Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bremen'de kalacak yer & öneri ?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
öyküzeynep

Bremen'de kalacak yer & öneri ?

Mesaj gönderen öyküzeynep » Pzt Eyl 04, 2017 5:43 pm

Merhaba, bir aksilik olmazsa ve vize red vermezse Ekim ortalarında arkadaşımla Bremen'de olacağız. Konaklama için ne tavsiye edersiniz? Bana yurt çıkarsa onun da benimle kalma imkanı var mı aynı odada, buna karışan olur mu? WG'de çok fazla dolandırıcılık olayı okudum, o yüzden gitmeden WG ayarlamak sıcak gelmiyor, sanırım çok da mümkün değil, fakat oraya gitmeden Türkiye'den ayarlayabileceğimiz en mantıklı konaklama şekli ne olur? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

emrkrn123

Re: Bremen'de kalacak yer & öneri ?

Mesaj gönderen emrkrn123 » Pzt Eyl 04, 2017 6:56 pm

Bende bremende okuyorum Wgde kalıyorum bir sorun yaşamadım ama dikkatli olmakta fayda var.Devlet yurtlarında oda çıkması zaman alabiliyo şansa bağlı biraz.Arkadaşınla beraber tek odada kalman yasak, odayı paylaştığın öğrenci şikayet ederse sorun yaşarsın.

ilkem

Mesaj gönderen ilkem » Prş Eyl 07, 2017 10:49 am

ben ekim başında bremende odadan çıkıyorum sana oda arkadaşlarımın ilanını göndereyim istersen? kendini tanıtan bir mail atarsın yalnız 2 kişi kalmanızdan rahatsız olurlar muhtemelen. bu arada burada einzel zimmer çıkması çok mümkün değil özellikle de bu aylarda. wg gesucht tan bakıyor musunuz? onlara yazmaya karar verirsen benden haber aldığını söyleme lütfen :D ve mümkünse wg gesuchtta bulduğun tüm uygun ilanlara mail at.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Prş Eyl 07, 2017 1:06 pm

ilkem yazdı: Prş Eyl 07, 2017 10:49 am ben ekim başında bremende odadan çıkıyorum sana oda arkadaşlarımın ilanını göndereyim istersen? kendini tanıtan bir mail atarsın yalnız 2 kişi kalmanızdan rahatsız olurlar muhtemelen. bu arada burada einzel zimmer çıkması çok mümkün değil özellikle de bu aylarda. wg gesucht tan bakıyor musunuz? onlara yazmaya karar verirsen benden haber aldığını söyleme lütfen :D ve mümkünse wg gesuchtta bulduğun tüm uygun ilanlara mail at.
konudan alakasız bir şey sormak istiyorum. Einzelapartment ile Ein-Raum-Apartment arasındaki fark nedir?

ilkem

Mesaj gönderen ilkem » Prş Eyl 07, 2017 4:21 pm

sen sorana kadar düşünmemiştim ama internette şöyle bi şey buldum:
Appartment=incl. Dusche/WC/Kochecke
Einzelzimmer=Rudeldusche/Gemeinschaftsklo/Gemeinschaftsküche
artık ne kadar doğrudur bilmiyorum. kusura bakma :)

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Prş Eyl 07, 2017 6:23 pm

Nokta atışı olmadı ama yinede teşekkürler. :D

öyküzeynep

Mesaj gönderen öyküzeynep » Prş Eyl 07, 2017 7:22 pm

ilkem yazdı: Prş Eyl 07, 2017 10:49 am ben ekim başında bremende odadan çıkıyorum sana oda arkadaşlarımın ilanını göndereyim istersen? kendini tanıtan bir mail atarsın yalnız 2 kişi kalmanızdan rahatsız olurlar muhtemelen. bu arada burada einzel zimmer çıkması çok mümkün değil özellikle de bu aylarda. wg gesucht tan bakıyor musunuz? onlara yazmaya karar verirsen benden haber aldığını söyleme lütfen :D ve mümkünse wg gesuchtta bulduğun tüm uygun ilanlara mail at.
Çok teşekkürler ancak bizim 2 kişilik bir ev bulmamız gerekiyor, yani aynı evde iki farklı oda da olur ama aynı ev olması öncelikli tercihimiz :/ Baya bir siteden bakıyorum facebooktan da bakıyorum çok ilan var bakıyorum yavaş yavaş :)

ilkem

Mesaj gönderen ilkem » Prş Eyl 07, 2017 7:36 pm

kolay gelsin işiniz çok zor :(

öyküzeynep

Mesaj gönderen öyküzeynep » Cmt Eki 14, 2017 5:56 pm

emrkrn123 yazdı: Pzt Eyl 04, 2017 6:56 pm Bende bremende okuyorum Wgde kalıyorum bir sorun yaşamadım ama dikkatli olmakta fayda var.Devlet yurtlarında oda çıkması zaman alabiliyo şansa bağlı biraz.Arkadaşınla beraber tek odada kalman yasak, odayı paylaştığın öğrenci şikayet ederse sorun yaşarsın.
Merhaba, hala bir yer bulamadık. Sizin bildiğiniz ev arkadaşı arayan biri var mı acaba? Bütün sitelerden başvuruyoruz ancak çok az dönüt alıyoruz, onlar da olumsuz oluyor (Çok fazla başvuru geldi, başka birini seçtik vs. gibi )

