Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'ya ilk Gelişte Ulaşım

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
alihan92

Almanya'ya ilk Gelişte Ulaşım

Mesaj gönderen alihan92 » Cum Ağu 18, 2017 3:33 pm

10 gün sonra Hannover havalimanına gece 11 de inmiş olacağım bir sorun olmazsa. Oradan Clausthal'e nasıl geçsem karar veremedim. İlk gidiş olduğu için haliyle elimde valizler olacak. İndiğim zaman merkez istasyona yakın bir otele taksi ile geçip sabahleyin de Goslar trenine binerim diye düşündüm. Oradan da otobüs ile Clausthal. Sorularıma gelecek olursak,

1. Özellikle Clausthal'e Hannover'den geçen arkadaşlar daha pratik ve zahmetsiz bir yol var mıdır acaba?

2. Araç kiralamayı da düşündüm ama tr de dilim yandığı için oraya ilk gidişte kiralamak nasıl olur bilemedim, önerir misiniz?

3. DB Hannover-Goslar biletini şimdi internetten mi almalıyım oradaki istasyondan alsam da olur mu?

4. Otobüs biletini nereden alabilirim Goslar'dan otobüse binmek için?

Teşekkürler.

John

Re: Almanya'ya ilk Gelişte Ulaşım

Mesaj gönderen John » Cum Ağu 18, 2017 5:26 pm

Öncelikle hayırlı olsun. Başarılarının devamını dilerim. Ilk iki soru hakkında bir bilgim yok.

3. Şimdiden alırsan daha ucuza gelebilir. Istasyondan da alabilirsin.
4. Flixbus uygulamasından telefon ile ya da gardan (ZOB) otobüs biletini alabilirsin. Otobüse binmeden önce görevliden de alınıyor diye hatırlıyorum ama yaklaşık iki katı pahallı olduğu için hiç almadım.

iyi forumlar.

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Cum Ağu 18, 2017 7:14 pm

John yazdı: Cum Ağu 18, 2017 5:26 pm Öncelikle hayırlı olsun. Başarılarının devamını dilerim. Ilk iki soru hakkında bir bilgim yok.

3. Şimdiden alırsan daha ucuza gelebilir. Istasyondan da alabilirsin.
4. Flixbus uygulamasından telefon ile ya da gardan (ZOB) otobüs biletini alabilirsin. Otobüse binmeden önce görevliden de alınıyor diye hatırlıyorum ama yaklaşık iki katı pahallı olduğu için hiç almadım.

iyi forumlar.
iyi dileklerin için teşekkür ederim John:) sen de Clausthal de mi okuyorsun?

flixbus clausthal e uğramıyor sanırım. bahn.de'den almam gerekiyor sanırım. Bu konuda sormak istediğim şu: bahn.de sitesi üzerinden Hannover havaalanı başlangıçlı clausthal varışlı arama yaptığımda sırasıyla 2 tren ve 1 otobüse binmem gerektiğini gösteriyor. bu rota için belirtilen bilet ücretini ödedikten sonra bilet konusu nasıl işliyor? Her araçta QR kodumuzu göstererek mi aktarma yapıyoruz yoksa satın aldıktan sonra her üç aktarma aracı için de mailimize yazdırmak üzere biletler mi geliyor?

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Cum Ağu 18, 2017 7:44 pm

Aklın varsa clausthala gitme derim ben. Tabi çooooooook sakin bir hayatı seviyorsan o ayrı.
Be different,make a difference...

John

Mesaj gönderen John » Cum Ağu 18, 2017 8:39 pm

Yok ben başka eyaletteyim. Şimdi bir araştırma yaptım, Goslar ya da Osterode am Harz'a gidiyor Flixbus, oradan aktarma ile Claustal'a gidebilirsin diye tahmin ediyorum. Fiyat araştırmasını iyi yapıp tren yerine flixbus kullanabilirsin. Haubtbahnhof'un yanında otobüs terminali var, kolaylıkla bulursun. Gece gelmen biraz sıkıntılı, geceyi mecburen bir yerde geçirmen lazım. Ben hiç telefon uygulaması ya da internet üzerinden tren bileti almadım ama alanlardan gördüğüm kadarıyla araç başına 1 QR code var ve bunu göstererek görevliye geçebiliyorsun. Internetten alıyorsan yazdırmak senin için daha iyi olur, malum ilk geldiğinde Alman hattın ve internetin olmayacak. Mail geliyor, ayrıca uygulama üzerinden de pdf olarak indirebiliyorsun.
Alman hattın olsa Blablacar kullanmanı tavsiye ederdim, belki ileride kısmet olur bu method. Kazasız belasız iyi yolculuklar

burak0992 arkadaşım, lütfen konudan alakasız yorumlar yapmayalım. Sen böyle dedin diye arkadaş şimdi vazgeçip Türkiye'de kalmayacak. Sadece baltalayıcı bir yorum gördüğünde adamın morali bozulacak. Senin diğer başlıklar altında güzel yorumlarını da gördüm, o çizgide ilerlemen herkese daha faydalı olur. Bu da kendi fikrimdir, ne yapıp yapmamak senin bileceğin iş. iyi forumlar

