Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Dişçi

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
MoYk_

Almanya'da Dişçi

Mesaj gönderen MoYk_ » Cum Ağu 25, 2017 11:52 pm

Merhaba, Almanya'da diş tedavileri nasıl oluyor? Dolgu ve kanal tedavisi yaptırmam lazım, randevu alma, süresi vs bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi. TK sigortası yaptıracağım dişlerim gerçekten ağrımaya başladı :oops: eğer çok sıkıntılıysa Almanyada bu süreç Türkiyede özele gideyim devlet hastaneleri çok geç randevu veriyor.

Gideceğim şehir Oberhausen, üniversite Aachen'da bu arada.

Kullanıcı avatarı
welly275

Re: Almanya'da Dişçi

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Ağu 26, 2017 12:38 am

sigortalarla anlasmasi olan her disciye gidebilirsin. randevu durumu discidén disciye degisir. cok tercih idelen biriyse ya da fazla disci yoksa o bölgede yogunlugundan dolayi ileri tarihe randevu verebilir. eger durumun acilse git, durumun acil oldugunu belirt biraz uzun beklemeyi göze alarak kisa sürede tedavini hallettirebilirsin.

yaptiracagin temel yasal sigorta olsa gerek özeli secmezsen ki özeller daha pahali olur. herseyi karsilasamazlar. mesela sectigin dolgu materyaline göre ekstra ödersin. mesela AOK standart gri renkli dolguyu karsiliyo ama beyaz renkli olani hayir. bunun disinda profesyonel dis temizligini sen ödüyosun sonra AOKya basvuruyon sana bi kismini geri iade ediyolar. kanal tedavisinde sigorta neyi karsiliyo bilmiyorum. bunun yaninda doktorlar da ekstra sigortanin karsilamadigi biseyi satmaya calisabiliyolar. iyi sor bilgi la öncesinde.

temel yasal sigortalar üc asagi bes yukar ayni. ufak tefek farkliliklari oluyo. o yüzden sigortayi yaptiracagin kurumdan ögren dis tedavisinde neleri karsiliyolar.

MoYk_

Mesaj gönderen MoYk_ » Cmt Ağu 26, 2017 1:00 am

welly275 yazdı: Cmt Ağu 26, 2017 12:38 am sigortalarla anlasmasi olan her disciye gidebilirsin. randevu durumu discidén disciye degisir. cok tercih idelen biriyse ya da fazla disci yoksa o bölgede yogunlugundan dolayi ileri tarihe randevu verebilir. eger durumun acilse git, durumun acil oldugunu belirt biraz uzun beklemeyi göze alarak kisa sürede tedavini hallettirebilirsin.

yaptiracagin temel yasal sigorta olsa gerek özeli secmezsen ki özeller daha pahali olur. herseyi karsilasamazlar. mesela sectigin dolgu materyaline göre ekstra ödersin. mesela AOK standart gri renkli dolguyu karsiliyo ama beyaz renkli olani hayir. bunun disinda profesyonel dis temizligini sen ödüyosun sonra AOKya basvuruyon sana bi kismini geri iade ediyolar. kanal tedavisinde sigorta neyi karsiliyo bilmiyorum. bunun yaninda doktorlar da ekstra sigortanin karsilamadigi biseyi satmaya calisabiliyolar. iyi sor bilgi la öncesinde.

temel yasal sigortalar üc asagi bes yukar ayni. ufak tefek farkliliklari oluyo. o yüzden sigortayi yaptiracagin kurumdan ögren dis tedavisinde neleri karsiliyolar.
Teşekkürler, kanal tedavisini karşılıyor yazıyor internette. Karşılıyorsa ben dişçiye ödemeyi yapıyorum daha sonra sigorta bana iade mi ediyor yoksa ücretsiz tedavi mi oluyorum Türkiyedeki gibi.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Ağu 26, 2017 1:57 pm

hayir dedigim sadece dis temizligi icin gecerli. AOK yilda bir kez profesyonel dis temizliginin bir kismini geri ödüyo. diger hizmetlerde sigortanin karsilamadiklarini ödersin. mesela gri renkli dolgu yerine beyaz renkli istersen dolgu miktarina göre fiyat farkini ödersin.

grunertee

Mesaj gönderen grunertee » Pzr Ağu 27, 2017 5:26 am

Benim de TK ve daha yeni kanal tedavisi yaptirdim. Anlasmali bi disciye gittigimde sinir basi 50 euro aldilar.

Ayrica internetteki kitapciginda kanal tedavisini karsiladiklarini hic gormedim ben TKin. Sen nerde okudun acaba?

MoYk_

Mesaj gönderen MoYk_ » Pzr Ağu 27, 2017 3:01 pm

Redditte vs it covers root canal yazmışlardı, bi kesim de anormal para ödemiş anlayamadım açıkçası. Demek ki kapsamıyor.

EstetikDentalimplant

Mesaj gönderen EstetikDentalimplant » Pzt Ara 30, 2019 9:14 pm

MoYk_ yazdı: Cum Ağu 25, 2017 11:52 pm Merhaba, Almanya'da diş tedavileri nasıl oluyor? Dolgu ve kanal tedavisi yaptırmam lazım, randevu alma, süresi vs bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi. TK sigortası yaptıracağım dişlerim gerçekten ağrımaya başladı :oops: eğer çok sıkıntılıysa Almanyada bu süreç Türkiyede özele gideyim devlet hastaneleri çok geç randevu veriyor.

Gideceğim şehir Oberhausen, üniversite Aachen'da bu arada.
Türkiye'de diş tedavisi fiyatları daha uygun. Fiyat almak için;
https://estetikdentalimplant.com/