insallah bunada 6 ay sonra cevap yazmassin :D. Benim merak ettigim bir sey, bu durum neden böyle oldu(3.ye kalip sikintiya düsmenden bahsediyorum) ? Yani dersler mi zor okurken calismak zorunda gibi bir durumun oldugu icin mi zorlandin, yoksa olabilir yani bir hata yeterli önemi mi göstermedin, söyleyebilir misin acaba özel degilse sebebi ?
Arkadaslar ben erkegim =)