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Cum Ağu 18, 2017 11:59 pm

John yazdı: Cum Ağu 18, 2017 8:39 pm Yok ben başka eyaletteyim. Şimdi bir araştırma yaptım, Goslar ya da Osterode am Harz'a gidiyor Flixbus, oradan aktarma ile Claustal'a gidebilirsin diye tahmin ediyorum. Fiyat araştırmasını iyi yapıp tren yerine flixbus kullanabilirsin. Haubtbahnhof'un yanında otobüs terminali var, kolaylıkla bulursun. Gece gelmen biraz sıkıntılı, geceyi mecburen bir yerde geçirmen lazım. Ben hiç telefon uygulaması ya da internet üzerinden tren bileti almadım ama alanlardan gördüğüm kadarıyla araç başına 1 QR code var ve bunu göstererek görevliye geçebiliyorsun. Internetten alıyorsan yazdırmak senin için daha iyi olur, malum ilk geldiğinde Alman hattın ve internetin olmayacak. Mail geliyor, ayrıca uygulama üzerinden de pdf olarak indirebiliyorsun.
Alman hattın olsa Blablacar kullanmanı tavsiye ederdim, belki ileride kısmet olur bu method. Kazasız belasız iyi yolculuklar

burak0992 arkadaşım, lütfen konudan alakasız yorumlar yapmayalım. Sen böyle dedin diye arkadaş şimdi vazgeçip Türkiye'de kalmayacak. Sadece baltalayıcı bir yorum gördüğünde adamın morali bozulacak. Senin diğer başlıklar altında güzel yorumlarını da gördüm, o çizgide ilerlemen herkese daha faydalı olur. Bu da kendi fikrimdir, ne yapıp yapmamak senin bileceğin iş. iyi forumlar
Sen bu sitenin admini veya sorumlusu musun? Sen kendi yorumlarına bak,ben gidecek olan arkadaşla muhattabım seninle değil. İyi forumlar.

John

Mesaj gönderen John » Cmt Ağu 19, 2017 1:02 am

Yaptığım yorumda herhangi bir şekilde kalp kırmaya yönelik bir şey söylemedim, uyarı değil tavsiyede bulundum bunun içinde admin ya da sorumlu olmaya gerek yok. Kabalığından ötürü zaten benle muhatap olacak seviyede değilsin bunu da görmüş olduk. Neyse uzatmaya gerek yok konu başka, biz başka şeyden konuşuyoruz. Burak0992 için bu son yazdığımdır, burada kapatıyorum.

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Cmt Ağu 19, 2017 3:22 pm

John yazdı: Cum Ağu 18, 2017 8:39 pm Yok ben başka eyaletteyim. Şimdi bir araştırma yaptım, Goslar ya da Osterode am Harz'a gidiyor Flixbus, oradan aktarma ile Claustal'a gidebilirsin diye tahmin ediyorum. Fiyat araştırmasını iyi yapıp tren yerine flixbus kullanabilirsin. Haubtbahnhof'un yanında otobüs terminali var, kolaylıkla bulursun. Gece gelmen biraz sıkıntılı, geceyi mecburen bir yerde geçirmen lazım. Ben hiç telefon uygulaması ya da internet üzerinden tren bileti almadım ama alanlardan gördüğüm kadarıyla araç başına 1 QR code var ve bunu göstererek görevliye geçebiliyorsun. Internetten alıyorsan yazdırmak senin için daha iyi olur, malum ilk geldiğinde Alman hattın ve internetin olmayacak. Mail geliyor, ayrıca uygulama üzerinden de pdf olarak indirebiliyorsun.

