Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Deutsche Bank Junge Konto

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Bilu1

Deutsche Bank Junge Konto

Mesaj gönderen Bilu1 » Sal Eyl 12, 2017 4:37 am

Ben simdi Almanya'dan uniden on kabul ve dil kursu aldim ancak okulun dil kursuna gidemeyecegim icin ozel kurs ögrencisi olacağım. Deutsche Bank'dan Junge konto actirabiliyor muyum? Bide actiracagim tarih itibari ile bir kursa kayit yaptirmak gerekiyor mu?

FatihOz

Re: Deutsche Bank Junge Konto

Mesaj gönderen FatihOz » Sal Eyl 12, 2017 12:59 pm

Merhabalar,

yasin 18'i gectikten sonra istedigin bankadan, istedigin hesabi actirabilirsin. Önemli olan soru, senin durumunda Alman konsoloslugunun sana verecegi ögrenci vizesi icin hangi belgeleri ve garantileri istiyor.

Benim bildigim kadariyla, 3 cesit yolu mevcut idi.

1- En kolayi, Almanya'da subesi olan bir bankadan bloke hesap actirmak. Block hesap, oraya Alman devletinin belirledigi miktardaki parayi yatiriyorsun ve aylik sadece yatirdigin miktarin 1/12'sini cekebiliyorsun.
2- Kendine, Almanya'da yasayan (Avrupada yasayan birisi oluyormu konusunu onlarla görüsmen gerekiyor) bir sponsor bulacaksin ve onlar her ay sana Alman devletinin belirledigi miktardaki parayi ödeme tahaatünde bulunacaklar.
3- Devletten veya büyük bir firmadan burs kazanacaksin ve onlar ayni sekilde, belirlenen minimum miktar veya daha üstünü sana burs olarak verecekler.

Gecim kaynagini nasil saglayacagin mevzuu, vize aliminda kritik rol oynamakta ve belgeler arasinda, pasaportun ve kabul belgenden sonra en önemli ücüncü belge denilebilir.

Umarim cevabim faydali olmustur.
Iyi günler.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Sal Eyl 12, 2017 7:35 pm

FatihOz yazdı: Sal Eyl 12, 2017 12:59 pm Merhabalar,

yasin 18'i gectikten sonra istedigin bankadan, istedigin hesabi actirabilirsin. Önemli olan soru, senin durumunda Alman konsoloslugunun sana verecegi ögrenci vizesi icin hangi belgeleri ve garantileri istiyor.

Benim bildigim kadariyla, 3 cesit yolu mevcut idi.

1- En kolayi, Almanya'da subesi olan bir bankadan bloke hesap actirmak. Block hesap, oraya Alman devletinin belirledigi miktardaki parayi yatiriyorsun ve aylik sadece yatirdigin miktarin 1/12'sini cekebiliyorsun.
2- Kendine, Almanya'da yasayan (Avrupada yasayan birisi oluyormu konusunu onlarla görüsmen gerekiyor) bir sponsor bulacaksin ve onlar her ay sana Alman devletinin belirledigi miktardaki parayi ödeme tahaatünde bulunacaklar.
3- Devletten veya büyük bir firmadan burs kazanacaksin ve onlar ayni sekilde, belirlenen minimum miktar veya daha üstünü sana burs olarak verecekler.

Gecim kaynagini nasil saglayacagin mevzuu, vize aliminda kritik rol oynamakta ve belgeler arasinda, pasaportun ve kabul belgenden sonra en önemli ücüncü belge denilebilir.

