Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ausländerbüro Oturum

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
kenkogs

Ausländerbüro Oturum

Mesaj gönderen kenkogs » Prş Tem 12, 2018 1:22 pm

merhaba. 2 gün önce oturum kaydım için ilk defa aus. büroya gittim. herşey yolunda gitti çalışma iznini sorduğumda ferienlerde çalışabilceğimi söyledi ve elime bi information kağıdı tutuşturdu kağıttakileri pek anlamadım memur pin alıcan 2 hafta sonra kart adresine gelicek dedi şans o ki şuan o kağıdı kaybettim sizden ricam şu aşamada ne yapmam gerekiyor? işe başlamam için oturum kartını gösterme zorundamıyım?

Teşekkürler.

Bilu1

Re: Ausländerbüro Oturum

Mesaj gönderen Bilu1 » Prş Tem 12, 2018 2:20 pm

Oturum kartını alirken sana yeşil bir kağıt küçük bir kağıt veriyorlar yanında infoblatt diye geçiyor. O karta çalışma izninin olup olmadığı varsa limiti falan (mesala sadece tatillerde ya da yılda 120 gün falan) yazar. Eğer iş bulmak istiyorsan ve bu kaçak olmayacaksa mutlaka o yeşil kağıdı göstermen gerekiyor.

Ikincisi senin şuan kaybettiğin kağıt önemli bir şey olamaması lazım üstünde bir sonraki gidişinde istenen belgeler yazıyordur ve bir tanede izin kağıdı vermeleri lazım. Yani eğer sen oturum iznini almaya gelemiyorsan ve tanıdığın birinden o kartı almasını istiyorsan verdikleri formu doldurup imzalayıp tanıdığın kişiye veriyorsun orda şey yazıyor "yukarda kimliği yazılı olan kişi ben yanında bulunmadan oturum kartımı teslim alabilir."

O pin isi de şu sana bir mektup gelecek. O mektubu aldıktan 1 hafta sonra o mektupla yabancılar dairesine gidip kartını teslim alacaksın. O pin yerleri var orayı kazıma o senin intenet fonksiyonlarını kullanmak için olan pinin ve ordaki kadının bunu bilmesi gerekmiyor o sadece sana özel. Daha sonra internet fonksiyonunu kullanmak istersen orayı kazırsın.

kenkogs

Mesaj gönderen kenkogs » Prş Tem 12, 2018 3:03 pm

çok teşekkür ederim aydınlattığın için. yani şuan hiçbir şekilde, sadece pasaportla bi işe giriş yapamam ve süreci hızlandırmanın bi yolu da yok anladım.
peki pin i aldıktan sonra neden 1 hafta bekliyoruz?

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Prş Tem 12, 2018 4:33 pm

kenkogs yazdı: Prş Tem 12, 2018 3:03 pm çok teşekkür ederim aydınlattığın için. yani şuan hiçbir şekilde, sadece pasaportla bi işe giriş yapamam ve süreci hızlandırmanın bi yolu da yok anladım.
peki pin i aldıktan sonra neden 1 hafta bekliyoruz?
Çünkü o zarfın üstünde öyle bir şeyler yazıyodu. Aslında asıl neden şu senin oturum kartın basıldığı an sana posta ile bilgilendirme yapıyorlar ama oturum kartının postaya verilmesi bir kaç gün sonra oluyor. Bide o postanın yabancılar şubesine ulaşması da bir kaç günü buluyor yani assagi yukarı o mektubu aldıktan 1 hafta sonra oturum kartin yabancılar şubesine ulaşıyor. Oturum kartları yanlış hatırlamıyorsam berlin'de ya da munichte genel merkezde basiliyordu. Zaten mektubu okuyunca anlarsin durumu.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Prş Tem 12, 2018 5:18 pm

Bilu1 yazdı: Prş Tem 12, 2018 2:20 pm Oturum kartını alirken sana yeşil bir kağıt küçük bir kağıt veriyorlar yanında infoblatt diye geçiyor. O karta çalışma izninin olup olmadığı varsa limiti falan (mesala sadece tatillerde ya da yılda 120 gün falan) yazar. Eğer iş bulmak istiyorsan ve bu kaçak olmayacaksa mutlaka o yeşil kağıdı göstermen gerekiyor.

Ikincisi senin şuan kaybettiğin kağıt önemli bir şey olamaması lazım üstünde bir sonraki gidişinde istenen belgeler yazıyordur ve bir tanede izin kağıdı vermeleri lazım. Yani eğer sen oturum iznini almaya gelemiyorsan ve tanıdığın birinden o kartı almasını istiyorsan verdikleri formu doldurup imzalayıp tanıdığın kişiye veriyorsun orda şey yazıyor "yukarda kimliği yazılı olan kişi ben yanında bulunmadan oturum kartımı teslim alabilir."

O pin isi de şu sana bir mektup gelecek. O mektubu aldıktan 1 hafta sonra o mektupla yabancılar dairesine gidip kartını teslim alacaksın. O pin yerleri var orayı kazıma o senin intenet fonksiyonlarını kullanmak için olan pinin ve ordaki kadının bunu bilmesi gerekmiyor o sadece sana özel. Daha sonra internet fonksiyonunu kullanmak istersen orayı kazırsın.
bende o yeşil kağııttan var ama üstünde çalışma izni ile ilgili bir kısım göremedim.Gitmekte olduğum dil kursu filan yazıyor sadece.Nereden öğrenebilirim tatilde iznim olup olmadığını?