teşekkürler John, haritadan ben de gördüm hannover hauptbahnhof yanında direk otobüs terminali var dediğin gibi. Tavsiyen üzerine fiyat araştırması yaptım sanırım flixbus ile gideceğim Goslar'a. İlk olarak havaalanına indiğimde mecburen merkez istasyona gece gelip civardaki bi otelde geceyi geçireceğim. fakat gece havalaanından merkez istasyona trenle geçmek için bahn.de üzerinden 28 ağustos gecesine arama yaptım fakat seferlerin yanında "fiyat bilgisi verilemiyor" yazıyor trenler için. En son tren de 01.36 imiş. Bu durumda bileti nasıl temin edebilirim? Bilet gişesindeki görevliler de 01.36 ya kadar çalışıyorsa oradan alırım ama mesaileri erken bitiyorsa ne yapmalıyım sence? Tabiki en kötü ihtimalle mecburen taksi ye binerim ama tren olursa daha iyi olur diye soruyorum.

Merkez istasyondan Goslar geçme konusunda da dediğin gibi flixbus yapacağım sanırım:) Flixbus sitesi üzerinden 29 ağustos için von "hannover zob" nach "goslar" olarak arama yaptığımda öğlen 12:10 da otobüs gösteriyor. Sormak istediğim bu otobüslerde rötar durumu oluyor mu genel olarak? Ayrıca da ilk Flixbus tecrübem olacağı için dikkat etmem gereken başka bir şey varsa onu da öğrenmek isterim:)

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Cmt Ağu 19, 2017 3:37 pm

John yazdı: Cmt Ağu 19, 2017 1:02 am Yaptığım yorumda herhangi bir şekilde kalp kırmaya yönelik bir şey söylemedim, uyarı değil tavsiyede bulundum bunun içinde admin ya da sorumlu olmaya gerek yok. Kabalığından ötürü zaten benle muhatap olacak seviyede değilsin bunu da görmüş olduk. Neyse uzatmaya gerek yok konu başka, biz başka şeyden konuşuyoruz. Burak0992 için bu son yazdığımdır, burada kapatıyorum.
Asıl sen benim seviyemi ölçebilecek seviyede değilsin. Ayrıca ne arkadaşım,ne tanıdığım,ne de akrabam olarak bana tavsiye verebilecek bir durumda da değilsin. Herkesin yazdığına muhatap olmak yerine sana yöneltilen sorulara ya da sormak istediğin sorularla ilgilen. Bu da benim için sana yazdığım son şeydir.

John

Mesaj gönderen John » Cmt Ağu 19, 2017 5:36 pm

1. Fiyat bilgisi verilemiyor denmesinin sebebini tam bilmiyorum ama şehiriçi hatlarda maksimum 3-4 euro bilet parası olduğundan internetten almak her yerde mümkün olmuyor. Tren için otomatlar var, durakta makineden alabilirsin biletini.
2. Rötar olabiliyor, bazen yarım saat gecikebiliyor otobüs. Şansa bağlı, sen her türlü vaktinde orada olduktan sonra başka bir şeye dikkat etmene gerek yok. 20 kilo yük hakkın var flixbusta aklında olsun.

İyi yolculuklar

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Cmt Ağu 19, 2017 5:48 pm

John yazdı: Cmt Ağu 19, 2017 5:36 pm 1. Fiyat bilgisi verilemiyor denmesinin sebebini tam bilmiyorum ama şehiriçi hatlarda maksimum 3-4 euro bilet parası olduğundan internetten almak her yerde mümkün olmuyor. Tren için otomatlar var, durakta makineden alabilirsin biletini.
2. Rötar olabiliyor, bazen yarım saat gecikebiliyor otobüs. Şansa bağlı, sen her türlü vaktinde orada olduktan sonra başka bir şeye dikkat etmene gerek yok. 20 kilo yük hakkın var flixbusta aklında olsun.

İyi yolculuklar
1. otomat olayını öğrendiğim iyi oldu:) aynen şehir içi kısa bir mesafe havaalanı-hbf, yanımda da 5-10 luk nakit ve bozuk bulunduracağım.
2. yeri gelmişken sorayım. site üzerinden "ekstralar" olarak 2 eur ek ücret ile 20 kg daha ek yük alınabiliyor diye gördüm sitesinde. Onu da almam gerekecek sanırım:)

zeynacigim

Mesaj gönderen zeynacigim » Pzt Eyl 10, 2018 6:27 pm

alihan92 yazdı: Cum Ağu 18, 2017 3:33 pm 10 gün sonra Hannover havalimanına gece 11 de inmiş olacağım bir sorun olmazsa. Oradan Clausthal'e nasıl geçsem karar veremedim. İlk gidiş olduğu için haliyle elimde valizler olacak. İndiğim zaman merkez istasyona yakın bir otele taksi ile geçip sabahleyin de Goslar trenine binerim diye düşündüm. Oradan da otobüs ile Clausthal. Sorularıma gelecek olursak,

1. Özellikle Clausthal'e Hannover'den geçen arkadaşlar daha pratik ve zahmetsiz bir yol var mıdır acaba?