Umarim cevabim faydali olmustur.
Iyi günler.
Cevabın için teşekkür ederim de ben konuyu eksik yazmışım. Benim Fintiba'dan bloke hesabım var zaten ve vizeyi de aldım. Ancak Almanya'ya gidince bloke hesaptan para çekebilmek için başka bir hesabımın olması gerekiyor. Deutsche Bank'ta da Aktiv Konto ve Junge Konto dikkatimi çekti. İkisinden birini açtıracağım muhtemelen. Junge Konto öğrenciye beleş bir hesap. Aktiv Konto için aylık 5 Euro ödemem gerekiyor. (Aslında Aralığın sonuna kadar para almıyorlamış ama yeni yıldan itibaren 5 euro) O yüzden sordum. 5 Euro büyük bir mebla değil ama sonuçta öğrenciyim daha uyguna açabiliyorsam onu tercih etmem gerekir diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eyl 14, 2017 12:12 am

ing diba girokonto tamamen ücretsiz. ayni sekilde ücretsiz kredi karti da yolluyo. kredi karti hesabin bakiyesine bagli yani hesaptaki paran kadar limitin var. kredi kartiyla tüm visa amblemli bankamatiklerde komisyon vermeden para cekebilirsin. bunun yaninda avrupa birligi icersinde de euro kullanan ülkelerde yine ayni sekilde komisyon vermeden para cekebiliyosun, euro olmayanlarda %1.25 oraninda kur cevrimi icin kesiliyo.

kredi karti haricinde bankamatik karti da gönderiyolar ama cok islevi yok. kredi karti yeter de artar.

bunun subesi yok internet bankaciligi üzerinden yürüyo hersey. bunun yaninda iyi bir hotline hizmeti var.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Prş Eyl 14, 2017 3:41 am

welly275 yazdı: Prş Eyl 14, 2017 12:12 am ing diba girokonto tamamen ücretsiz. ayni sekilde ücretsiz kredi karti da yolluyo. kredi karti hesabin bakiyesine bagli yani hesaptaki paran kadar limitin var. kredi kartiyla tüm visa amblemli bankamatiklerde komisyon vermeden para cekebilirsin. bunun yaninda avrupa birligi icersinde de euro kullanan ülkelerde yine ayni sekilde komisyon vermeden para cekebiliyosun, euro olmayanlarda %1.25 oraninda kur cevrimi icin kesiliyo.

kredi karti haricinde bankamatik karti da gönderiyolar ama cok islevi yok. kredi karti yeter de artar.

bunun subesi yok internet bankaciligi üzerinden yürüyo hersey. bunun yaninda iyi bir hotline hizmeti var.
Dedigin seye baktim ucretsiz diyor ama hesap acim ucreti 75 Euro diyor. Yani Deutsche Bank'da ben boyle bir ucret odendigini hatirlamiyorum ve bu durumda Deutsche Bank daha uygun oluyor gibi

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eyl 14, 2017 8:14 am

Bilu1 yazdı: Prş Eyl 14, 2017 3:41 am

Dedigin seye baktim ucretsiz diyor ama hesap acim ucreti 75 Euro diyor. Yani Deutsche Bank'da ben boyle bir ucret odendigini hatirlamiyorum ve bu durumda Deutsche Bank daha uygun oluyor gibi
yanlis anlamissin sen onu. 75€ sana hediye veriyoeger maas hesabin olarak kullanirsan ki bunun da sarti birbirini devem eden iki ay üst üste hesaba maas tanim koduyla 1000€ dan fala para girisi olmasi. ama calismadigin icin bu hediyeyi alamicaksin. yani seni ilgilendiren birsey degil. hesabi acmak icin ücret yok.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Cum Eyl 15, 2017 2:12 am

welly275 yazdı: Prş Eyl 14, 2017 8:14 am yanlis anlamissin sen onu. 75€ sana hediye veriyoeger maas hesabin olarak kullanirsan ki bunun da sarti birbirini devem eden iki ay üst üste hesaba maas tanim koduyla 1000€ dan fala para girisi olmasi. ama calismadigin icin bu hediyeyi alamicaksin. yani seni ilgilendiren birsey degil. hesabi acmak icin ücret yok.
Anladım teşekkür ederim.