Bora

Mesaj gönderen Bora » Sal Ağu 28, 2018 5:14 pm

Arkadaşlar konu geçen sene de kalmış ama bende bu sene 01.10.2018'de master programım için Bremen'e geleceğim ve konaklama bulma konusunda gerçekten sıkıntı çekiyorum. Uygun bir oda biliyorsanız önerebilir misiniz? Çok teşekkürler.

Bora

öyküzeynep

Mesaj gönderen öyküzeynep » Sal Ağu 28, 2018 5:48 pm

Merhaba. Bremen'de yer bulmak gerçekten çok zor. Facebook'tan Erasmus Bremen 2018/2019 ve Wohnungsmarkt Bremen sayfalarına üye olun. Oralarda ilanlar paylaşılıyor. Zaten Wg-Gesucht gibi sitelere bakıyorsunuzdur, ancak ben Wg Gesucht sitesinden kendime profil açmıştım, bilgilerimi yazmıştım. Birisi bana o profilden ulaşıp kendi yazmıştı uygun evim var diye. O şekilde bir ev buldum. Onu da deneyebilirsiniz. Hiçbir şey çıkmazsa okula mail atıp çok zor durumda olduğunuzu, kalacak yer aradığınızı anlatan bir yazı yazın. ( accomm@uni-bremen.de ) onlara oda arkadaşı arayan kişiler ya da evlerinin bir odasını kiralamak isteyen emekliler vs. ilan bırakıyor. Onlar da yer bulamayan öğrencileri bu kişilere yönlendiriyor. Bu şekilde de 1-2 kişiyle bağlantı kurmuştum ben. Kolay gelsin :)

Bora

Mesaj gönderen Bora » Sal Ağu 28, 2018 6:08 pm

Valla neden bu kadar zor olduğunu anlayamadım bir sürü ilan var wg-gesucht'ta hepsine de dolu dolu yazıyorum ama 3 kişi anca döndü şimdiye kadar onlarda okula 15km uzaktalarmış. Peki Galileo Residenz'i önerir misiniz çok zor durumda kalırsam ?

öyküzeynep

Mesaj gönderen öyküzeynep » Sal Ağu 28, 2018 7:11 pm

Maalesef genelde Alman öğrencilere öncelik veriyorlar başvurularda. Özel bir yurt ve bu yüzden pahalı ancak kalan bir arkadaşım olmuştu, güzel olduğunu söylemişti. Almanya'daysanız ilanlara yaptıgınız başvurularda Almanya'da olduğunuzu, daireyi görmeye gelebileceğinizi vs. söyleyin. Türkiye'deyken yer bulma işi neredeyse imkansız. Verdiğim maile ingilizce ya da almanca olarak durumunuzu anlatan bir yazı yazın, onlar 1 hafta içinde ellerinde size uyan ilanları yönlendiriyorlar. Direkt o kişilerle kontakt kurup beraber bir randevu ayarlıyorsunuz evi görmek için. Aynı eve/odaya onlarca kişi çağırabiliyorlar. İçlerinden kalacak kişiyi seçiyorlar.

Bora

Mesaj gönderen Bora » Sal Ağu 28, 2018 7:30 pm

Maalesef bende Türkiye'den ayarlamaya çalışıyorum bu yüzden hiç geri dönüş alamıyorum dediğiniz gibi:( Peki 1 hafta önceden gelsem hostel'de kalsam o sırada bulabilme ihtimalim sizce kaç ?

öyküzeynep

Mesaj gönderen öyküzeynep » Sal Ağu 28, 2018 7:33 pm

Ben geçen sene tam da o şekilde ayarladım, yani 1 hafta önceden gelip hostelde kaldım. 1 hafta sonunda buldum. Ancak aylarca arayan kişiler de var, 2-3 günde bulan da. Biraz da şans meselesi.

Bora

Mesaj gönderen Bora » Sal Ağu 28, 2018 10:12 pm

Hostel olarak "Southend Hostel Bremen"' ayarladım ama bi fikrin var mı orası hakkında 1 hafta kalınabilir mi bavullarla ? :)

Bora

Mesaj gönderen Bora » Sal Şub 02, 2021 5:19 pm

Selam herkese,

Almanya'da konaklama bulmak ile ilgili tecrübelerimi yeni yazımda blogumda paylaştım. Her kalacak yer arayan arkadaşı bekliyorum, umarım yardımı dokunur. :)

https://almanyamaster.blogspot.com/