2. Araç kiralamayı da düşündüm ama tr de dilim yandığı için oraya ilk gidişte kiralamak nasıl olur bilemedim, önerir misiniz?

3. DB Hannover-Goslar biletini şimdi internetten mi almalıyım oradaki istasyondan alsam da olur mu?

4. Otobüs biletini nereden alabilirim Goslar'dan otobüse binmek için?

Teşekkürler.
Merhabalar,
Ben de Ekim ayında Clausthal'e gideceğim. Acaba nasıl bir rota izledin, deneyimlerin nelerdi ve tavsiyelerin ne olur benimle paylaşabilir misin?
Mantıklı olan Hannover'e uçup ordan mı gitmek yoksa Düsseldorf diye de seçenek sunanlar olmuştu ama bu seçenek bana saçma geldi, yine de danışmak istedim.
Umarım cevap alabilirim, ilk yurtdışı deneyimim haliyle tereddütlüyüm.

Teşekkürler.

cvkogz

Mesaj gönderen cvkogz » Pzt Eyl 10, 2018 8:38 pm

zeynacigim yazdı: Pzt Eyl 10, 2018 6:27 pm Merhabalar,
Ben de Ekim ayında Clausthal'e gideceğim. Acaba nasıl bir rota izledin, deneyimlerin nelerdi ve tavsiyelerin ne olur benimle paylaşabilir misin?
Mantıklı olan Hannover'e uçup ordan mı gitmek yoksa Düsseldorf diye de seçenek sunanlar olmuştu ama bu seçenek bana saçma geldi, yine de danışmak istedim.
Umarım cevap alabilirim, ilk yurtdışı deneyimim haliyle tereddütlüyüm.

Teşekkürler.
Hannover mantıklı olan. Niedersachsen-Ticket (23€) var ondan alıp Hannover havaalanından - Goslar - Clausthal rotasını 23 euro ya halledebilirsin. Onun dışında facebook ta okulun grubu var ulaşım için ( TUC Fahrgemeinschaften ) uygun saat bulursan oradan da 5-10 euro arası fiyata hannoverden clausthale gelebilirsin. Onun dışında havalar burada soğuk biraz hazırlıklı gelmeni tavsiye ederim.

loyal

Mesaj gönderen loyal » Pzt Eyl 10, 2018 9:03 pm

kardeşim clautsal ünisine gideceksen eger ne zaman başvurdun ve ne zaman kabül geldi?bilgi verırmsın lütfen.hayırlı olsun.

zeynacigim

Mesaj gönderen zeynacigim » Cum Eki 05, 2018 8:42 pm

cvkogz yazdı: Pzt Eyl 10, 2018 8:38 pm Hannover mantıklı olan. Niedersachsen-Ticket (23€) var ondan alıp Hannover havaalanından - Goslar - Clausthal rotasını 23 euro ya halledebilirsin. Onun dışında facebook ta okulun grubu var ulaşım için ( TUC Fahrgemeinschaften ) uygun saat bulursan oradan da 5-10 euro arası fiyata hannoverden clausthale gelebilirsin. Onun dışında havalar burada soğuk biraz hazırlıklı gelmeni tavsiye ederim.
Burdan cevap gelmeyince araştırdım buldum ve hallettim. Çok teşekkür ederim ama en azından burdaki arkadaşlara iyi bir bilgi vermiş oldun. Evet soğukmuş her şeyimi hazırladım. Tekrar teşekkür ederim :)
Edit: Kısa vakitte cevap vermişsin aslında ama ben heyecanım ve paniğimden aceleci davrandım. Şimdi yanlış anlaşılma olmasın (: Facebook grubu da güzel oldu, tekrar teşekkürler!

zeynacigim

Mesaj gönderen zeynacigim » Cum Eki 05, 2018 8:51 pm

loyal yazdı: Pzt Eyl 10, 2018 9:03 pm kardeşim clautsal ünisine gideceksen eger ne zaman başvurdun ve ne zaman kabül geldi?bilgi verırmsın lütfen.hayırlı olsun.
Teşekkür ederim. Valla yanlış olmasın tam tarihleri hatılamıyorum ama sanırım 8-9 Temmuz gibi başvurdum 11 Temmuz'da da şartlı kabul aldım. Başka bir arkadaşım(MAkina müh masterına başvurmuştu) 2 haftada kabul almıştı. Bana 3 gün gibi kısa bir sürede geldi kabul. Tercih etme sebebimi soracak olursan dil okulu güney bölgeye göre daha ucuz oluyor. Yoksa benim alanım mühendislik değil.

