Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Staj ZAV Belgesi

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Enise

Almanya'da Staj ZAV Belgesi

Mesaj gönderen Enise » Çrş May 10, 2017 10:31 am

Herkese Merhaba,
Ben Türkiye'de yüksek lisans yapıyorum. Berlin'de bir ofisten 12 aylık staj için kabul aldım. Erasmus tarihini kaçırdığım için kendim başvurmak durumundayım.böyle olunca işin içine ZAV belgesi giriyormuş. Bazı forumlarda Zav belgesi zorunlu staj değilse max. 3 ay çıkıyor diye birşeyler yazmışlar. Türkiyede Lisansdaki staj zorunlu ama Masterdaki tabiki değil. Ha okuldan zorunludur gibi bir belge rica edilerek alınır ama o da içime sinmiyor. Zav'ın kendi sitesinde de öğrenci 4 semesterdır o bölümü okuyo olmalı ve staj okuduğu bölümle ilişkili olmalı ibaresi dışında birşey yazmıyor. daha ayrıntılı bilgisi olan var mı?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Almanya'da Staj ZAV Belgesi

Mesaj gönderen Physiker » Prş May 11, 2017 9:47 am

Direk burayla kontaga gecip basvuru yapabilirsin.

Agentur für Arbeit Köln
Team 008 (Standort Bonn)
Villemombler Straße 76
53123 Bonn
E-Mail: Koeln.Studenten@arbeitsagentur.de
Faxnummer: 0228 713-1037
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

agulsey

Mesaj gönderen agulsey » Pzr May 21, 2017 3:09 pm

Ben şu anda Berlin'de staj yapıyorum, zorunlu staj olmadığı için 3 aylık iznim var ZAV'dan. Uzatmak için de okuldan zorunlu staj olduğuna dair belge istiyorlar. Ben de uzatmaya çalışıyorum, ve aynı problemle karşı karşıyayım. Önerim 3 ay için izin al şimdilik, sonrası için de buradayken bir yol bulmaya çalış. Hiç gelememekten daha iyidir.

mustafakhan3484

Mesaj gönderen mustafakhan3484 » Sal Kas 27, 2018 3:32 pm

#ACİL!!#ZAVBeglsiAlmanyaVizeBaşvurusu

Merhaba arkadaşlar Ün mezunyum, maaşlı staj yeri ayarladım. Bugün randevum vardı her şey tamamdır sadece ZAV belgsi hariç. Bunu daha önce alan varsa bilginize ihtiyacım var.

Bu belgeyi Firma mı doduruyor aday adına? Nasıl bir belge örneği ollan varmı çok acil !!!

EkremCan

Mesaj gönderen EkremCan » Pzt May 10, 2021 3:43 pm

Agulsey merhaba, staj başvurunda Zav ile bağlantılı nasıl bir belge gösterdin? Belgeyi firmadan mı istedin? Teşekkürler, iyi ve sağlıklı günler.