Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Frankfurtta kalacak yer arıyorum

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
atakanata

Frankfurtta kalacak yer arıyorum

Mesaj gönderen atakanata » Cum May 11, 2018 10:56 pm

3 aydır almanyadayım dil kurauna gidiyoeum fakat ailemle yaşadığım problemlerden dolayı babamkn yanında kalmaktan vazgeçtim. 07.06.2018 tarihine kadar geçici olarak kalacak yer arıyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

John

Re: Frankfurtta kalacak yer arıyorum

Mesaj gönderen John » Cmt May 12, 2018 12:14 am

https://www.wg-gesucht.de/en/wg-zimmer- ... 0800&fur=1

Bu siteden arama yapabilirsin, biraz zor olacak ama belki bulursun. Kolay gelsin.

Bir tane ben buldum belki sana uyar:
https://www.wg-gesucht.de/en/wg-zimmer- ... 14556.html

sleepydamla

Mesaj gönderen sleepydamla » Çrş Haz 13, 2018 11:01 pm

frankfurtta dil kursuna başlayacağım devlet yurtlarının sitesine(studentenwerk) mail attım ve boş yerlerinin olmadığını söylediler ama yine de başvuru yaptım ve muhtemelen şuan bekleyenler listesindeyim boş yer açılması çok uzun sürüyor mu eğer boş yer açılmazsa nerede kalabilirim çünkü ev kiraları çok pahalı özel yurtlar da ev kiraları kadar pahalı oluyor. Öğrenciye uygun bildiğiniz yerler varsa önerebilir misiniz?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Prş Haz 14, 2018 7:24 pm

sleepydamla yazdı: Çrş Haz 13, 2018 11:01 pm frankfurtta dil kursuna başlayacağım devlet yurtlarının sitesine(studentenwerk) mail attım ve boş yerlerinin olmadığını söylediler ama yine de başvuru yaptım ve muhtemelen şuan bekleyenler listesindeyim boş yer açılması çok uzun sürüyor mu eğer boş yer açılmazsa nerede kalabilirim çünkü ev kiraları çok pahalı özel yurtlar da ev kiraları kadar pahalı oluyor. Öğrenciye uygun bildiğiniz yerler varsa önerebilir misiniz?
yurt cikmasi cok uzun sürer , en en en iyi ihtimal 3 ay ki oda cok düsük , 6 ila 12 ay arasinda bekleme süresi veriyorlar yurtlar icin , wg-gesuchttan bakabilirsin, WG'lerde kalabilirsin (ögrenci evleri) , özel yurtlara bakabilirsin dedigin gibi ama frankfurt bu konuda zaten oldukca pahali bir sehir
Arkadaslar ben erkegim =)

John

Mesaj gönderen John » Cmt Haz 16, 2018 1:28 pm

Neu-Isenburg, Langen taraflarına falan da bakmanı öneririm. Yalnızca şehir merkezi ile sınırlandırma kendini, S-bahn'ın ya da U-bahn'ın gittiği her yere bak. Zaten şehir merkezine maksimum 25-30dakikada gidiyorsun Frankfurt çevresinden. Kalkar da Wiesbaden'da ya da Hanau'da yaşarsan, işte o 1 saat gibi sürüyor. Gerçi RB ile 20 dakikada gidiliyor oralardan da vietnamlı bir arkadaşımın semesterkartı var Hessen içi tüm ulaşımlar ücretsiz, Darmstadt'ta kız arkadaşıyla yaşıyor ama Tandem dil kursuna Frankfurt'a geliyor. Semesterkartı için üniversite öğrencisi olma şartınız var.

En son atakanata tarafından Cmt Haz 16, 2018 1:28 pm tarihinde darbelendi.