uzay

Mesaj gönderen uzay » Pzt Eki 08, 2018 5:38 pm

zeynacigim yazdı: Cum Eki 05, 2018 8:42 pm Burdan cevap gelmeyince araştırdım buldum ve hallettim. Çok teşekkür ederim ama en azından burdaki arkadaşlara iyi bir bilgi vermiş oldun. Evet soğukmuş her şeyimi hazırladım. Tekrar teşekkür ederim :)
Edit: Kısa vakitte cevap vermişsin aslında ama ben heyecanım ve paniğimden aceleci davrandım. Şimdi yanlış anlaşılma olmasın (: Facebook grubu da güzel oldu, tekrar teşekkürler!
Ben de araştırdım ve birçok seçenek buldum ve hallettim denebilir. Clausthal'e geçmek için en mantıklı şehir Hannover gibi gözüküyor ama Hannover'den Clausthal'e direk bir gidiş yok tren ile sanırım en azından ben öyle gördüm internetteki seçeneklerde. Hannover Goslar istikametini kullanmak gerekiyor diye görünüyor yine internetteki arama seçeneklerinde. Siz nasıl bir yol izleyeceksiniz ulaşım için?

cvkogz

Mesaj gönderen cvkogz » Çrş Eki 10, 2018 2:32 pm

uzay yazdı: Pzt Eki 08, 2018 5:38 pm Ben de araştırdım ve birçok seçenek buldum ve hallettim denebilir. Clausthal'e geçmek için en mantıklı şehir Hannover gibi gözüküyor ama Hannover'den Clausthal'e direk bir gidiş yok tren ile sanırım en azından ben öyle gördüm internetteki seçeneklerde. Hannover Goslar istikametini kullanmak gerekiyor diye görünüyor yine internetteki arama seçeneklerinde. Siz nasıl bir yol izleyeceksiniz ulaşım için?
Hannover Havaalanı - Hannover Hbf (metro) - Goslar (tren)

Goslar - Clausthal (otobüs (830) veya ecobus)

Ecobus yeni çıkmış evin/yurdun önüne kadar bırakıyor. Ben de geçen gün kullandım, mantıklı. Uygulaması var indirip rezervasyon yapıyorsunuz gelip alıyor. Niedersachsenticket de geçerli.

zeynacigim

Mesaj gönderen zeynacigim » Çrş Eki 10, 2018 3:55 pm

uzay yazdı: Pzt Eki 08, 2018 5:38 pm Ben de araştırdım ve birçok seçenek buldum ve hallettim denebilir. Clausthal'e geçmek için en mantıklı şehir Hannover gibi gözüküyor ama Hannover'den Clausthal'e direk bir gidiş yok tren ile sanırım en azından ben öyle gördüm internetteki seçeneklerde. Hannover Goslar istikametini kullanmak gerekiyor diye görünüyor yine internetteki arama seçeneklerinde. Siz nasıl bir yol izleyeceksiniz ulaşım için?
Hannover Havaalanı - Hannover Hbf (metro) - Goslar (tren)
Goslar - Clausthal (otobüs (830)- ya da flixbus)

Şeklinde yapmayı düşünüyorum. Teknik üni. önünd einmeyi planlıyorum. Hangi tarihlerde gideceksiniz? Eğer benden sonrayda deneyimimi paylaşırım sizinle, faydam olur belki. Sadece bu tren+otobüs biletinizi en geç 3 gün kala alman gerekiyor bildiğim kadarıyla sonrasında zamlanıyor ya da istediğin saatte yer bulamama olasılığın da var.

uzay

Mesaj gönderen uzay » Çrş Eki 10, 2018 5:25 pm

cvkogz yazdı: Çrş Eki 10, 2018 2:32 pm Hannover Havaalanı - Hannover Hbf (metro) - Goslar (tren)

Goslar - Clausthal (otobüs (830) veya ecobus)

Ecobus yeni çıkmış evin/yurdun önüne kadar bırakıyor. Ben de geçen gün kullandım, mantıklı. Uygulaması var indirip rezervasyon yapıyorsunuz gelip alıyor. Niedersachsenticket de geçerli.
Bilgilendirme için sağolun bir de uygulamaya bakayım