baturcildam

Mesaj gönderen baturcildam » Çrş Ağu 15, 2018 1:22 pm

welly275 yazdı: Prş Eyl 14, 2017 8:14 am yanlis anlamissin sen onu. 75€ sana hediye veriyoeger maas hesabin olarak kullanirsan ki bunun da sarti birbirini devem eden iki ay üst üste hesaba maas tanim koduyla 1000€ dan fala para girisi olmasi. ama calismadigin icin bu hediyeyi alamicaksin. yani seni ilgilendiren birsey degil. hesabi acmak icin ücret yok.
Eft havale ücretli mi

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Ağu 15, 2018 8:52 pm

almanyada eft havale diye ayirim yok. avrupa ici yani SEPA gönderimler, dauerauftrag diye gecen tekrar eden havaleler ücretsiz. türkiyeye gönderimler ücrete tabi olsa gerek onu tam bilmiyorum.

baturcildam

Mesaj gönderen baturcildam » Cum Ağu 17, 2018 3:40 pm

welly275 yazdı: Çrş Ağu 15, 2018 8:52 pm almanyada eft havale diye ayirim yok. avrupa ici yani SEPA gönderimler, dauerauftrag diye gecen tekrar eden havaleler ücretsiz. türkiyeye gönderimler ücrete tabi olsa gerek onu tam bilmiyorum.
Tüm visa atm lerden kartın hesabına para koyabiliyoruz değil mi burdan para götürüp hesaba koyacagım fazlasını bide her ay fintiba gelecek

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cum Ağu 17, 2018 3:46 pm

welly275 yazdı: Çrş Ağu 15, 2018 8:52 pm almanyada eft havale diye ayirim yok. avrupa ici yani SEPA gönderimler, dauerauftrag diye gecen tekrar eden havaleler ücretsiz. türkiyeye gönderimler ücrete tabi olsa gerek onu tam bilmiyorum.
Geçenlerde fintiba başlığına yazdım da, buraya da yazayım. Atıyorum fintiba’ya aylık 755€luk bloke hesap yaptırdım. 5 kendileri kesti, kaldı 750. Şimde ben ing den hesap açsam, bana her ay 750 mi yatar yoksa fintiba-ing arasında da ek bir kesinti olur mu? Yani 750 mi alırım, yoksa daha az mı?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Ağu 17, 2018 9:21 pm

fintibaya ya da fintibayi kullanan birine sorman gerek. ben fintibayi bilmiyorum.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Ağu 17, 2018 9:27 pm

baturcildam yazdı: Cum Ağu 17, 2018 3:40 pm Tüm visa atm lerden kartın hesabına para koyabiliyoruz değil mi burdan para götürüp hesaba koyacagım fazlasını bide her ay fintiba gelecek
anlasmali partnerlerden para yatirabiliyosun diye biliyorum ama hangileri bunlar nerde bulunur bilmiyorum. visalardan para cekmek ing diba icin ücretsiz. eger bankamatik sahibi firma ek masraf koyarsa o ayri. stadtsparkasse, postbank gibi atmlerden cektim para kesmedi ekstra. ama kuytu kösede bankaya ait olmayanlar ekstra kendileri masraf alabilir.

baturcildam

Mesaj gönderen baturcildam » Sal Ağu 28, 2018 3:31 pm

welly275 yazdı: Cum Ağu 17, 2018 9:27 pm anlasmali partnerlerden para yatirabiliyosun diye biliyorum ama hangileri bunlar nerde bulunur bilmiyorum. visalardan para cekmek ing diba icin ücretsiz. eger bankamatik sahibi firma ek masraf koyarsa o ayri. stadtsparkasse, postbank gibi atmlerden cektim para kesmedi ekstra. ama kuytu kösede bankaya ait olmayanlar ekstra kendileri masraf alabilir.
Hocam basvuru ve kimlik doğrulandıktan sonra ne kadar sürede adresimiz gelir visa card