Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İŞBANK BLOKE HESAP YENİ PROSEDÜR

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
aliaydn_n

Re: İŞBANK BLOKE HESAP YENİ PROSEDÜR

Mesaj gönderen aliaydn_n » Sal Oca 08, 2019 12:43 am

ugr. yazdı: Pzt Oca 07, 2019 10:41 am Yukardaki yazıları okuyunca daha da aklım karıştı. Almanya'ya geldiğimde ilk işim anmeldung'tu. Fakat anmeldung için termin verdiler (5 şubat'a). Yukarıda yazanlara göre ne yapacağımı şaşırdım şuan. Geldiğimden beri halledebildiğim tek şey alman hattı almak ve ve sigorta. Banka hesabı açtırmak için adres beyanı lazım fakat adres beyanı için ausländermeldestelle'ye yönlendirmişlerdi. Bu yüzden beklemek dışında şuan bir şey yapamiyorum sanırım Verebilceğiniz tavsiye önerilere açığım.
Hangi şehirde kalıyorsun ?

ugr.

Mesaj gönderen ugr. » Çrş Oca 09, 2019 2:15 pm

Duisburg'ta kaliyorum. Kusura bakmayın yeni görüyorum

aliaydn_n

Mesaj gönderen aliaydn_n » Prş Oca 10, 2019 2:29 pm

ugr. yazdı: Çrş Oca 09, 2019 2:15 pm Duisburg'ta kaliyorum. Kusura bakmayın yeni görüyorum
Evet bende orda kalıyordum gece saat 12:00 dan sabah 8:30 a kadar dışarda beklemiştim , eğer İngilizcen iti ise n26 diye bir banka var Online kayıt yapılıyor fintiba bank gibi o banka da anmeldung olayına hiç gerek yok

ugr.

Mesaj gönderen ugr. » Prş Oca 10, 2019 2:33 pm

aliaydn_n yazdı: Prş Oca 10, 2019 2:29 pm Evet bende orda kalıyordum gece saat 12:00 dan sabah 8:30 a kadar dışarda beklemiştim , eğer İngilizcen iti ise n26 diye bir banka var Online kayıt yapılıyor fintiba bank gibi o banka da anmeldung olayına hiç gerek yok
bugün sparkasseye gittim. kadına durumu anlattım sözleşme bu üniversitede öğrenci olduğuma dair belge bu ausländerbehörde deki termin belgesi de bu bir şey yapamaz mısınız diye sordum. Kadın da haftaya çarşambaya görüşmek için termin verdi

ugr.

Mesaj gönderen ugr. » Pzt Şub 18, 2019 2:04 pm

Selamlar herkese, işbankasıyla ilk görüştüğümde bana bloke hesabı ne zaman istersem aktive edebileceğimi söylemişlerdi fakat cuma günü gelen mailde bana:
Almanya’ya geldikten sonra 3 ay içinde hesabınızı aktif hale getirmeniz gerekmektedir. şeklinde bir mail geldi. Sorum şu eğer bu süreyi aşarsam ek ücretlendirme oluyor mu ? Mail attım fakat cevap vermediler daha.
Diğer bir yandan bana ne kadar geç açarsam vize uzatmada o kadar rahat geçer dediler.