Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vertrag olmadan Ev İnterneti Bağlatmak

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Lopster

Vertrag olmadan Ev İnterneti Bağlatmak

Mesaj gönderen Lopster » Çrş Nis 18, 2018 5:54 pm

Arkadaşlar durum acil,bizden önce bu evde oturan bir arkadaş internet için sözleşme yapmış,bugüne kadar o şekilde kullandık.

24 ay doldu normal olarak uzatmadı,kapatma talimatı verdi.Şimdi evden kimse Vertrag(24 aylık sözleşme için) sorumluluk almak istemiyor haliyle.

Sözleşme yapmadan direkt parasını verip eve internet bağlatabilir miyiz,durum acil :|

Bilu1

Re: Vertrag olmadan Ev İnterneti Bağlatmak

Mesaj gönderen Bilu1 » Çrş Nis 18, 2018 6:45 pm

Yapılır da başta bayağı ödemeniz lazım. Ben de 7 ay önce sözleşmesiz internet yapmaya çalışmıştım bir kaç yere sormuştum 1&1 sözleşmesiz internet için ilk ay 180€ falan ödememiz gerektiğini söylemişti mesela (ilk açılış fiyatı (anschlusspreis), modem fiyatı (elimizde modem yoktu), teknik servis ücreti, ilk ayın ücreti vs hepsini toplayınca ilk ay 180€ gelmişti.) Ama sözleşme ile biraz daha uygun oluyor. Mesela teknik servis ücreti vs almıyorlar ya da modem ücretini aylık kesiyorlar. Yinede firmalara tek tek sorabilirsin sozlesmesiz internet istiyorum bu nasil olur diye. Yapilir ama ilk ay sizden yüksek bir mebla isteyebilirler. Ama bak ne diyecem ben bi internet sözleşmesi yapmıştım. 2 yillik 29/11/2019'da bitiyor. Yani yaklaşık 18 ayı kaldı. Şuan öğrenci yurduna geçiyorum orda internet olacağı için artık ihtiyacım kalmadı. Internet firmasina öğrenci yurduna geçtiğimi ve orda odama interneti alamayacigimi ve katin koridorundaki internet girişlerinin dolu olduğunu vs yazdım o yüzden çıkış istedim henüz isteğime cevap vermediler (daha dün mail atmıştım 5 gün içinde cevap veriyorlar.) ama eğer bu istegimi kabul etmezlerse ki büyük ihtimalle etmeyebilirler çünkü yurtta intenet girişi var. Istersen bunu sana devredebilirim. 24 aylık yerine 18 aylık bir sözleşme yapılmış oluyorsun. Aynı zamanda 60€'ya yakın açılış ücreti (anschluss preis) çoktan ödemiştim onu ödememe gerek olmayacak. Bide evde olan bazı sorunlardan dolayı bi 2€ yakında indirim vermişlerdi. 1&1 50Mbit hizinda internet. Ama tabi 18 aylık sözleşme yapmaya olumlu bakar mısın?

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Prş Nis 19, 2018 2:33 am

WiFi paylaşma imkanın var mı ? apartmanda veya yurtta privat internet kullanan varsa odandan çekim gücüne bak tahmin edersin nerde oturduklarını kendilerinden rica et faturayı bölüşmeyi, kabul ederlerse bağlantı hızını kontrol et ve kullan.Biraz şansın varsa en güzel yöntem.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cum Nis 20, 2018 4:53 pm

1und1 da 1 ay sözlesmeli internet mevcut yani kafana estiginde 1 ay sonrasina iptal edebiliyorsun fiyati ise 16mbit icin ilk 12 ay 15€ daha sonra 30€ 50mbit icinse ilk 12 ay 17€ daha sonra 30€ herhangi bir limit yok sözlesme süreside dedigim gibi 1ay. 1 kereye mahsus olmak sartiyla 50€ modem parasi + 3€ aylik modem ücreti ödüyorsun. bunun haricinde herhangi bir masrafida yok. Eger almak istersen https://dsl.1und1.de/DslChecker?ps_id=P240182184 buradan adresini girip mevcut tarifeleri göreceksin altta ohne laufzeit var onu isaretle ve tarifeyi sec devam et. link benim dükkanin referansli linki alirsan 3-5 bizimde cebimize biseyler girsin :D sözlesmesiz baska alternatifinde cok yok malesef bu arada

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Cum Nis 20, 2018 11:30 pm

technonur yazdı: Cum Nis 20, 2018 4:53 pm 1und1 da 1 ay sözlesmeli internet mevcut yani kafana estiginde 1 ay sonrasina iptal edebiliyorsun fiyati ise 16mbit icin ilk 12 ay 15€ daha sonra 30€ 50mbit icinse ilk 12 ay 17€ daha sonra 30€ herhangi bir limit yok sözlesme süreside dedigim gibi 1ay. 1 kereye mahsus olmak sartiyla 50€ modem parasi + 3€ aylik modem ücreti ödüyorsun. bunun haricinde herhangi bir masrafida yok. Eger almak istersen https://dsl.1und1.de/DslChecker?ps_id=P240182184 buradan adresini girip mevcut tarifeleri göreceksin altta ohne laufzeit var onu isaretle ve tarifeyi sec devam et. link benim dükkanin referansli linki alirsan 3-5 bizimde cebimize biseyler girsin :D sözlesmesiz baska alternatifinde cok yok malesef bu arada
Çok mantikliymis ben 6 ay önce 1&1'a sorduğumda ilk ay için 180€ ödeme yapmam gerektiğini söylemişlerdi. Modem parasına ek olarak "Anschluss Preis" ve teknik servis ücreti ve ilk ay odeyecegim ücreti hesaplamışlardı. Eğer sadece 50 lirası ise gerçekten çok uygun. Bide zaten modemi 2.el satış yerlerinde falan arkadaş denk gelirse çok daha uyguna getirebilir.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Nis 23, 2018 8:40 pm

Bilu1 yazdı: Cum Nis 20, 2018 11:30 pm Çok mantikliymis ben 6 ay önce 1&1'a sorduğumda ilk ay için 180€ ödeme yapmam gerektiğini söylemişlerdi. Modem parasına ek olarak "Anschluss Preis" ve teknik servis ücreti ve ilk ay odeyecegim ücreti hesaplamışlardı. Eğer sadece 50 lirası ise gerçekten çok uygun. Bide zaten modemi 2.el satış yerlerinde falan arkadaş denk gelirse çok daha uyguna getirebilir.
modemi almak malesef zorunlu ama 50€ ya fritz box modem veriyorlar ikinci elde alsa o paradan asagiya bulamazsin zaten.