Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Aufenthalt sorunu

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
mertcn

Aufenthalt sorunu

Mesaj gönderen mertcn » Prş Şub 22, 2018 6:55 pm

Arkadaşlar merhaba. Ben iki gün önce Tu Kaiserslautern'den kabul aldım. Şu an Almanya'dayım ve öğrenci vizem var. Vize 31 Martta sona eriyor. Aufenthalt'a başvurmam lazım ama elimde sadece 1 ay ve bu süreç içerisinde Kaiserslautern'de ev bulup bu işleri yapmam lazım sizce yetişir mi? ve Termin ayarlamaya çalışırken gördüm ki en erken mayısta var. Ne yapmam gerekiyor bir fikriniz var mı? hiç randevu almadan gittiğimde işlerimi halledebilir miyim?
Not: Şu zamana kadar niye almadın diyebilirsiniz. Başka şehirde yaşadığımdan dolayı vermediler ve okulun olduğu şehre gitmemi söylediler

kiss25

Re: Aufenthalt sorunu

Mesaj gönderen kiss25 » Cmt Şub 24, 2018 1:33 am

Sorun olmaz bence , cünkü sen basvurmussun sonucta oturumun bitmeden senin sorunun degil o , ama yinede gidip bu durumu söylemende fayda var bence belki bir kagit vs. bir sey verirler
Arkadaslar ben erkegim =)

mertcn

Re: Aufenthalt sorunu

Mesaj gönderen mertcn » Cmt Şub 24, 2018 1:53 am

Kaiserslautern Auslanderbehördeyle görüştüm. Fiktionsbescheinigunga başvurmamı söylediler. Tek sıkıntı şu an bloke hesaptaki parayı kullanmam. Görüşmeye gittiğimde 5 aylık param kalmış olacak bakalım ne diyecekler