Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lojistik Okumak

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
John Steinbeck

Lojistik Okumak

Mesaj gönderen John Steinbeck » Cum Kas 03, 2017 11:46 pm

Merhabalar öncelikle ben bazı sebeplerden ötürü lojistik okumayı dusunuyorum lisansda.

-Lojistigin meslek alani almanyada nasildir ? Ben burada bazi lojistik mezunu insanlara sordum ama bana dedikleri şey yapma oldu. Çoğu patronyn egitimsiz ve it gibi calistirdiklarini soyledi tabii zamanla asiyormusuz bunlari. Bu durum almanyada nasildir ?

-Almanyadan lisans mezubu olup oradan amerikada veya Norveç’te uluslararasi firmada çalışma imkanimiz olur mu ? Maaşlar ne durumda ?

-Birde ben okurken part time olarak bir lojistik firmasindada calismak istiyorum. Sizce lojistik bunun icin iyi bir bölümmü ?

-Forumda sanirim lojistik makalesi varmış ama ben bulamadim sanirim kaldirilmis. Forumda aratinca link cikiyoraa tiklayinca otomatik olarak universiteler sayfasina atiyor.

John Steinbeck

Re: Lojistik Okumak

Mesaj gönderen John Steinbeck » Cmt Kas 04, 2017 2:54 pm

Birde ben burada felsefe kazandim, orada lojistik bolumune geçiş yapabilir miyim ?

Serhan_

Mesaj gönderen Serhan_ » Pzt Kas 06, 2017 4:10 am

Türkiye'de lojistik bölümü çöp durumunda. Sektördeki en boktan, en işe yaramaz nakliye firmalarından tutta en iyi kurumsal firmalara kadar her yerde operasyon müdürleri lise hatta ortaokul mezunu ve sektörde özellikle lojistik mezunlarına -bu kendini bilmez müdürlerin ve onların yalakalarının- allerjileri var.
istediğin kadar yabancı dil, tecrübe, proje, mt, oe, gümrük, kanun vs. hakkında bilgin olsun istersen türkiyedeki en iyi üniversitelerden mezun ol hiç bi şey değişmiyor.
Malesef türkiyede bu bölüm beş para etmiyor ki daha uzun yıllar boyu da etmeyecek gibi görünüyor.
Felsefe ile lojistik birbiriyle çok alakasız bölümler pek mümkün gibi durmuyor.

Özetle almanyada oku ama türkiyede okuma lojistik bölümünü.

Lojistik ön lisans lisans mezunu ve uzun dönem staj pardon kölelelik deneyimimden yola çıkarak söylüyorum.

:D :D
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Pzt Kas 06, 2017 9:41 am

Serhan_ yazdı: Pzt Kas 06, 2017 4:10 am Türkiye'de lojistik bölümü çöp durumunda. Sektördeki en boktan, en işe yaramaz nakliye firmalarından tutta en iyi kurumsal firmalara kadar her yerde operasyon müdürleri lise hatta ortaokul mezunu ve sektörde özellikle lojistik mezunlarına -bu kendini bilmez müdürlerin ve onların yalakalarının- allerjileri var.
istediğin kadar yabancı dil, tecrübe, proje, mt, oe, gümrük, kanun vs. hakkında bilgin olsun istersen türkiyedeki en iyi üniversitelerden mezun ol hiç bi şey değişmiyor.
Malesef türkiyede bu bölüm beş para etmiyor ki daha uzun yıllar boyu da etmeyecek gibi görünüyor.
Felsefe ile lojistik birbiriyle çok alakasız bölümler pek mümkün gibi durmuyor.

Özetle almanyada oku ama türkiyede okuma lojistik bölümünü.

Lojistik ön lisans lisans mezunu ve uzun dönem staj pardon kölelelik deneyimimden yola çıkarak söylüyorum.

:D :D
Valla hangi lojistik mezununa sorsam aynisini soyluyor. Acikcaai ben turkiyede degilde direkt almanyada okuyup orada kalmak istiyorum yada abdye gitmek. Bu sektor mesela avrupada ne durumda ?

Acikcasi turkiyedeki hangi dirmaya giderseniz gidin basinda cogunlukla ilkokul mezunu biryerlerden torpile vs. Tutunmuş Kişiler var.